Oro gynybos sistema NASAMS yra laikoma viena efektyviausių vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų, kurios pagrindiniai uždaviniai yra rajonų, strateginių objektų bei manevrinių vienetų parama ir apsauga nuo antpuolių iš oro. 2020 m. iš Norvegijos įsigytos naujausios – III kartos oro gynybos sistemos NASAMS yra skirtos įvairių tipų priešiškų orlaivių kruizinių raketų ir nuotoliniu būdu valdomų orlaivių naikinimui.

Pati sistema susideda iš kelių komponentų: ugnies valdymo centro, radaro, elektrooptinio sensoriaus, paleidiklio, radarų ir paleidiklio ryšių vadaviečių. Pasak NASAMS baterijos vado, pagrindinis ir pats svarbiausias yra ugnies valdymo centras, veikiantis nuotoliniu būdu ir užtikrinantis raketos paleidimą. Antrasis komponentas – radaras – sistemos akys, matančios taikinius ir galiausiai paleidiklis – šešias raketas talpinantis ir 360° kampu veikiantis konteineris, kuris atlieka kovinį šūvį į priešišką taikinį, pažymima pranešime.

Pratybose „Geležinis vilkas 2023–I“ NASAMS padalinys yra valdomas aukštesnio vieneto – Valdymo ir pranešimų centro (angl. Control and Reporting Centre, CRC) ir vykdo Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ atsakomybės rajono, oro erdvės gynybą bendroje paramoje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją