aA
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gruodžio pradžioje priėmė sprendimą grąžinti Darbo partijai 220 tūkst. iš 2008 metais sustabdytos dotacijos, tačiau partija pinigų iki šiol negauna.
© DELFI / Domantas Pipas

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė sako, jog neaišku, iš kokių lėšų „darbiečiams“ būtų galima sumokėti šiuos pinigus, nes jie nenumatyti biudžete.

Partijos atstovai savo ruožtu įžvelgia vilkinimą.

„Tie pinigai nėra planuoti nei 2018, nei 2019 metų biudžete, turbūt čia ir įstatymo spraga, nes kasmet skiriami būtent tų metų dotacijos asignavimai, ir dabar reikia, kad ministerija išspręstų, iš kurios eilutės tas lėšas Darbo partijai reikėtų skirti“, – BNS sakė L. Matjošaitytė.

Anot jos, komisijoje svarstyta, kad Socialdemokratų partijai dėl pažeidimų neskyrus 500 tūkst. eurų dotacijos iš šių lėšų būtų galima sumokėti „darbiečiams“, tačiau šie pinigai pagal įstatymą grįžo į biudžetą.

„Buvo manančiųjų, kad Socialdemokratų partijai neskyrus 500 tūkst. eurų asignavimų galbūt galėtume kreiptis į Finansų ministeriją ir iš tų sutaupytų pinigėlių, jei taip galima pasakyti, pervesti Darbo partijai 200 tūkst. eurų. (...) Klausimas savotiškai strigęs, kol kas nėra vykdomas, diskutavome su komisijos nariais ir lyg ir sutarėme, kad reikėtų su paraiška kreiptis į Finansų ministeriją“, – kalbėjo L. Matjošaitytė.

Darbo partijos centrinės būstinės vadovas Viktoras Fiodorovas VRK kaltina, kad „visą gruodžio mėnesį nesiėmė jokių veiksmų“.

„VRK priėmė sprendimą, kad galbūt tuos pinigus reikia išmokėti, bet reikia kreiptis į Finansų ministeriją ir nežino mechanizmo, kaip tai padaryti. Kažkoks nesusikalbėjimas yra. Mes laukiame jų susirašinėjimo ir pinigų, kurie mums priklauso, nes VRK sprendimas dėl tų 220 tūkst. yra įsigaliojęs, ir jie kaip ir vėluoja tuos pinigus mums pervesti“, – BNS situaciją komentavo V. Fiodorovas.

„Nežinau, ar jie specialiam pasimetime, ar nežino procedūros, bet mes jaučiame, kad tai yra vilkinimas“, – pridūrė Darbo partijos atstovas.

Vyriausioji rinkimų komisija praėjusių metų gruodžio 4 dieną priėmė sprendimą Darbo partijai grąžinti 220 tūkst. eurų iš 1,8 mln. eurų, kuriuos teismas po „juodosios buhalterijos“ bylos pervedė į biudžetą.

Tokį sprendimą komisija priėmė įvertinusi „darbiečių“ prašymą grąžinti 2007 ir 2008 metais skirtas, bet neišmokėtas dotacijas. VRK konstatavo, kad iš trijų į biudžetą pervestų dotaciją viena, siekianti 736 tūkst. eurų, 2008 metų balandį buvo skirta pagrįstai.

Tačiau VRK negrąžino visos šios sumos, o atėmė 2005 ir 2006 metais sumokėtas dotacijas, pripažinusi, kad partija šiuo laikotarpiu buvo padariusi šiurkščius finansavimo tvarkos pažeidimus. Nuspręsta, kad „darbiečiams“ turėtų būti pervestas skirtumas, siekiantis apie 220 tūkst. eurų.

Apie sprendimą VRK informavo Finansų ministeriją ir gruodžio pabaigoje sulaukė rašto su siūlymu teikti paraišką pinigams pervesti, tačiau VRK neturi tam lėšų – biudžeto dotacijos partijoms jau buvo paskirstytos, o socialdemokratams neišmokėta dotacija grąžinta į biudžetą. Komisija planuoja į ministeriją kreiptis, kad ši siūlytų variantus, kaip būtų galima spręsti susiklosčiusią situaciją.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra patvirtinęs, kad 2004, 2005 ir 2006 metų Darbo partijos finansinėse ataskaitose buvo nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys.

Bylos duomenimis, 2004–2006 metais į oficialią Darbo partijos buhalterinę apskaitą neįrašyta 24 mln. 297 tūkst. 626,06 litų (7 mln. 37 tūkst. 78,91 euro) pajamų ir 14 mln. 727 tūkst. 63,21 litų (4 mln. 265 tūkst. 252,32 eurų) išlaidų.

VRK pažeidimus pripažino šiurkščiais ir atitinkamai pakeitė 2005, 2006 ir 2007 metų sprendimus, juose įrašant, kad „darbiečiai“ dėl šiurkščių pažeidimų negalėjo gauti dotacijų.

Politinė partija turi teisę pradėti gauti biudžeto asignavimų pusmetinį dydį tik kitą pusmetį nuo pažeidimo pašalinimo.

VRK nuomone, Darbo partija pažeidimus pašalino 2008 metais, pateikusi 2007 metų finansinės veiklos deklaraciją.

Neturint informacijos, kad tos deklaracijos duomenys būtų klaidingi, darbo grupės siūlymu konstatuota, kad 2008 metų balandžio 14 dienos sprendimo dėl 736 tūkst. eurų dotacijos „darbiečiams“ keisti nėra pagrindo.

Tačiau „darbiečiams“ nuspręsta pervesti ne visą, o dalį teismo sprendimu į biudžetą pervestos sumos, kurią sudaro skirtumas tarp 2008 metų pirmojo pusmečio dotacijos ir 2005 bei 2006 metais paskirtų dotacijų, kurios dėl pažeidimų neturėjo būti paskirtos. Tai sudaro apie 220 tūkst. eurų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Miško Broliai. Bebaimiu žmogumi vadintą Vaidilą KGB kankino ilgiau nei pusmetį: skausmo jau nebejutau (132)

Su Jonu Čeponiu susitikome jo namuose, Panevėžyje. 94-erių senolis pasitiko sėdėdamas...

Lietuviai atrado rojų Tenerifėje: kuria verslus ir pardavinėja nekilnojamąjį turtą pasakoja apie pasakišką pelną (154)

Sklando toks gandas – taip nusprendė lėktuvų ekipažai, – pasaulyje viso labo tik trys vietos,...

Partizanų vadų pasirašyta deklaracija atskleidžia, kokią Lietuvą norėjo matyti kovotojai (133)

Prieš septyniasdešimt metų aštuoni Lietuvos partizanų vadai Minaičių bunkeryje pasirašė...

Užkalnis: šis kvapas toks keistas, kad jam net pavadinimo padoraus nesugalvojo (18)

„Halston Z-14“. Šis kvapas toks keistas, kad jam net pavadinimo padoraus nesugalvojo ir ant...

Kandidatai į Prezidento postą VRK teikia dokumentus (4)

Vasario 16 dieną prasideda pretendentų būti kandidatais į Respublikos Prezidentus pareiškinių...

Paaiškėjo, apie ką ilgus metus tylėjo filmo „Maskva netiki ašaromis“ žvaigždė (54)

Vasario 8 dieną aktorė Irina Muravjova (70) šventė savo jubiliejų. Ji nelinkusi dalintis...

Pavasaris aplankys Lietuvą: žada virš 10 laipsnių šilumos (67)

Savaitgalį Lietuva džiaugsis ne tik Vasario 16 -ąją, bet ir nuostabiais orais, žada sinoptikai....

Darbai, kuriuose amžius nesvarbus: pretendavo tėvas ir sūnus – darbus gavo abu (4)

Europoje vis ryškiau pasireiškiant visuomenės senėjimo procesui, o technologijoms vis greičiau...

Lietuva švenčia valstybės atkūrimo 101-ąsias metines (52)

Lietuvos šeštadienį švenčia valstybės atkūrimo 101-ąsias metines metinės.

Trumpas pasigyrė esąs nominuotas Nobelio taikos premijai

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad Japonijos lyderis nominavo jį...