aA
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė tiki, kad partijoms pavyks pasiekti sutarimą dėl švietimo iki birželio pabaigos.
Jurgita Šiugždinienė
Jurgita Šiugždinienė
© DELFI / Domantas Pipas

„Ministrė nepraranda vilties, kad partijoms pavyks susitarti iki Seimo pavasario sesijos pabaigos ir Seimas pritars pritars pagrindiniams principams“, – BNS sakė jos patarėjas Dainoras Lukas po penktadienį įvykusio jau penktojo partijų susitikimo ruošiant bendrą dokumentą.

Seimo pavasario sesija baigiasi birželio 30 dieną.

Pačios procesą koordinuojančios ministrės nuomone, susitarimo veiksmai „turi būti konkretūs“, nurodant konkrečius tikslus ir rodiklius, kaip pamatuoti siekį, taip pat jie turi rodyti „strateginį pokytį šalies mastu, numatyti pasiekiamą tikslą ir būtų įgyvendinami per konkretų laiką“.

Seimo Švietimo komiteto pirmininkas, Laisvės partijos atstovas Artūras Žukauskas sako, kad partijos tariasi dėl septynių pagrindinių principų, apimančių visus švietimo sistemos etapus, ir dėl konkrečių juos atitinkančių veiksmų. Anot jo, kol kas sutarta neskelbti konkrečių svarstomų formuluočių, bet diskusijos vyksta „pakankamai sklandžiai“.

Kaip BNS teigė kiti darbo grupės nariai, nenorėję būti įvardyti, siūloma susitarti dėl kelių pagrindinių principų: jog valstybė turi sudaryti sąlygas „individualius poreikius atitinkančiam ugdymui“, nepaisant asmens tautybės, rasės, negalios, socialinės padėties, lyties, tikėjimo ar gyvenamosios vietos.

Tarp siūlomų įtraukti nuostatų – sudaryti pedagogams galimybes ugdyti „kūrybiškus, pilietiškus, atsakingus, kritiškai mąstančius žmones“, užtikrinti tvarią persikvalifikavimo sistemą, garantuoti „adekvatų atlygį“, ir pan.

Taip pat susitarime siekiama įtvirtinti, kad kiekvienas asmuo turi teisę į mokymąsi visą gyvenimą, išsaugoti ir įgyti įgūdžius.

Laisvės partija, pasak A. Žukausko, be sieko užtikrinti lygias mokymosi galimybes, finansavimo mokslui ir studijoms didinimo ir kitų dalykų, akcentuos skaitmeninį ugdymą.

„Mes norime įrašyti, kad skaitmeninio ugdymo pagrindai būtų jau darželyje, iki mokyklos“, – BNS sakė A. Žukauskas.

Jis pripažino, kad nepaisant „konstruktyvių diskusijų“, opozicijos atstovai kai kuriais klausimais sunkiai linkę nusileisti. Pavyzdžiui, „valstiečių“ ir socialdemokratų atstovai siekia palikti nuostatas dėl visuotinių nemokamo bakalauro studijų, nors dėl to kyla abejonių.

„Bet visos galimybės susitarti yra, nebent kažkuri partija iš to pasipriešinimo norėtų pasidaryti demaršą. Kai žiūrime į pačius siūlymus, nesuprantu, kur ten nesutarti“, – sakė jis.

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė Vilija Targamadzė sako, kad „nepaisant ideologinių skirtumų, derybos pajudėjo iš to taško ir teikia vilčių, kad dirbsime konstruktyviau“.

Kartu ji pabrėžia, jog valdantieji vykstant grupės posėdžiams įgyvendina kai kurias nesuderintas idėjas, kaip Tūkstantmečio mokyklų programa, Mokslo agentūros kūrimas, svarstymai dėl bendrojo ugdymo sąrangos ir mokytojų kvalfikacinių kategorijų.

Vis dėlto V. Targamadzė abejoja, ar pavyks sutarti iki Seimo pavasario sesijos pabaigos birželio 30-ąją, nes parengtą susitarimą dar turi aptarti partijų valdantieji organai.

„Tikrai mažai laiko, nes reikia aptarti, kitas susitikimas yra po dviejų savaičių (...), sunku pasakyti, kaip vyks diskusijos. Kiek prisimenu, data buvo rugsėjo 1-oji, reikėtų daugiau laiko, diskusijų, negali tai būti grupelė žmonių, tai – visos Lietuvos reikalas“, – kalbėjo socialdemokratų atstovė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
1.6000

Top naujienos

Vienos geriausių gimnazijų Lietuvoje abiturientė: išėję iš kabinetų verkėme – iš mūsų tiesiog pasišaipė (69)

Birželio 14 d. Lietuvos abiturientai laikė anglų kalbos egzaminą, kuris dalį jų jau spėjo...

Skandalingas policijos tyrimas: po svaiginančios šlovės pramogų pasaulyje – gėdingas nuopolis (173)

„DJ mokykla – tai ne tik galimybė gauti mokymų pradmenis, bet ir įsitraukti į pramoginę...

Aistė Žebrauskienė | D+

Geidžiamiausi darbdaviai ir tūkstančius siekiantys atlyginimų skirtumai: kai kur situacija – paradoksali

„Sodrai“ pradėjus skelbti vyrų ir moterų atlyginimų skirtumus, kai kuriose didelėse Lietuvos...

Lietuvoje nustatyti 75 nauji koronaviruso infekcijos atvejai, mirė 4 žmonės (69)

Praėjusią parą, penktadienį, Lietuvoje patvirtinta 75 nauji koronaviruso ( COVID-19 ) atvejai,...

Transliacija / Alfas live. Lektorė atskleis: kaip ir kur ieškoti paparčio žiedo? kokius patiekalus reikėtų gaminti ir valgyti per Jonines? (1)

Paparčio žiedo ieškojimas, laužai ir trumpiausia metų naktis. Taip tai – Joninės....

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Sveiki, atvykę į Pagiežos atrakcionų parką (198)

Mano niūrioje vėlyvojo sovietmečio vaikystėje tokiu metų laiku, kai pamiškės jau kvepia...

Pasiruoškite: į Lietuvą ateina stichinė kaitra – įspėjo, kur situacija gali būti pavojinga (45)

„Artimiausiomis dienomis vyrausiančių orų jau tikrai nepavadinsi lietuviška vasara, tai –...

Regimantas Dima | D+

Tinkamiausi tinginio sodo augalai: eglė puode, lochelis ir uogos, kurių baisu net paragauti

Vėl vaikštinėju po savo sodą. Krūva augalų turi keistų ypatybų, o kai kurie net humoristinių...

Transliacija / įVARtis Euro2020. Anglų liūdesys, grėsmė finalui Wembley ir mirtininkų desertas

Kasdienė Europos futbolo čempionato apžvalga „įVARtis Euro2020“. Vedėjai Ervinas Kvitkauskas...

Vytenis Miškinis | D+

Vieno žymiausių Lietuvos mafiozo nužudyme – mįslingo milijonieriaus šešėlis

Prieš 7 metus Lietuvą sudrebino mafijos laikus primenantis nusikaltimas – 4 šūviais nužudytas...