Kalbėti apie naujos lietuviškos mokyklos steigimą Suvalkuose pradėta pernai. Lietuvos konsulato Seinuose atstovai Lenkijos mieste surado tinkamas patalpas, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė 525 tūkst. eurų pastatui su žemės sklypu įsigyti. Šiemet pastatui remontuoti ir pritaikyti mokyklos reikmėms ministerija skyrė dar milijoną eurų.

Suvalkuose nuo 2020 metų taip pat veikia darželis lietuvių kalba. Jį lanko beveik 40 vaikų.

Kaip rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime spaudai, Lenkijoje veikia dar 4 lietuviškos formaliojo švietimo mokyklos: privati Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykla, kurioje mokosi 104 mokiniai, Punsko Kovo 11-osios licėjus (103 mokiniai), Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinė mokykla lietuvių ir lenkų mokymo kalbomis (163 mokiniai), Vidugirių pagrindinė mokykla (22 mokiniai).

Taip pat veikia 3 neformaliojo lituanistinio švietimo įstaigos: lietuviška mokykla Varšuvoje (55 mokiniai), Punsko savivaldybės vaikų darželis su lenkų ir lietuvių mokomąja kalba (82 vaikai lietuviškose grupėse) ir Suvalkų lietuvių vaikų darželis (lanko 38 vaikai).

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)