Tokiam pasiūlymui pirmadienį pritarta neformaliame Vyriausybės narių pasitarime.

„Rengsime įstatymo projektą pailginti išankstinio balsavimo laikotarpį, siekiant, kad žmonės nesusitelktų per dvi dienas, taip pat ilginti balsavimo namuose laiką. Esant reikalui, siūlysime išplėsti balsavimo vietų skaičių“, – BNS pirmadienį sakė E. Jankevičius.

Jo teigimu, Vyriausioji rinkimų komisija bus įpareigota aprūpinti apsaugos priemonėmis kiekvieną einantį balsuoti rinkėją.

Pasak ministro, Vyriausybės nariai nepritarė Vyriausiosios rinkimų komisijos siūlymui išplėsti ratą asmenų, kurie galėtų balsuoti namuose.

Dabar Seimo rinkimų įstatymas numato, kad balsuoti namuose gali 70 metų ir vyresni rinkėjai, neįgalieji, laikinai nedarbingi asmenys, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti į rinkimų apylinkę.

Pasak teisingumo ministro, Vyriausioji rinkimų komisija siūlė, kad tai būtų leidžiama rizikos grupėje dėl koronaviruso esantiems žmonėms, bet Vyriausybės nariai tame įžvelgia per daug rizikų dėl balsavimo skaidrumo ir saugumo.

„Nereikėtų išskirti tam tikrų grupių, nes būna daug nusiskundimų dėl balsavimo namuose. Be to, šis VRK pasiūlymas truputį nelogiškas, nes balsuojant namuose į jį ar į butą turi įeiti stebėtojai, ir tai dar mažiau nesaugu nei žmonėms eiti balsuoti tiesiogiai į apylinkes“, – sakė E. Jankevičius.

Galutinius sprendimus dėl rinkimų tvarkos pakeitimo turės priimti Seimas.

Parlamento rinkimai vyks spalio 11 dieną.