Vilniaus miesto apylinkės teismas šį sprendimą priėmė praėjusią savaitę, penktadienį.

Kaip nurodo teismas, tokia nutartis priimta, atsižvelgiant į tai, kad kaltinamieji be pateisinamos priežasties neatvyko į spalio 25 d. vykusį teismo posėdį.

„Dėl kokių priežasčių neatvyko, teismą neinformavo, todėl laikytina, kad kaltinamieji į posėdį neatvyko be svarbių priežasčių. Kaltinamųjų parodymai yra svarbūs bei kaltinamųjų dalyvavimas teisiamajame posėdyje yra būtinas, todėl siekiant visapusiškai ir objektyviai išnagrinėti bylą, tikslinga kaltinamuosius į sekantį teisiamąjį posėdį atvesdinti“, – nurodoma teismo nutartyje.

Teismo sprendimu į trečiadienį vyksiantį teismo posėdį policijai pavesta atvesdinti Gediminą Chaidakevičių, Kristiną Baranovskienę, Vadimą Jalago, Rimą Mockų, Aurelijų Duoblį, Vygantą Petkų, Lauryną Jocį, Almantą Bimbą, Haroldą Tolvaišą, Edmundą Strukovskij, Sajant Tomejan, Editą Bernotaitę, Arnoldą Misiūną, Adeliną Sabaliauskaitę, Nerijų Stripeikį.

ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. Vienam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.

Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas-Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, iš Vilniaus „Juventos“ gimnazijos atleista mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė, kovinio sporto atstovas A. Misiūnas.

Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.

Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.

2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.