Švedijos ginkluotosioms pajėgoms tęsiant mįslingo povandeninio laivo paiešką savo teritoriniuose vandenyse, Vilniuje viešinti švedų premjeras Stefanas Loefvenas pasakojo, kad regiono saugumo situacija pastaraisiais metais kinta iš esmės, todėl Švedija jau mąsto, kokie kariniai pajėgumai būtų pakankami.
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Paieškoje nėra jokių naujienų, ji vis dar vyksta. Gynybos operacija tęsiama, bet nėra kokių nors naujų įrodymų ar naujienų. Viskas tęsiama.

Negaliu pasakyti nieko konkretaus. Kalbant apie saugumo situaciją, mes tiksliai nežinome, ką šie pastarųjų dienų įvykiai konkrečiai reiškia, nežinome, kas tai konkrečiai, negalime daryti galutinių išvadų.

Bet išvados turi būti ir bus daromos. Kaip sakė gynybos ministras, mes įvertinsime visa tai kas nutiko. Taigi per anksti kalbėti“, - paklaustas apie galimai Rusijai priklausančio povandeninio laivo paieškas sakė švedų premjeras.

„Bet bendrai kalbant mes suprantame, kad Švedija turi sustiprinti savo gynybinius pajėgumus, ir taip yra dėl to, kas vyksta jau metų metus nuo tada, kai pradėjome stebėti Rusijos karinių pajėgumų stiprėjimą. Mes to nevertiname kaip čia ir dabar esančios grėsmės, bet sekame, kas vyksta regione ir matome didesnį aktyvumą Baltijos jūroje, visame regione“, - sakė S. Loefvenas

DELFI primena, kad Švedijos karinės pajėgos ieško Švedijos teritoriniuose vandenyse Stokholmo archipelage užfiksuoto povandeninio laivo, kuris gali priklausyti Rusijai Švedijos žiniasklaida skelbia, kad povandeninis laivas gali būti patyręs gedimą. Manoma, kad tai gali būti „Triton-NN“ klasės mažas povandeninis laivas.

Įtarimų sukėlė ir netoli Švedijos teritorinių vandenų besisukiojęs iš Rusijos atplaukęs tanklaivis su Liberijos vėliava „NS Concord“. Portalas expressen.se skelbė, esą „NS Concord“ elgesys leidžia įtarti, kad tai „motininis“ laivas ieškomam povandeniniam laivui.

„Svenska Dagbladet“ šaltinių teigimu, švedų tarnyboms pavyko perimti signalus iš klaidžiojančio povandeninio laivo – Rusijos laivas juos esą siuntė į Lietuvos pašonėje esančią Kaliningrado sritį.

Tačiau Rusija pareiškė, kad paslaptingasis povandeninis laivas galbūt priklauso Nyderlandų karinėms jūrų pajėgoms.

Šią prielaidą iškart atmetė Haga, pabrėždama, kad jos povandeninis laivas „nesusijęs“ su šiuo incidentu ir jau anksčiau išplaukė iš to regiono po bendrų karinių jūrų pajėgų pratybų su Švedija.

„Tas, kas prasidėjo Ukrainoje, vyksta ir kitose vietose. Aš manau, kad tai yra tam tikras perspėjimas Baltijos ir Skandinavijos šalims, kad mums reikia būti labai įdėmiems. Visoms Europos Sąjungos ir NATO šalims suprantant, kad mes tik vienybėje galime atlaikyti įvairiausius netikėtus iššūkius karinėje srityje. Mes šitą klausimą irgi aptarėme susitikime“, - paklaustas apie povandeninio laivo paieškas ir įtaką regiono saugumui sakė A. Butkevičius.

Švedų žurnalistės paklaustas, ar naujienos apie medžiojamą povandeninį laivą kaip nors turės įtakos Lietuvos saugumo strategijai, Lietuvos premjeras aiškino, kad šalis dirba šį darbą, tačiau per daug apie tai viešai nekalba.

„Šiuo metu labai sustiprintas mūsų veikimo planas. Tie procesai palyginus su ankstesniu laikotarpiu įgyvendinami, stebimi, analizuojami daug kartų stipriau ir giliau“, - teigė A. Butkevičius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vieta, kur Šiaurės Korėja plauna savo pinigus (12)

„Easey Commercial Building“ biurų pastatas stovi pagrindinėje Honkongo Wan Chai rajono...

Negailestingos ligos nublokšta į patį dugną: jei su manim taip elgiasi, kas vyksta su kitomis? (29)

Gražaus gyvenimo planus sugriovusi negailestinga liga jauną moterį nubloškė į patį dugną....

Troško viską žinoti: mokėjo net už tai, kad žiūrėtų Lietuvos televizijų laidas (8)

Atlyginimas – tik grynaisiais pinigais. Ir net ne visada jį išmokėdavo finansininkė – jeigu...

Patys beprotiškiausi kariniai mokymai pasaulyje

Labai jautriems žmonėms tikrai nerekomenduojame žiūrėti vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuoti...

Darė visas įmanomas klaidas ir vis tiek numetė 24 kg (119)

Reguliariai politikos naujienomis besidomintys žmonės veikiausiai atkreipė dėmesį, kad Seimo...

E. Žičkus atšventė 35-ąjį gimtadienį: garsūs svečiai ir netikėtoje vietoje sukurta spindinti prabanga (17)

Nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto žurnalistas Edvardas Žičkus skubėjo pasirūpinti...

A. Užkalnis tarp daugiabučių rado Vietnamo perlą (150)

„Atsiprašau, ar jūs kartais ne Užkalnis?“, – jau pavalgius manęs klausia padavėjas....

Piešiamas naujas Lietuvos žemėlapis: Panevėžiui – priverstinės jungtuvės (176)

Juokaudama, kad šešiuose Lietuvos rajonuose, kurie tarsi žiedai apjuosę miestus, nėra net kur...

Fantastiškai žaidusiam R. Berankiui istorinis titulas Maskvoje išsprūdo iš rankų (129)

Taip arti pirmojo karjeros „ ATP World Tour 250“ serijos turnyro čempiono titulo Ričardas...

Baltarusijoje palygino pensijas su Lietuvos, Latvijos ir kitų kaimynų: lietuviai gauna dvigubai daugiau (591)

Nuo lapkričio 1 d. Baltarusijoje padidės pensijos . Kaip planuoja šalies Darbo ministerija,...