aA
Tvarkos ir teisingumo partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis, nepaisant to, kad skilo „tvarkiečių“ frakcija Seime, ketina likti Seimo pirmininko pavaduotoju. Jo teigimu, frakcijos griūtis tam įtakos nedaro.
Remigijus Žemaitaitis
© DELFI / Kiril Čachovskij

Su tuo sutinka ir Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, tikindama, kad buvo balsuota už R. Žemaitaičio kaip asmens, o ne frakcijos atstovo, kandidatūrą. Tuo metu socialdemokratas Algirdas Sysas tokią situaciją kritikuoja ir ragina „tvarkietį“ pademonstruoti politinį toną ir atsistatydinti.

Anot R. Žemaitaičio, Tvarkos ir teisingumo frakcijos skilimas su jo, kaip vicepirmininko, pozicija nėra susijęs. Esą valdančiosios daugumos formavimo susitarimą yra pasirašiusios partijos, o ne frakcijos. Taip pat, jo teigimu, ši pozicija yra renkama Seimo.

„Čia nėra jokio skirtumo. Gali pasiūlyti frakcija, gali pasiūlyti Seimas, ta pareigybė yra renkama. Turiu politinį pasitikėjimą, esu valdančiojoje daugumoje“, – teigia „tvarkietis“.

Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja R.Baškienė teigia, kad kolegos R. Žemaitaičio atvejis panašus į Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio. Jos teigimu, abi šias pareigybes renka Seimas ir parlamentas gali jas atšaukti.

R. Žemaitaitis išrinktas Seimo, Seimas konkrečiai balsavo, kad jis būtų vicepirmininkas. Tai nėra siejama vien tik su frakcija. Frakcija tik pasiūlė, o balsavo Seimas. (...) Jeigu Seimas ar kažkas iš Seimo inicijuotų nepasitikėjimą juo, vicepirmininkas būtų atstatydintas, bet čia būtų visai kitokios procedūros“, – sakė „valstietė“ R. Baškienė.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Sysas teigia, kad susiklosčiusi situacija, kai vicepirmininku yra asmuo iš nebeegzistuojančios frakcijos, Lietuvoje pasitaikė pirmą kartą. Kartu jis ragina R. Žemaitaitį atsistatydinti.

„Tokių dalykų Lietuvoje nebuvo, kad net frakcijos neturintis partijos narys būtų Seimo pirmininko pavaduotojas. Normaliose šalyse tokių dalykų neturėtų būti. Tai pirmiausia pačių politikų geras tonas, jei tu pasukai kitu keliu, neturi frakcijos, turi atsistatydinti ir viskas. Tai gero politinio tono klausimas, bet, deja, šitas dar labai sunkiai prigyja. Kiekvienas suranda tūkstančius priežasčių šito nedaryti“, – sako socialdemokratas.

ELTA primena, kad antradienį Darbo partijos narys Valentinas Bukauskas pateikė prašymą išbraukti jį iš Tvarkos ir teisingumo frakcijos Seime taip ją sugriaunant. Visi likę šeši parlamentarai – R. Žemaitaitis, Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava, Kęstutis Bartkevičius, Vytautas Kamblevičius ir Juozas Imbrasas – nuo šiol dirbs Mišrioje Seimo narių grupėje.

Verta paminėti, kad „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, komentuodamas Darbo partijos galimybes prisijungti prie derybų dėl koalicijos, anksčiau yra pareiškęs, kad deramasi ne su partijomis, o su Seime esančiomis frakcijomis. Su iširusia „tvarkiečių“ frakcija derybos vis dar tęsiamos, sutarties pasirašymas nukeliamas į kitą savaitę.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Gentvilas: Karbauskiui iki naujų rinkimų svarbu saviškiams įrodyti, kad jis gali valstybės vadovus stumdyti kaip šaškes (66)

„Karbauskis bandė pademonstruoti, kad jis gali stumdyti kaip šaškes valstybės vadovus, ir toliau...

Brundza siūlo nesustoti su automobilių mokesčiu: apie tai kalbu daugiau nei 10 metų (248)

„Tai tik nedidelis žingsnelis, ir tai, ne į priekį, o įstrižai“, – taip apie trečiadienį...

Alytaus meras apie milžinišką gaisrą: rytoj miestas gyvens normalų gyvenimą (28)

Sutemus Alytuje tęsiasi gaisro padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ gesinimo darbai,...

Apžvalgininkai: tai buvo pagrindinė ir esminė Karbauskio klaida (251)

„Klaida buvo į savo rinkimų sąrašą priimti labai skirtingus žmones, turbūt orientuojantis tik...

Lavija Šurnaitė. Gniuždantis laimės kultas (29)

Nuolat girdime kalbas, o kartu ir pačios kalbame apie tai, kad mūsų visuomenėje (visas pasaulis...

Sostinėje – prabangių drabužių išpardavimas, į kurį veržėsi net per užrakintas duris (56)

Trečiadienio rytą sostinėje kelioms dienoms duris atvėrė vardinių drabužių pop-up...

Užkalnis. Valdžia pasmerkta ir pasirašė sau nuosprendį (148)

Ši valdžia turi tiek pat jėgų, kiek subliuškęs balionas – ir tai buvo aišku dar prieš...

Turistų traukos taikinys Lietuvos pakraštyje – žmonės netingi atvykti net iš tolimiausių šalies miestų (39)

Savaitgaliais į Paliesiaus kaimą, esantį Ignalinos rajone, suvažiuoja nemažai automobilių,...

Nusprendė patikrinti seną mitą: negi skausmui ir orgazmui turime tą pačią veido išraišką (1)

Ar esate girdėję, kad žmogus orgazmo metu nutaiso tą pačią mimiką , kaip ir patirdamas...

Per ištaigingus Putino vizitus – kuriozinės situacijos (131)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį apsilankė Saudo Arabijoje, taip...