aA
Švietimo profesinės sąjungos stebisi Vyriausybės sprendimu nuo pirmadienio jau leisti kontaktines konsultacijas abiturientams, nors juos mokantys pedagogai kol kas net nėra įtraukti į vakcinavimo prioritetų eilę.
Švietimo profsąjungos stebisi konsultacijomis abiturientams nepaskiepijus mokytojų
© DELFI / Domantas Pipas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija žada, kad šie pedagogai bus pradėti skiepyti tik užbaigus 65-erių ir vyresniųjų gyventojų vakcinaciją.

„Abiturientų mokytojų vakcinavimas išlieka aktualus. Svarstoma galimybė likusius mokytojus siūlyti įtraukti į prioritetinę skiepijamų asmenų eilę iš karto po dabar skiepijamų vyresnio amžiaus gyventojų“, – BNS informavo ministerija.

Švietimo profsąjungos stebisi konsultacijomis abiturientams nepaskiepijus mokytojų
© DELFI / Andrius Ufartas

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys BNS penktadienį sakė, kad sprendimą dėl mokytojų ir abiturientų įtraukimą į skiepijimo prioritetų grupę žadama svarstyti jau kitą savaitę.

Arūnas Dulkys
Arūnas Dulkys
© DELFI / Tomas Vinickas

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad ministerijai nusprendus šiemet neatidėti brandos egzaminų, turėjo būti aišku, jog abiturientams reikės pagalbos ir jų mokytojų vakcinacija turėjo būti planuojama iš anksto.

„Turėjo būti numatyta, pagalvota apie tai, kad abiturientų grąžinimas netgi gal svarbesnis, nei pradinukų, nes ne tiek daug lieka iki egzaminų. Dabar girdime, kad lyg ir prioriteto tvarka bus paskiepyti mokytojai“, – sakė A. Navickas.

Andrius Navickas
Andrius Navickas
© DELFI / Andrius Ufartas

Ant jo, mokytojai skeptiškai vertina ir sprendimą, jog konsultacijose gali dalyvauti ne daugiau nei penki abiturientai, neatsižvelgiant į tai, kokia epidemiologinė situacija savivaldybėje.

„Mokytojams neaišku – ar atrinkti penkis geriausius ir konsultuoti, ar penkis blogiausius, ar penkis kartus po penkis organizuoti tas konsultacijas. Be to, tie apmokėjimai yra tik simboliniai nei realiai atitinkantys tokį sudėtingą darbą egzaminų paruošimui“, – kalbėjo A. Navickas.

Jo žiniomis, mokyklos neskubės rengti konsultacijų jau nuo pirmadienio, nes kyla dar daug neaiškumų.

„Bus sudėtinga organizuoti konsultacijas vien dėl grupių įvairių sudarymo, bus ir tų baimių, kad, kaip matome, yra daug nenorinčių grįžti negavus vakcinos. Turbūt, kitą savaitę dar turėsime čia diskusijų, kažkokie bus pakeitimai“, – sakė jis.

Egidijus Milešinas
Egidijus Milešinas
© DELFI / Josvydas Elinskas

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas taip pat sako girdintis panašius mokytojų nuogąstavimus. Anot jo, penktadienį profsąjunga raštu paragino Vyriausybę „kuo skubiau pakeisti prioritetus leidžiant pasiskiepyti dvyliktokų mokytojams“.

„Trečiadienį paskelbus, kad jie atidaro tas mokyklas, mūsų profsąjunga praktiškai kasdien sulaukia klausimų, kad mes norime skiepytis, bet mūsų neleidžia. Be to, kad nėra galimybės mokytojams pasiskiepyti, nes jie nėra prioritetinėje grupėje, sulaukiame ir tokių signalų, kad direktoriai nesiruošia aprūpinti ir apsaugos priemonėmis. Pasakyta, kad mes jums kažkada rugsėjo mėnesį davėme skydelį, ir tai jau yra aprūpinimas. Tad tai yra problema, jei pirmadienį sulauksime žinių, kad pažeidžiamos saugos tvarkos, tikrai reaguosime“, – sakė E. Milešinas.

Jo žiniomis, pirmadienį dalis šalies mokyklų konsultacijas jau pradeda.

Profesinės sąjungos vadovas taip pat tvirtina, kad pedagogai kelia ir apmokėjimo klausimus, nežino, kaip vykdyti moksleivių atranką, nes kai kuriais atvejais norint padėti rengtis egzaminams visai klasei, tektų vesti net ir šešias konsultacijas.

Ministerijos skaičiavimais, Lietuvoje yra bent 10 tūkst. mokytojų, kurie veda pamokas dvyliktokams. Iš viso mokytojams, kurie padės abiturientams pasirengti brandos egzaminams, atlyginimams už papildomas darbo valandas skirta 390 tūkst. eurų.

E. Milešino teigimu, dalis pedagogų nuogąstauja dėl to, jog finansavimą dar turės patvirtinti savivaldybių tarybos, o ne visos tai daryti skuba.

„Gauname žinių, kad pedagogams kol kas net nesiūloma skirti tų pinigų, t.y. nesiūloma pagal Darbo kodekso susitarimą dirbti didesniu krūviu ir už tai užmokėti, o paprasčiausiai, kiek turime žinių, išplečia dabartinį darbo krūvį, bet niekas nešneka, kaip už tai bus apmokėta. Kalbėjau su vienos gimnazijos mokytoja, kuri tvirtino, kad pirmadienį ji ves konsultacijas, o tos dienos pamokas jai perkels į kitus laikus. Dvyliktokų mokytojoms tai bus didelis krūvis“, – sakė E. Milešinas.

Savo ruožtu ministerija sako, kad pačios mokyklos geriausiai žino ir turėtų spręsti, kam reikia konsultacijų.

„Neabejojame, kad mokyklos pasirūpins, jog konsultacijos būtų organizuojamos, teikiant prioritetą mokiniams, kuriems labiausiai reikia pagalbos“, – teigiama atsakyme BNS.

Šios savaitės duomenimis, Lietuvoje iš viso vakcinuota daugiau kaip 36 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų – darželių pedagogų, pradinių klasių mokytojų ir įstaigų administracijos.

Vyriausybės sprendimu nuo pirmadienio šalies mokykloms leista rengti konsultacijas kontaktiniu būdu ne daugiau kaip penkiems abiturientams nepriklausomai nuo sergamumo rodiklių jose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
2.3571

Top naujienos

Tokių eilių Vilniaus oro uoste dar nematėte: keleiviai meldė Dievo ir apsaugos darbuotojų malonės papildyta atstovų komentaru

„Meldžiu jūsų, praleiskite, mes vėluojame išskristi“, – penktadienio rytą tarptautinio...

Ekspertas apie prezidento rinkimus: kol kas lyderis vienas, kiti neturi šansų (12)

Vytauto Didžiojo universiteto docentas Lauras Bielinis įsitikinęs, kad bent jau kol kas...

Kauno pareigūnai prisikasė iki slaptos laboratorijos užsienyje: narkotikai iš čia keliavo po visą pasaulį (1)

Penktadienį policija paskelbė apie smūgį narkotikų platintojams, per tyrimą išaiškinti ne tik...

Kai Loretą surietė sunkiai pakeliamas skausmas, jo priežastį suprato iškart: dėl operacijos nedvejojo

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje (VMKL) 58 metų alytiškė Loreta Ribinskienė ilsėjosi po...

Dėl chaoso Vilniaus oro uoste – prašymas keleiviams (5)

Lietuvos oro uostų (LTOU) atstovai praneša, kad dėl pastaruoju metu sustiprintų tam tikrų...

Lietuvoje pristatyti naujo dizaino automobilių numerių ženklai: paaiškino, kokia bus jų išdavimo tvarka

Anksčiau minėti siūlymai, kad lietuviškų automobilių valstybinio numerio ženklus turėtų...

„Rytas“ pristatė biudžetą, užmetė meškerę ir aptarė naują kaimyną: kol kas džentelmeniškas

Permainos sostinės krepšinio žemėlapyje – kur kas ryškesnės nei Vilniaus „Ryto“...

Kilus beprecedenčiam skandalui dėl lietuvių atlikėjų nuplagijuotos puikiai žinomos rusiškos dainos – radijo stočių žingsnis LATGA: gali grėsti administracinė atsakomybė (10)

Antradienį pasklidus žiniai, kad garsus atlikėjos Adrianos Ramonaitės-Adrinos ir grupės...

Greta Klimkaitė

Pasaulis šiandien. Ar Rusijai bus leista grįžti į JT Žmogaus teisių tarybą?

Rusija nori grįžti į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą.