aA
Pirmadienį Klaipėdoje Švedija perdavė Lietuvos kariuomenei įvairios ginkluotės. Perdavimo ceremonijoje dalyvavo Švedijos gynybos ministras Bjornas von Sydowas, Lietuvos krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius, kiti pareigūnai.
Ginklai
Ginklai
Pasak KAM pranešimo, Švedija mažina ir atnaujina savo karines pajėgas, todėl dalį perteklinės ginkluotės nutarė perduoti Lietuvos kariuomenei, taip pat apmokyti jos karinį personalą. Lietuvai numatyta perduoti 3 pėstininkų batalionų įrangą ir ginkluotę.

Švedų ginkluote iki 2004 metų bus aprūpinta visa motorizuota pėstininkų brigada "Žemaitija", kurios batalionai yra Klaipėdoje, Tauragėje ir Šiauliuose.

Į Klaipėdos uostą jau atplukdyti šarvuočiai, artilerijos pabūklai, automatai, sunkvežimiai, medicinos ir ryšio transportas, kita bataliono įranga. Švedijos dovanojama technika ir ginkluotė vertinama daugiau kaip 200 mln. JAV dolerių (apie 800 mln. litų).

Pasak KAM pranešimo, kariai gaus geros būklės, NATO standartus atitinkančią ginkluotę. Šį pavasarį Švedijoje viešėjęs Lietuvos kariuomenės vadas, generolas majoras Jonas Kronkaitis apžiūrėjo ir įvertino Lietuvai skirtus ginklus, techniką, kitą karinę įrangą - palapines, lauko virtuves.

Švedijos gynybos ministras B.von Sydowas po ginklų perdavimo ceremonijos surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad Švedija itin gerai vertina Lietuvos karinių ir civilių struktūrų sukūrimą bei spartų augimą, o teikdama šią paramą prisideda prie tolesnės jų plėtros.

Pasak B.von Sydowo, perduota ginkluotė ir technika buvo svarbi Švedijos kariuomenės dalis ir yra visiškai tinkama tolesniam naudojimui.

L.Linkevičius Švedijos perduotą įrangą pavadino "itin didele ir neįkainojama" dovana Lietuvos kariuomenei ir dėkodamas Švedijos gynybos ministrui teigė, kad abi šalys yra daugiau nei draugai ir kaimynai.

"Mes esame partneriai, užtikrinantys Baltijos regiono saugumą", - kalbėjo L.Linkevičius, vėliau pats išbandęs atgabentą prieštankinį pabūklą.

KA ministras medaliu už nuopelnus stiprinant krašto apsaugos sistemą apdovanojo paramos Lietuvai projekto koordinatorių Švedijos kariuomenės pulkininką Larsą Josefsoną.

L.Linkevičius spaudos konferencijoje pažymėjo, kad itin svarbi ne tik Švedijos perduota ginkluotė ir technika, bet ir teikiamas apmokymas bei instruktažas.

Lietuvos krašto apsaugos ministras sakė, kad nors švedų dovanotos ginkluotės ir technikos dėka brigada "Žemaitija" bus "pakankamai ženkliai" ginkluota, vien dovanomis apsiriboti negalima.

Pasak ministro, nuo 9 iki 24 procentų padidinus lėšas, skirtas ginkluotės įsigijimui, įvairų rūšių ginklai bus perkami ir už Lietuvos biudžeto lėšas. Prioritetas bus teikiamas priešlėktuvinei ir prieštankinei ginkluotei bei ryšių įrangai.

Nuo 1995 metų kasmet po 3 jaunuolius iš Lietuvos priimama mokytis į 3 metus trunkančias studijas Karlskronos kariniame jūrų koledže. Nuo 1993 metų Švedijos mokymo įstaigose ilgalaikiuose kursuose mokėsi 82 karininkai ir civiliai. Šiuo metu Švedijos karo mokyklose mokosi 20 kariūnų iš Lietuvos.

Švedija aktyviai dalyvauja Paramos Baltijos šalių saugumui koordinavimo grupės (BALTSEA) veikloje, nuo 2000 metų rugsėjo ji yra BALTSEA darbo grupės pirmininkė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Advokato kabinete įrengta slapta STT kamera užfiksavo, kaip tarėsi papirkti Kauno teisėją

Teisėjų korupcijos bylą tyrę Specialiųjų tyrimų tarnybos ( STT ) agentai dabar jau advokato...

Tik blogyn: Lietuva – per žingsnį nuo juodos COVID–19 zonos (181)

Epidemiologinė situacija šalyje vėl prastėja. Pirmadienio rytą Statistikos departamento...

Žalimas: Prezidentas nėra aukščiau už Konstitucinį Teismą (59)

Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimą sukritikavęs prezidentas Gitanas Nausėda sulaukė...

Vairuojanti neblaivi įkliuvusi Mildažytė lieka sulaikyta: gresia baudžiamoji byla, ant plauko pakibo ateitis televizijoje papildyta 11.12 (394)

Sekmadienio vakarą portalas lrytas.lt pranešė, jog Vilniuje, Nemenčinės plente, neblaivi...

Nusižudė Lazdynų ligoninės gydytojas urologas papildyta 11:31 (102)

Naujienų portalo LRT.lt duomenimis, praėjusią savaitę mirė Respublikinės Vilniaus...

Permės universitete – šaudynės, nužudyti mažiausiai 8 žmonės panikos apimti studentai šokinėjo pro langus (116)

Rusijos Permės mieste nežinomam užpuolikui pirmadienį pradėjus šaudyti vietos universiteto...

Paluckas: „Kainų augimas ir infliacija – tiksinti bomba, bet Ingridos Šimonytės Vyriausybė nedaro nieko“

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas socialdemokratas Gintautas Paluckas , įvertinęs...

Javier Blas | D+

Tai prilygo branduoliniam smūgiui: Saudo Arabijos naftos princas, kuris pastatė į vietą ne tik Putiną

Lėktuvas „Boeing 767“ virš Raudonosios jūros pasuko rytų kryptimi Saudo Arabijos link....

Siūlomą įstatymo pakeitimą vadina tiksinčia bomba: krizės atveju tai Lietuvą galėtų tiesiog paralyžiuoti (16)

Vasaros pabaigoje Seime registruotos įstatymo pataisos, atversiančios galimybes valstybės...