aA
BNS pateikia svarbiausių savaitgalio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:
Navalno šalininkų protestai Rusijoje
Navalno šalininkų protestai Rusijoje

* Protestai Rusijoje. Rusijoje šeštadienį per dešimtyse miestų surengtas masines akcijas palaikant suimtą Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną, sulaikyta beveik 3,5 tūkst. protestuotojų, Maskvoje vyko riaušių policijos susirėmimai su demonstrantais. Sankt Peterburgo prokuratūra pradėjo tyrimą dėl galimo teisėsaugos pareigūnų smurto. Jungtinės Valstijos ir kitos vakarų šalys pasmerkė taikių protestuotojų ir žurnalistų sulaikymą, Rusija savo ruožtu apkaltino JAV kišantis į šalies vidaus reikalus.

Vilniuje, Taline ir kai kuriuose kituose miestuose taip pat vyko palaikymo A. Navalnui akcijos. Baltijos valstybių vadovai paragino ES įvesti sankcijas už sulaikymus atsakingiems asmenims. Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda Rusijos valdžios veiksmus pavadino „grįžimu į Stalino erą“, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tvirtino, kad tai rodo režimo silpnėjimą. Situaciją Rusijoje pirmadienį ketina aptarti ES užsienio reikalų ministrai.

* Akcija Minske. Minske šeštadienį per opozicijos šalininkų protestus milicija pranešė areštavusi apie 100 žmonių.

Koronaviruso situacija:

* Šeštadienį ir sekmadienį Lietuvoje nustatyti 1774 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar 48 žmonės. Iš viso savaitgalį ištirta beveik 15 tūkst. mėginių. COVID-19 vakcina Lietuvoje paskiepyta jau 58 tūkst. 39 žmonės, abiem dozėmis – 8997 žmonės. Vakcinavimo tempai sulėtėjo: pirmąja doze paskiepyti 253 žmonės, antrąja – 9.

* Lietuvos ligoninėse gydoma beveik 1,5 tūkst. COVID-19 pacientų, 166 iš jų – reanimacijoje. Deguonis papildomai tiekiamas 1085 pacientams, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 104 žmonėms.

* Farmacijos kompanija AstraZeneca pranešė dėl sumažėjusių gamybos pajėgumų turėsianti riboti COVID-19 vakcinos tiekimą Europai, tai sukėlė ES valstybių pasipiktinimą. Lietuvą kompanija informavo pirmąjį ketvirtį pateiksianti tik penktadalį žadėto vakcinos kiekio. Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad tai nepaveiks Lietuvos tikslo paskiepyti 70 proc. gyventojų iki vasaros vidurio.

* Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos atstovai informavo, kad nuo COVID-19 vakcinacijos pradžios gautos kelios dešimtys pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas, daugiausiai skiepijant antrąja doze. Europos vaistų agentūra tiria mirčių po pasiskiepijimo atvejus, tačiau tvirtina, kad duomenys neleidžia sieti to su vakcina.

* Prancūzijoje sekmadienį įsigaliojo naujos sienų kontrolės priemonės, jų imtasi valdžiai siekiant pažaboti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą ir išvengti trečiojo nacionalinio karantino.

* Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas pranešė, jog naujos atmainos koronavirusas, pirmąkart aptiktas Britanijoje, yra ne vien užkrečiamesnis, bet ir lemia didesnį užsikrėtusiųjų mirtingumą.

* Ispanijoje kilus skandalui dėl be eilės nuo COVID-19 pasiskiepijusių karininkų ir politikų, atsistatydino Ispanijos gynybos štabo viršininkas generolas Miguelis Angelis Villarroya.

* Pasaulyje nuo pandemijos pradžios patvirtintų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius viršijo 98,7 mln., o COVID-19 aukų skaičius padidėjo iki 2,12 mln.

* Socialdemokratų krizė. Iš Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkų po partiečių kritikos atsistatydinus parlamentarui Gintautui Paluckui, partijos taryba nusprenė sušaukti prezidiumo posėdį, kuris nuspręs kada bus šaukiama partijos taryba, kurioje ir bus balsuojama dėl laikinai pareigas eisiančio partijos pirmininko

* Legendos mirtis. Šeštadienį Jungtinėse Valstijose, Los Andžele mirė televizijos legenda Larry Kingas, net pusę šimtmečio savo laidose kalbinęs pasaulio lyderius, kino žvaigždes ir paprastus žmones.

* Trumpo apkalta. Buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo apkaltos bylą Senatas pradės nagrinėti vasario antrąją savaitę, pranešė Senato daugumos lyderis Chuckas Schumeras.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
3.2143

Top naujienos

Situacija dėl koronaviruso vėl kelia nerimą: aktualus tampa sienų uždarymo klausimas (32)

Kurį laiką gerėjusi padėtis dėl koronaviruso plitimo vėl pasikeitė. Dabartinė situacija...

Svarstymus naikinti lengvatas kaupiantiems pensijai vadina klaida: pasiūlyta alternatyva – abejotina (15)

Antradienį pristačius mokestinių lengvatų peržiūrą buvo paminėtas ir siūlymas atsisakyti...

Finansų bitės užrašai | D+

Kaip sužinoti savo kredito istoriją ir ar tikrai turint nepalankių įrašų verta nuleisti rankas

Jeigu planuojate kreiptis į finansines paslaugas teikiančias bendroves, būkite pasiruošę...

Saviizoliacija po kelionių gali griežtėti: padėtį sunkina skirtingi reikalavimai

Karantinai toliau erzina keliautojus ir smaugia oro linijas, pandemijai tęsiantis daugiau nei metus....

Aš – gydytojas, kuris vyko į COVID-19 misiją Kinijoje: štai ką pavyko sužinoti apie virusą (5)

Rašau būdamas karantine gimtajame Sidnėjuje, kuriame atsidūriau grįžęs iš Kinijos Uhano...

Vadovų elgsena palikus įmonę: uždaryti duris ir nesigręžti atgal ar kritikuoti naujus sprendimus? (1)

Aukščiausio lygio vadovo postas nėra amžinas – bendrovių vadovai, valdę didžiausias...

Konservatoriai nori keisti rinkimų sistemą: už gražių žodžių – labai paprastas tikslas? (976)

Didžiausia valdančioji konservatorių frakcija inicijuoja visų rinkimų sistemų peržiūrą,...

Neįprasta „Auksinių gaublių“ ceremonija, griežti ribojimai ir populiaraus serialo sėkmė: žvaigždės transliacijos metu įsileido ir į miegamuosius nuolat pildoma (12)

3 val. ryto Lietuvos laiku (Los Andžele tai 5 valanda vakaro) Holivude prasidėjo „Auksinių...

Atsiklijavo, suplyšo, išsipūtė: 8 problemos su sienų tapetais, kurias galima išspręsti be kambario remonto

Gaila, bet nėra tokio remonto, kuris būtų amžinas. Bėgant laikui, sienų apmušalai įplyšta,...

Savaitės orai: po +10 sugrįš žiema (19)

Kalendorinis pavasaris prasidės sausesniais orais, dažniau palepins ir šilti saulės spinduliai....