Už balsavo 4 komiteto nariai, prieš – 2, susilaikė 2 parlamentarai. Todėl Baudžiamojo kodekso 259 str. ir 269 str. pakeitimams ir komiteto išvadoms buvo pritarta komiteto pirmininko Stasio Šedbaro balsu.

Visgi Seimo narė Agnė Širinskienė siūlė išbraukti iš komiteto darbotvarkės BK pakeitimo projektą dėl mažo kiekio kanapinių medžiagų dekriminalizavimo. Pasak politikės, tai daryti būtų logiška, nes Seimo Etikos ir procedūrų komisija pateikė rekomendaciją svarstymo stadijoje perbalsuoti dėl kanapių dekriminalizavimo projektų.

„Kaip žinia, yra gauta Etikos ir procedūrų komisijos išvada, kuri rekomenduoja jau ne mums, o visam Seimui perbalsuoti. Seimas dar nėra apsisprendęs ir, aišku, mūsų tas procedūrinis ėjimas yra šiek tiek pastatant vežimą prieš arklį. Nes visi suprantame, kad jeigu Seimas apsispręstų perbalsuoti, tai atitinkamai būtų problema ir su mūsų šiandienos posėdžio svarstymo legitimumu“, – komiteto posėdžio metu pasiūlė A. Širinskienė.

Savo ruožtu TTK pirmininkas Stasys Šedbaras teigė nesuprantantis, kodėl Seimas turėtų perbalsuoti dėl mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo projektų.

„Dėl Baudžiamojo kodekso klausimas Seime tai stadijai yra išspręstas. Ir komitetas dabar teikia patobulintą, jeigu bus komitete pritartą, Baudžiamojo kodekso variantą. (...) Tai jokių čia perbalsavimų negali būti. Antras dalykas, Etikos ir procedūrų komisijos siūlymas yra Seimui ir Seimo vadovybė tegu galvoja, kaip jį įgyvendinti ar neįgyvendinti“, – sakė S. Šedbaras.

Taigi, A. Širinskienės siūlymui komitetas nepritarė.

ELTA primena, kad Seimas rudens sesijoje po svarstymo pritarė daliai įstatymo pataisų dėl kanapių dekriminalizavimo. Įstatymo projektais siūloma numatyti, jog už neteisėtą kanapių, jų dalių, aliejaus, dervos, ekstraktų ar tinktūrų disponavimą nedideliais kiekiais be tikslo platinti būtų taikoma administracinė, o ne baudžiamoji atsakomybė.

Visgi į Etikos ir procedūrų komisiją kreipėsi dalis opozicijai priklausančių Seimo narių su prašymu įvertinti, ar balsuojant dėl kanapių dekriminalizavimo projektų nebuvo pažeistas Seimo statutas.

Vadinamajame kanapių dekriminalizavimo įstatymo projekte numatoma, jog baudos už mažo kiekio kanapinių preparatų turėjimą be tikslo juos platinti siektų nuo 50 iki 300 eurų. Tuo tarpu pakartotinai su šiomis medžiagomis sulaikytiems asmenims būtų taikoma nuo 300 iki 1000 eurų bauda. Visais atvejais kanapės, jų dalys, aliejus, dervos, ekstraktai ar tinktūros būtų konfiskuojamos. Sveikatos apsaugos ministerija nustatytų, koks kiekis kanapių būtų laikomas nedideliu.

Be to, nusižengęs asmuo galėtų būti įpareigotas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose.

Šiuo metu už disponavimą nedideliu kiekiu bet kokių narkotinių medžiagų gresia baudžiamoji atsakomybė.

Laisvės frakcija Seimui dar anksčiau teikė projektą, kuriuo buvo siūloma perkelti bausmes už mažą narkotinių medžiagų kiekį be tikslo platinti iš Baudžiamojo kodekso į Administracinių nusižengimų kodeksą. Visgi šiam projektui palaikymo Seime neužteko.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)