aA
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė tiki, kad partijoms pavyks pasiekti sutarimą dėl švietimo iki birželio pabaigos.
Jurgita Šiugždinienė
Jurgita Šiugždinienė
© DELFI / Domantas Pipas

„Ministrė nepraranda vilties, kad partijoms pavyks susitarti iki Seimo pavasario sesijos pabaigos ir Seimas pritars pritars pagrindiniams principams“, – BNS sakė jos patarėjas Dainoras Lukas po penktadienį įvykusio jau penktojo partijų susitikimo ruošiant bendrą dokumentą.

Seimo pavasario sesija baigiasi birželio 30 dieną.

Pačios procesą koordinuojančios ministrės nuomone, susitarimo veiksmai „turi būti konkretūs“, nurodant konkrečius tikslus ir rodiklius, kaip pamatuoti siekį, taip pat jie turi rodyti „strateginį pokytį šalies mastu, numatyti pasiekiamą tikslą ir būtų įgyvendinami per konkretų laiką“.

Seimo Švietimo komiteto pirmininkas, Laisvės partijos atstovas Artūras Žukauskas sako, kad partijos tariasi dėl septynių pagrindinių principų, apimančių visus švietimo sistemos etapus, ir dėl konkrečių juos atitinkančių veiksmų. Anot jo, kol kas sutarta neskelbti konkrečių svarstomų formuluočių, bet diskusijos vyksta „pakankamai sklandžiai“.

Kaip BNS teigė kiti darbo grupės nariai, nenorėję būti įvardyti, siūloma susitarti dėl kelių pagrindinių principų: jog valstybė turi sudaryti sąlygas „individualius poreikius atitinkančiam ugdymui“, nepaisant asmens tautybės, rasės, negalios, socialinės padėties, lyties, tikėjimo ar gyvenamosios vietos.

Tarp siūlomų įtraukti nuostatų – sudaryti pedagogams galimybes ugdyti „kūrybiškus, pilietiškus, atsakingus, kritiškai mąstančius žmones“, užtikrinti tvarią persikvalifikavimo sistemą, garantuoti „adekvatų atlygį“, ir pan.

Taip pat susitarime siekiama įtvirtinti, kad kiekvienas asmuo turi teisę į mokymąsi visą gyvenimą, išsaugoti ir įgyti įgūdžius.

Laisvės partija, pasak A. Žukausko, be sieko užtikrinti lygias mokymosi galimybes, finansavimo mokslui ir studijoms didinimo ir kitų dalykų, akcentuos skaitmeninį ugdymą.

„Mes norime įrašyti, kad skaitmeninio ugdymo pagrindai būtų jau darželyje, iki mokyklos“, – BNS sakė A. Žukauskas.

Jis pripažino, kad nepaisant „konstruktyvių diskusijų“, opozicijos atstovai kai kuriais klausimais sunkiai linkę nusileisti. Pavyzdžiui, „valstiečių“ ir socialdemokratų atstovai siekia palikti nuostatas dėl visuotinių nemokamo bakalauro studijų, nors dėl to kyla abejonių.

„Bet visos galimybės susitarti yra, nebent kažkuri partija iš to pasipriešinimo norėtų pasidaryti demaršą. Kai žiūrime į pačius siūlymus, nesuprantu, kur ten nesutarti“, – sakė jis.

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė Vilija Targamadzė sako, kad „nepaisant ideologinių skirtumų, derybos pajudėjo iš to taško ir teikia vilčių, kad dirbsime konstruktyviau“.

Kartu ji pabrėžia, jog valdantieji vykstant grupės posėdžiams įgyvendina kai kurias nesuderintas idėjas, kaip Tūkstantmečio mokyklų programa, Mokslo agentūros kūrimas, svarstymai dėl bendrojo ugdymo sąrangos ir mokytojų kvalfikacinių kategorijų.

Vis dėlto V. Targamadzė abejoja, ar pavyks sutarti iki Seimo pavasario sesijos pabaigos birželio 30-ąją, nes parengtą susitarimą dar turi aptarti partijų valdantieji organai.

„Tikrai mažai laiko, nes reikia aptarti, kitas susitikimas yra po dviejų savaičių (...), sunku pasakyti, kaip vyks diskusijos. Kiek prisimenu, data buvo rugsėjo 1-oji, reikėtų daugiau laiko, diskusijų, negali tai būti grupelė žmonių, tai – visos Lietuvos reikalas“, – kalbėjo socialdemokratų atstovė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
1.6000

Top naujienos

Lietuvaitė laimę rado šalyje, kurioje nebūna „blogo oro“, sekmadieniais nedirba parduotuvės, o moterys beveik neavi aukštakulnių (4)

Renata prieš 15 metų, ieškodama geresnio gyvenimo, susikrovė lagaminus ir išvyko į Norvegiją....

Verslas PliusEglė Girdenytė

Amžinas vairuotojų klausimas: ar pigesnės padangos tikrai yra prastesnės? (3)

Nors žieminių padangų sezonas jau prasidėjo, ieškančių žieminio „apavo“ savo automobiliams...

Janis Sildnikas

Sunku patikėti, kad šios nesėkmės kelionėse nutiko vienam žmogui: seksualumo testas, bandymai parduoti „Viagra“ ir problemos Baltarusijos pasienyje

Vykstant į vieną iš turistų pamėgtų šalių sunku įsivaizduoti, kas gali nutikti ne taip –...

Seksas be sutikimo: atvejis viename iš šalies kurortų verčia į tai pažiūrėti kitom akim (60)

Po dviejų mėnesių pertraukos, seksualinio smurto tema sugrįžo į Seimą. Laisvės partijos...

Po Maksvyčio ir Kurtinaičio partijos – skirtingos strategų emocijos

Pirmadienio vakarą Kaune vykusiose „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse vietos „Žalgirio“...

Moteris parodė, kokias stiliaus klaidas darome dažniausiai: žiūrėdama į nuotraukas suprasite, ko vengti (1)

Nors keista, bet daugelis moterų kažkodėl nenori patikėti, kad aksesuarai turi milžinišką...

Pasaulio čempionato rungtynėse – Supermeno sprintas: už Ukrainą, Irano moteris ir LGBT (1)

Pirmadienio vakarą Lusailo mieste, Katare, vykstančioje 2022-ųjų pasaulio futbolo čempionato H...

Daugelyje rajonų pasnigs, o temperatūra sukinėsis netoli nulio

Antradienio dieną Lietuvos padangėje vis dar sukinėsis nedidelis cikloninis sūkurys. Dangus bus...

Fernandeso dublis išvedė portugalus į aštuntfinalį – prisijungė prie brazilų ir prancūzų (1)

Pirmadienio vakarą Lusailo mieste, Katare, vykusioje 2022-ųjų pasaulio futbolo čempionato H...

Kasdienybės herojai. Kodėl Vizgirdienei gyvenimo pavydi net jauniklės ir atrastas Radzevičiaus gyvenimo balansas

Svečiuose pas Vizgirdas - kodėl 81-erių Birutei Vizgirdienei gyvenimo pavydi net jauniklės?...