„Šiandien diena, kurios labai laukiau – Europos Komisija, įvertinusi Ukrainos ir Moldovos pažangą, teikia rekomendaciją pradėti derybas dėl narystės Europos Sąjungoje. Tai yra tai, ką kartojome savo Seimo rezoliucijose, tarptautiniuose susitikimuose – pradėti derybas dar šiais metais, (...)

Tai yra istorinė diena, pralaužianti ledus tolimesnei ES plėtrai. Tai yra tai, ko visi norėjom prieš 10 metų stovėdami Euromaidane“, – trečiadienį savo „Facebook“ paskyroje rašė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Politikė taip pat pažymėjo, kad sėkmingą derybų pradžią lems tai, ar neatsiras norinčių ją boikotuoti valstybių.

„Dabar pagrindinis sprendimas – Europos Vadovų Taryboje gruodžio viduryje“, – pridūrė ji.

Konservatorės teigimu, nors iki narystės šių šalių dar laukia ilgas kelias, tiek su Rusija kariaujanti Ukraina, tiek Moldova įrodė esančios vertos vadintis ES narėmis. Anot jos, rekomendacija pradėti derybas dėl narystės tik dar kartą režimui įrodo, kad šios šalys priklauso Europai ir turi patikimus sąjungininkus.

„Ukraina nuo birželio mėn. ir pastarosiomis savaitėmis priėmė svarbius sprendimus dėl Konstitucinio Teismo teisėjų skyrimo, grąžintas pajamų deklaravimo reikalavimas, patvirtintas tautinių mažumų įstatymas, tačiau dar reikia ryžtingesnių žingsnių toliau stiprinant kovos su korupcija institucijas. Abiejų šalių dar laukia netrumpas kelias iki jos taps Europos Sąjungos narėmis, joms reikės visokeriopos pagalbos būsimų derybų laiku, perimant ES teisę, taip pat stiprinant Europos reikalų komiteto vaidmenį“, – sakė ji, pažymėdama, kad Ukrainą ir Moldovą šiame kelyje Lietuva palaikys, kiek reikės.

ELTA primena, kad EK rekomenduoja pradėti Ukrainos stojimo į ES derybas, nepaisant jos kovos su korupcija trūkumų ir būtinybės toliau riboti oligarchų įtaką.

Briuselis taip pat rekomenduoja pradėti narystės derybas su Moldova, Sakartvelui suteikti kandidatės statusą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)