aA
Nuo 80 tūkst. iki 145 mln. litų - tokie politikų, siekiančių Prezidento posto, turto skirtumai atsispindi jų deklaracijose, kurios buvo pateiktos Vyriausiajai rinkimų komisijai. Tarp pretendentų - septyni asmenys, kurių šeimos turtas siekia milijoną ar daugiau litų. Turtingiausias iš jų -Australijoje gimęs verslininkas Juozas Petraitis, deklaravęs turto beveik už 145 mln. litų.
Juozas Petraitis
© ELTA
Deklaracijos – skirtingos

Gruodžio pabaigoje vyksiančiuose šalies Prezidento rinkimuose ketina varžytis septyniolika kandidatų, kurie Vyriausiajai rinkimų komisijai jau įteikė juos remiančių rinkėjų parašus. Pretendentai būti kandidatais į Prezidentus privalėjo pateikti ir šių metų pajamų bei turto deklaracijas. Iš jų matyti, kad dėl valstybės vadovo posto šiemet kausis septyni asmenys, kurių šeimos turtas bei santaupos siekia milijoną ar daugiau litų.

Prezidento santaupos tirpsta

Dabartinį šalies vadovą Valdą Adamkų, kuris su žmona Alma deklaravo turintys tik santaupų, turtu lenkia net aštuoni jo varžovai būsimuose Prezidento rinkimuose.

Be to, pirmosios šalies poros santaupos kasmet mažėja. Praėjusių metų pradžioje V.Adamkus deklaravo turįs susitaupęs 851 tūkst. litų, o metų pabaigoje - 702 tūkst. litų. Nuo šių metų pradžios iki spalio V.Adamkaus santaupos dar aptirpo ir dabar siekia 642 tūkst. litų.

Lyderių gyvenimas gerėja

Tuo tarpu artimiausių V.Adamkaus konkurentų piniginės kiek pilnėja. Seimo pirmininko ir socialliberalų lyderio Artūro Paulausko bendras šeimos turtas didėjo ir pernai, ir šiemet. Iki spalio jis sukaupė daugiau kaip 720 tūkst. litų santaupų bei turto.

Liberalų demokratų lyderio Rolando Pakso šeimos turtas šiemet, kaip ir pernai, vertinamas 365 tūkst. litų. Tačiau jis dar turi apie 447 tūkst. litų santaupų.

Valdo net 145 milijonus

Turtingiausias tarp pretendentų - buvęs Australijos pilietis verslininkas Juozas Petraitis, kurio kandidatavimas į Prezidentus dar kelia abejonių. J.Petraitis su žmona Giedra deklaravo, jog privalomo registruoti turimo turto vertė yra beveik 145 mln. litų. Tai gali būti vertybiniai popieriai, meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai. Pretendento šeima taip pat deklaravo turinti 216 tūkst. litų santaupų.

Šių metų pradžioje J.Petraičio santaupos buvo daug didesnės - beveik 4 mln. litų. Kur šie pinigai panaudoti, deklaracijoje nenurodoma. J.Petraitis - vienintelis, kuris deklaracijoje nenurodė darbovietės. Verslininko deklaruotos šiais metais gautos pajamos - tik 6704 litai. Dar kukliau atrodo valstybei sumokėtų mokesčių eilutė - 128 litai.

Rinkimai tuština sąskaitas

Krikščionių demokratų lyderio Kazio Bobelio ir jo žmonos Dalios turtas vertinamas daugiau kaip 3 mln. litų. Vien santaupų šeima turi 758 tūkst. litų. Tiesa, jos mažėja - šių metų pradžioje jų buvo 1 mln. 312 tūkst. litų.

Antrą kartą tarp kandidatų į Prezidentus bandantis įsiterpti leidėjas Algirdas Pilvelis šiemet deklaravo turįs per 2,5 mln. litų turto bei santaupų. Pastarųjų - 45 tūkst. litų.

Broliai - labai nevienodi

Tarp kandidatuojančiųjų į Prezidentus milijonierių yra dar du parlamentarai - narystę Liberalų sąjungoje sustabdęs Algimantas Matulevičius ir Centro sąjungos lyderis Kęstutis Glaveckas. Pastarasis lapkritį deklaravo turįs 535 tūkst. litų turto ir santaupų. Bet K. Glaveckas Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė duomenis tik apie save.

Politikas nepateikė duomenų apie savo žmonos buvusios parlamentarės Rūtos Rutkelytės turtą, kuris yra vertinamas ne vienu milijonu litų. Pernykštėje deklaracijoje bendras K.Glavecko šeimos turtas ir pajamos siekė 2,5 mln. litų.

A.Matulevičiaus šeima šiemet deklaravo 1,9 mln. litų vertės turtą. Jis su žmona Gražina taip pat deklaravo sutaupę 492 tūkst. litų. Prezidento posto siekiantis jo brolis žurnalistas Vytautas Matulevičius šiuo požiūriu jam neprilygsta. Jis su žmona Svetlana susitaupė 19 tūkst. litų, o šeimos turtas vertinamas 333 tūkst. litų.

"Lietuvos rytas"
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Žiauriausias skerdynes pokario Europoje matęs taikdarys: jie žiūrėjo į mus su viltimi ir baime, o mes negalėjome nieko padaryti

Liepos 12-osios vakare pirmieji autobusai kirto fronto liniją ir pasiekė Kladanji pabėgėlių...

Lietuvos įmonės įvertino britų planus dėl atvykstančių darbuotojų: sužlugdytų patys save (49)

„Legalus darbas Anglijoje (amžius iki 60 metų)! Dirbk sandėliuose bei fabrikuose! Užsidirbk...

Orai: nemalonus reiškinys tęsis visą savaitgalį (7)

Po labai vėjuotos nakties, sekmadienio dieną vėjas aprims nežymiai. Vis dar daugelyje rajonų...

Gydymo įstaigoje – darbas baudžiavos sąlygomis: per mėnesį uždirba vos 195 eurus (161)

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) – neeilinė situacija, primenanti...

„Bloomberg“: Putino planas žlugo, susitikimas su Lukašenka neišgelbėjo (361)

Vladimiro Putino netikėtas Rusijos vyriausybės atsistatydinimo inicijavimas ir konstitucinių...

Po ilgos tylos Grybauskaitė prakalbo apie santykius su komanda bei ką būtų dariusi su Narkevičiumi (619)

10 metų Lietuvai vadovavusi kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su Knygų...

Turistų traukos taikinys Lietuvoje: žmonės čia netingi atvykti net iš tolimiausių šalies miestų (11)

Savaitgaliais į Pakruojį, esantį Šiaurės Lietuvoje , suvažiuoja nemažai automobilių, pilnų...

Internautus papiktino „TV pagalbos“ vedėjų elgesys ir žodžiai: gynė smurtavusį vyrą? (189)

Socialines problemas apžvelgiančioje laidoje „TV pagalba“ neseniai buvo rengiama laida apie nuo...

Liga, dėl kurios draugai ir kolegos gali virsti priešais: tokį sergančiojo elgesį sunku pakęsti net ir artimiesiems (4)

Vagystė dažnam asocijuojasi su neigiamais jausmais ne tik dėl to, kad tai – nusikaltimas....

Kodėl moterys patiria orgazmą: tai susiję ne tik su giminės pratęsimu (25)

Priežastys, kodėl moterys patiria orgazmą, mokslininkus domina jau gana seniai. Vyrams orgazmas...

|Maža didelių žinių kaina