Lietuvos ūkininkai sutiktų parduoti žemę užsieniečiams, jei iš Europos Sąjungos (ES) biudžeto gautų paramą žemės ūkiui, ne mažesnę negu kitų ES valstybių ūkininkams, teigia Žemės ūkio rūmų pirmininkas Jonas Ramonas.
Žemdirbių gynėjai teigia ketiną sukurti tarptautinę asociaciją, kuri gintų stojančių į ES valstybių ūkininkų interesus.

"Žemę užsieniečiams bus galima parduoti tik tada, kai Lietuvos ūkininkai gaus tokią pačią paramą, kaip ir kitų ES valstybių ūkininkai", - antradienį spaudos konferencijoje sakė J.Ramonas.

Jo teigimu, užsienio naujienų agentūrų paskelbta informacija, jog valstybių kandidačių žemdirbiai po įstojimo gaus tik 25 proc. ES ūkininkų gaunamos paramos, kelia nerimą Lietuvos ūkininkams.

"Tokiomis sąlygomis mes nesugebėsime konkuruoti su ES ūkininkais ir būsime nušluoti", - spaudos konferencijoje antradienį sakė J.Ramonas. Pasak jo, tai, kad ES gali laikytis panašios pozicijos, buvo spėjama ir anksčiau.

"Mes nujautėme, jog parama naujų narių žemės ūkiui bus mažesnė", - sakė J.Ramonas. Jo teigimu, būtent dėl to žemdirbių organizacijos bei Žemės ūkio rūmai ir siūlo, jog įstojus į ES, žemė užsieniečiams iškart nebūtų parduodama.

"Arba reikia nustatyti 7 metų pereinamąjį laikotarpį, arba žemės pardavimą užsieniečiams atidėti iki to laiko, kai ES Lietuvos ūkininkams teiks tokią pačią finansinę paramą kaip ir senųjų ES narių ūkininkams", - spaudos konferencijoje kalbėjo J.Ramonas.

Jo teigimu, taip pat reikia užtikrinti galimybę ūkininkams gauti lengvatinius kreditus žemei įsigyti. "Jei Lietuvos ūkininkai galėtų įsigyti žemę, tuomet ją galima būtų parduoti ir užsieniečiams. Šiuo metu mūsų ūkininkai žemės įsigyti negali, nes neturi pinigų, be to, nebaigta žemės reforma", - sakė J.Ramonas.

Jo teigimu, į ES blogomis sąlygomis Lietuvos ūkininkai stoti nenori. "Mums reikia bent panašios paramos, kokią gauna ES ūkininkai, arba rinkos apsaugos", - sakė J.Ramonas. Pasak Žemės ūkio rūmų pirmininko, visos į ES stojančios šalys yra susirūpinusios savo rinkos apsauga.

"Todėl mes turime susijungti ir kartu ginti stojančių valstybių ūkininkų interesus", - sakė J.Ramonas. Pasak jo, tokią asociaciją, galinčią ginti stojančiųjų valstybių interesus, ketinama kurti balandžio pradžioje Prahoje vyksiančiame šalių kandidačių Žemės ūkio rūmų atstovų susitikime.

Prasidėjus diskusijoms dėl Konstitucijos pataisų ir jas lydinčių įstatymų, Seimo agrarininkai bei žemdirbių organizacijas vienijantys Žemės ūkio rūmai pareikalavo numatyti 7 metų pereinamąjį laikotarpį, kurio metu užsieniečiai negalėtų įsigyti dirbamos žemės. Tam griežtai prieštarauja Seimo opozicijai priklausantys konservatoriai bei liberalai.

Dėl šių nesutarimų tarp opozicijos ir valdančiosios daugumas atidėtas ir praėjusios savaitės pabaigoje planuotas balsavimas dėl atitinkamų Konstitucijos 47 straipsnio pataisų bei dėl kartu svarstomų konstitucinio įstatymo ir žemės pardavimą užsieniečiams apribojančio "saugiklių" įstatymo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (40)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Rusijoje pinigų mažėja – gyventojams prognozuoja liūdną likimą (197)

Rusijos ekonomikos reikšmė pasaulyje mažėja, traukiasi šalies išlaidos švietimui ir medicinai,...

Gyvai / Dakaro finišas: lietuvių ekipažai stoja į paskutinį mūšį (39)

Šeštadienį baigiasi jubiliejinis keturiasdešimtasis Dakaro ralis . Sportininkai šalia Kordobos...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (68)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Orai: ateina tikri šalčiai (32)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (29)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

Įstatymai privertė sukurti verslą (48)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (110)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Estija ketina atsisakyti kai kurių euro monetų (52)

Estija bankas siūlo iš apyvartos išimti vieno ir dviejų euro centų nominalo monetas, kainas...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį labai saugojau, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (161)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...