aA
Socialdemokratas Algirdas Sysas siūlo papildomas socialines garantijas nustatyti ne tik su ypač pavojingomis, bet ir su pavojingomis ligomis dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams. Į pavojingų ligų sąrašą įtrauktas ir naujasis koronavirusas, COVID-19.
Eurai
Eurai
© Scanpix

Įstatymai dabar numato, kad ypač pavojingomis ligomis sergantiems pacientams paslaugas teikiantys sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai darbingumo netekimo atvejams draudžiami valstybės biudžeto lėšomis.

Draudimo suma lygi šių darbuotojų paskutinių trijų mėnesių darbo užmokesčio vidurkiui, padaugintam iš 12, bet negali būti didesnė kaip 48 Vyriausybės nustatytos minimalios mėnesinės algos, šiuo metu – apie 29 tūkst. eurų.

Draudimas mokamas tik tais atvejais, kai sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų sveikatos ar jos dalies praradimas yra tiesiogiai susijęs su apsikrėtimu ypač pavojinga užkrečiamąja liga nuo paciento arba aplinkos ypač pavojingos užkrečiamosios ligos židinyje.

A. Sysas siūlo nustatyti, kad tokios socialinės garantijos galiotų ir sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems su pavojingomis ligomis, į šį sąrašą įtrauktas ir naujas koronavirusas.

„Man keista, kad sveikatos apsaugos ministras naujai atsiradusį koronavirusą įtraukė tik į pavojingų užkrečiamų ligų sąrašą. Nes valstybės draudimą ar kompensacijas susirgus, mirus nuo užkrėtimo gauna tik medikai, susiduriantys su ypač pavojingų užkrečiamų ligų sąraše esančiais susirgimais. Bet koronaviruso sukeliama COVID-19 prie ypač pavojingų – nepriskirta“, – frakcijos pranešime spaudai cituojamas A. Sysas.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad infekcijos pavojingumą nustato specialistai, ir ne pagal politinius, o pagal medicininius kriterijus. A. Veryga taip pat laikosi pozicijos, kad šiuo metu valstybės prisiimtų įsipareigojimų siekiant užkardyti viruso plitimą, pakanka.

„Infekcija ypatingai pavojinga gali pripažįstama ne dėl pofsąjungų, politikų norų ar kitų dalykų, o pagal medicininius kriterijus. Jau ir šiandien mes pritaikėm praktiškai maksimalias priemones, tiek dėl nedarbingumo pažymėjimų išdavimo, tiek dėl kitų dalykų, nedaug šalių tą prisitaikė, mes esam vieni pirmųjų , kurie tokius mechanizmus įsidiegė. Aš manau, kad jie šiandien dienai yra pakankami“, – per spaudos konferenciją Sveikatos apsaugos ministerijoje antradienį sakė A. Veryga.

„O infekcija ypatinga ar neypatinga, pripažįstame ne pagal politikų vertinimą, o pagal infekcinio susirgimo greitį, mirtingumą ir taip toliau, tai medicininis terminas, ne profsąjunginis, tą nusprendžia infektologai specialistai, kurie vertina užkratą kaip infekciją“, – pridūrė ministras.

Ypač pavojingų ligų sąraše šiuo metu yra šešios ligos, tokios kaip maras, cholera, ebolos virusas, raupai. Tuo tarpu pavojingų ligų sąraše yra daugiau kaip 70 ligų, tarp jų sezoninis gripas, tymai, virusinės žarnyno infekcijos ir t. t.

A. Sysas sutinka, kad jo pataisos papildomas socialines garantijas sveikatos priežiūros specialistams numatytų labai daugelio ligų užsikrėtimo atveju, tačiau teigia, kad „tai nėra tos sąnaudos valstybei, kurios sugriautų ekonomiką“.

„Galbūt baubas, kad tiek daug ligų patenka į tą sąrašą, bet sveikata labai svarbu, tas žmogus, kuris mus gydo, turi turėti garantiją, kad eidamas į židinį arba susidurdamas su nežinoma liga jis turėtų tam tikras garantijas“, – BNS sakė A. Sysas.

„Jūs turbūt matėt situaciją, kai į Vilniaus oro uostą atsiunčiami medikai sutikti žmonių iš rajonų, kuriuose yra židinys, jie aukojasi ir nežino, kas jų laukia, manau tai nėra tos sąnaudos valstybei, kurios sugriautų mūsų ekonomiką“, – kalbėjo Seimo narys.

Visame pasaulyje jau užfiksuota daugiau kaip 90,9 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau kaip 3 tūkst. žmonių, 48 tūkst. pasveiko. Lietuvoje nustatytas vienas COVID-19 atvejis.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Neįtikėtina afera: vadybininkė įrodė, kad su svetimais dokumentais galima ir apsipirkti, ir gauti kreditų (41)

Pateikusi svetimus dokumentus vienoje uostamiesčio kelionių agentūroje dirbusi vadybininkė ne...

Šis vėžys – labiausiai paplitusi vyrų onkologinė liga: daktaras nurodė kone vienintelį būdą nuo jo išsigelbėti (50)

Pusė milijono vyrų vien Europos Sąjungoje kasmet išgirsta prostatos vėžio diagnozę. Deja, šis...

Lietuvių numylėta šalis atšaukinėja karantino suvaržymus – pradeda pavėluota turistinį sezoną (89)

Turistinis sezonas lietuvių pamiltame Sakartvele šiemet vėluoja kaip niekada. Tik šios savaitės...

Drėgmė ir vėsa dar užsibus, o gerokai šiltesni ir sausesni orai tik savaitgalį (1)

Šiandien Lietuvos orus lems šiaurės vakarinė ciklono dalis. Beveik visur dangus bus apniukęs,...

Žiniasklaida: Vilniuje girta prie automobilio vairo sustabdyta Edita Mildažytė (616)

Sekmadienį Vilniuje policija sulaikė garsią laidų vedėją, pranešė žiniasklaida.

Vytautė Merkytė | D+

Šis judėjimas jau seniai išgąsdino Jungtines Tautas: antivakserius į dienos šviesą ištraukė gydytojas, kuris apgavo visą pasaulį

Šiandien kone kiekvienas pažįstame dėdę, pusseserę ar kaimyną, kuris pasisako prieš skiepus...

Plaukų stilistė originaliu vardu padarė dar originalesnį liapsusą: laukiau laukiau, bet nieks negrįžo (2)

Jau dvejus metus savo plaukus buvau patikėjusi Monikai, kitaip tariant, Mo. Taip ji pirmąkart, kai...

Julija Leimonė | D+

Iš Ganos į Lietuvą atvykęs Aleksas žada čia likti ilgam: nustebsite sužinoję, kokie kriterijai paskatino užsienietį įsigyti vienpusį bilietą (5)

Šiuo metu vienoje iš Afrikos valstybių, Ganoje, yra 26 laipsniai šilumos. Pirmadienį turėtų...

Baltarusija ir Lenkija skelbia šalių pasienyje aptikusios migrantų kūnų (417)

Baltarusija sekmadienį paskelbė, jog jos pasienyje su Lenkija aptikta mirusi migrantė iš Irako, o...

Iš jūros gelmių ištraukė šiurpios išvaizdos vandenų monstrą – ryklį kiaulės snukiu (28)

Vandenyje jis atrodo kaip ir bet kuris kitas ryklys : greitai judantis pilkas plešrūnas stačiais...