aA
Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio iniciatyvą prisijungti prie miesto dalį rajono savivaldybės teritorijos reikia vertinti atsakingai, galvojant apie visus kompleksinius padarinius.
Rita Tamašunienė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Ministrė pabrėžia, kad Kauno miesto savivaldybė turi tokią galimybę siūlyti plėsti administracines savivaldybės ribas. Vis dėlto tai, pasak R. Tamašunienės, turi būti padaryta tariantis su kaimyninėmis savivaldybėmis.

Kauno miesto savivaldybės taryba pasinaudojo teisinėmis galimybėmis siūlyti plėsti savo miesto ribas. Kita vertus, visuomenėje turbūt atgarsio sulaukė, kokiu būdu tai padarė, kad vis dėlto artimiausio kaimyno neįspėjo, nepasitarė“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė R. Tamašunienė.

Toks Kauno miesto sprendimas vienašališkai nuspręsti dėl kaimyninės savivaldybės seniūnijų prisijungimo buvo atliktas nekorektiškai, tvirtina R. Tamašunienė.

„Vieną dieną sugalvoti atsiriekti sau gabalą kito rajono sprendimas, sakykime, galbūt orientuotas į ateitį, bet pats būdas pasirinktas, mano vertinimu, ne visai korektiškas“, – kalbėjo ministrė.

Jos teigimu, Vidaus reikalų ministerija (VRM) reaguos į tokią Kauno miesto iniciatyvą, įvertindama ir gyventojų nuomonę.

„VRM, gavusi Kauno miesto tarybos sprendimą, yra įpareigota atlikti gyventojų apklausą, bet taip pat mes dar turime sulaukti Kauno rajono savivaldybės nuomonės apie tą visą situaciją, tai taip pat svarbus dokumentas, kuris dedamas į visą bendrą paketą, ir gyventojų nuomonė taip pat yra labai svarbus momentas. Gyventojai pasisakys, kaip jie matytų tolesnį savo gyvenimą – ar rajone, ar mieste. Tai nuomonė yra labai svarbi, bet galutinius sprendimus priima Seimas, balsuodamas, ir tai jau yra valstybės politikos dalis, kiek mums savivaldybių reikia, ar mes taip lengva ranka perbraižome ribas, nes pasekmės gali būti ir skaudžios“, – sakė R. Tamašunienė.

Kartu ji atkreipė dėmesį, kad negalima palikti Kauno rajono savivaldybės su neišvystytomis paslaugomis.

„Reikia galvoti apie tas dvylika seniūnijų, kur lieka Kauno rajone, ir pakankamai mažas gyventojų skaičius – tai ir infrastruktūros dalykai, ir naudojimasis viešomis paslaugomis: švietimo, socialinėmis. Šiuo metu Kauno rajono savivaldybė yra sukūrusi tinklą visų paslaugų, galimybių patogiai gyventi šioje savivaldybėje. (…) Negalime segmentuotai vertinti kažkieno tiktai norus ir tenkinti jų poreikius, bet vertinimo reikia kompleksinio“, – teigė vidaus reikalų ministrė, pridūrusi, kad būtinas didesnis savivaldybių tarpusavio bendradarbiavimas.

ELTA primena, kad Kauno miesto meras V. Matijošaitis yra pareiškęs norą prie miesto prisijungti dalį – trylika seniūnijų – rajono savivaldybės teritorijos.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
3.4444

Top naujienos

Mačiulis: mes gyvename labai nenormaliais laikais (49)

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis kalbėdamas konferencijoje teigė, kad...

Didžiausia pramoninė katastrofa iki šiol nuodija aplinką: tūkstančiai žmonių dėl skysčių plaučiuose paskendo savo lovose (58)

Bopalo tragedija lig šiolei laikoma didžiausią pragaištį sukėlusia pramonine nelaime. Jos...

Žolininkė atsakė į visiems rūpimą klausimą – ar galima arbatą užplikyti antrą kartą? (2)

Alfo Ivanausko šeštadienio laidos „Alfas live“ viešnia – buvusi floristė, o dabar žolelių...

Intymias nuotraukas Feisbuke viešinanti Verygos sekretorė: gyvenam laisvoje Lietuvoje (594)

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sekretorė kaitina internautų kraują, praneša...

Rapšys traukiasi iš Europos čempionato: kūnas davė signalą Bilis plauks finale (30)

24-erių metų Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys nebestartuos Glazge vykstančiose Europos...

Atsisveikinti su netikėtai mirusiu Cololo atvykę artimieji ir bičiuliai vos tramdė ašaras: liko daug neįgyvendintų planų (394)

Šeštadienį po pietų Druskininkų laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“ būriuojasi netikėtai...

Romoje gyvenantys lietuviai parengė miesto gidą: kada pigiausia keliauti, kur skaniai pavalgyti ir kaip nelikti apgautam (3)

Net ir ne pirmą kartą keliaujantys į Romą klausia: kur apsistoti? ką įdomaus galima pamatyti?...

Iškilmingame labdaros „Gala“ pobūvyje raudonu kilimu žengė išsipuošusi verslo pasaulio grietinėlė ir garsūs visuomenės veikėjai

Šeštadienio vakarą verslo asociacija „American Chamber of Commerce in Lithuania” kvietė į...

„Amazon“ imperija: daugiau nei milijonas prekių per dieną ir pavojai darbuotojams (1)

Šių metų švenčių sezonas „ Amazon “ korporacijai bus jau 25-tasis, tad šia proga sparčiai...