aA
Socialdemokratas Algirdas Sysas siūlo papildomas socialines garantijas nustatyti ne tik su ypač pavojingomis, bet ir su pavojingomis ligomis dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams. Į pavojingų ligų sąrašą įtrauktas ir naujasis koronavirusas, COVID-19.
Eurai
Eurai
© Scanpix

Įstatymai dabar numato, kad ypač pavojingomis ligomis sergantiems pacientams paslaugas teikiantys sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai darbingumo netekimo atvejams draudžiami valstybės biudžeto lėšomis.

Draudimo suma lygi šių darbuotojų paskutinių trijų mėnesių darbo užmokesčio vidurkiui, padaugintam iš 12, bet negali būti didesnė kaip 48 Vyriausybės nustatytos minimalios mėnesinės algos, šiuo metu – apie 29 tūkst. eurų.

Draudimas mokamas tik tais atvejais, kai sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų sveikatos ar jos dalies praradimas yra tiesiogiai susijęs su apsikrėtimu ypač pavojinga užkrečiamąja liga nuo paciento arba aplinkos ypač pavojingos užkrečiamosios ligos židinyje.

A. Sysas siūlo nustatyti, kad tokios socialinės garantijos galiotų ir sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems su pavojingomis ligomis, į šį sąrašą įtrauktas ir naujas koronavirusas.

„Man keista, kad sveikatos apsaugos ministras naujai atsiradusį koronavirusą įtraukė tik į pavojingų užkrečiamų ligų sąrašą. Nes valstybės draudimą ar kompensacijas susirgus, mirus nuo užkrėtimo gauna tik medikai, susiduriantys su ypač pavojingų užkrečiamų ligų sąraše esančiais susirgimais. Bet koronaviruso sukeliama COVID-19 prie ypač pavojingų – nepriskirta“, – frakcijos pranešime spaudai cituojamas A. Sysas.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad infekcijos pavojingumą nustato specialistai, ir ne pagal politinius, o pagal medicininius kriterijus. A. Veryga taip pat laikosi pozicijos, kad šiuo metu valstybės prisiimtų įsipareigojimų siekiant užkardyti viruso plitimą, pakanka.

„Infekcija ypatingai pavojinga gali pripažįstama ne dėl pofsąjungų, politikų norų ar kitų dalykų, o pagal medicininius kriterijus. Jau ir šiandien mes pritaikėm praktiškai maksimalias priemones, tiek dėl nedarbingumo pažymėjimų išdavimo, tiek dėl kitų dalykų, nedaug šalių tą prisitaikė, mes esam vieni pirmųjų , kurie tokius mechanizmus įsidiegė. Aš manau, kad jie šiandien dienai yra pakankami“, – per spaudos konferenciją Sveikatos apsaugos ministerijoje antradienį sakė A. Veryga.

„O infekcija ypatinga ar neypatinga, pripažįstame ne pagal politikų vertinimą, o pagal infekcinio susirgimo greitį, mirtingumą ir taip toliau, tai medicininis terminas, ne profsąjunginis, tą nusprendžia infektologai specialistai, kurie vertina užkratą kaip infekciją“, – pridūrė ministras.

Ypač pavojingų ligų sąraše šiuo metu yra šešios ligos, tokios kaip maras, cholera, ebolos virusas, raupai. Tuo tarpu pavojingų ligų sąraše yra daugiau kaip 70 ligų, tarp jų sezoninis gripas, tymai, virusinės žarnyno infekcijos ir t. t.

A. Sysas sutinka, kad jo pataisos papildomas socialines garantijas sveikatos priežiūros specialistams numatytų labai daugelio ligų užsikrėtimo atveju, tačiau teigia, kad „tai nėra tos sąnaudos valstybei, kurios sugriautų ekonomiką“.

„Galbūt baubas, kad tiek daug ligų patenka į tą sąrašą, bet sveikata labai svarbu, tas žmogus, kuris mus gydo, turi turėti garantiją, kad eidamas į židinį arba susidurdamas su nežinoma liga jis turėtų tam tikras garantijas“, – BNS sakė A. Sysas.

„Jūs turbūt matėt situaciją, kai į Vilniaus oro uostą atsiunčiami medikai sutikti žmonių iš rajonų, kuriuose yra židinys, jie aukojasi ir nežino, kas jų laukia, manau tai nėra tos sąnaudos valstybei, kurios sugriautų mūsų ekonomiką“, – kalbėjo Seimo narys.

Visame pasaulyje jau užfiksuota daugiau kaip 90,9 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau kaip 3 tūkst. žmonių, 48 tūkst. pasveiko. Lietuvoje nustatytas vienas COVID-19 atvejis.

BNS
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kompiuterinės tomografijos tyrimas parodė, ką koronavirusas padarė jokių simptomų nejautusio žmogaus plaučiams (159)

Pasirodė vaizdo įrašas, kuriame rodoma koronavirusu susirgusio, bet kelias dienas iki tol simptomų...

Užkalnis: Man uždarytų restoranų nebūna (48)

Laba diena, gražus sekmadienis, saulutė šviečia ir likti namuose kviečia.

BMW visiškai sumaitotas, laukuose tarp pasėlių – basas jaunuolis be sąmonės, kas vairavo, neaišku (25)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, apie 1 val., skubios pagalbos tarnybos gavo pranešimą, kad...

Šioms profesijoms žadamas aukso amžius: didžiuliai atlyginimai ir neribotas darbo vietų pasirinkimas (273)

Abiturientui renkantis būsimą specialybę reikėtų atkreipti dėmesį į daugelį veiksnių, kaip...

Italijos sveikatos apsaugos ministras prabilo apie sugrįžimą prie įprasto gyvenimo: jau yra parengtas planas Ispanijoje jau trečią parą iš eilės mažėja koronaviruso aukų skaičius (214)

Italijos vyriausybė rengia penkių žingsnių planą, kuris leis šaliai kontroliuojamai sugrįžti...

Koronavirusas Lietuvoje: svarbiausios savaitgalio naujienos

BNS pateikia svarbiausių šeštadienio ir sekmadienio naujienų apie koronaviruso situaciją...

Lietuvoje nuo koronaviruso mirė 12-tas žmogus (282)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien Lietuvoje patvirtintas dvyliktas mirties...

Čaplinskas apie tai, kas virusą padėjo suvaldyti Kinijai ir Pietų Korėjai: naudojo „ligų detektyvų“ komandas (54)

Sekmadienį užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas, profesorius Saulius Čaplinskas...

„Manchester City“ žvaigždė karantino metu surengė sekso vakarėlį (8)

Vienu geriausių Anglijos „Premier“ futbolo lygos gynėjų laikomas Kyle‘as Walkeris karantino...

|Maža didelių žinių kaina