aA
Apie Tvarkos ir teisingumo atsinaujinimo būtinybę kalbantis partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis teigia, kad kalbos apie galimybę filosofui Arvydui Juozaičiui perimti vadovavimą „tvarkiečiams“ yra cinizmo ir nihilizmo viršūnė. Pasak jo, prezidento rinkimuose sėkmės nesulaukęs A. Juozaitis naują politinę jėgą kurti ketinančių „tvarkiečių“ kontrolės perimti tiesiog negali. Jo teigimu, A. Juozaitis atsiskleidė tik kaip valdžios siekiantis politikas, o ir po prezidento rinkimų likusios skolos bei pernelyg mažas sekėjų ratas, įsitikinęs R. Žemaitaitis, filosofui taikyti į tokį postą pagrindo nesudaro.
Arvydas Juozaitis
Arvydas Juozaitis
© DELFI / Lukas Bartkus

R. Žemaitaitis Eltai neslėpė, kad jį papiktino pastarąją savaitę pasirodžiusios naujienos, apie tai, kad rudens sesijos metu atsiradusios frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius ir filosofas A. Juozaitis deklaravo sutarę, kad pastarasis taps naujai kuriamos partijos pirmininku.

V. Kamblevičiaus paviešinti derybų su A. Juozaičiu rezultatai, tvirtina „tvarkiečių“ pirmininkas, rodo ne tik partiečio nesusigaudymą politikoje, tačiau ir vienašališkumą priimant sprendimus. O kaltinimai vienašališkumu, primena R. Žemaitaitis, buvo skirti būtent jam, aiškinant, kodėl dalis „tvarkiečių“ nusprendė kurti naują frakciją.

„Tai, ką pamačiau spaudoje šeštadienį parskridęs... man yra nihilizmo ir cinizmo viršūnė. Kai žmogus dar nepaskirtas, net nesantis naujai kuriamos partijos nariu, jau pasiskelbia, kad yra partijos pirmininkas... Tai mažų mažiausiai parodo, kad žmogus bet kokia kaina siekia vadovauti kažkam, bet ne prisidėti idėjomis“, – sakė R. Žemaitaitis, dar kartą pabrėždamas, kad jį šokiruoja V. Kamblevičiaus pareiškimai apie pasiektus susitarimus su A. Juozaičiu.

„Mane šokiravo Vytauto Kamblevičiaus pasisakymai. Maždaug jie sutarė, kad A. Juozaitis bus pirmininkas (...) Ir jeigu Kamblevičius kaltina mane, kad aš vienasmeniškai priiminėju sprendimus, tai čia du susirinko ir du nusprendė. Tai elementari politinės kultūros stoka“, – sakė R. Žemaitaitis.

Tvarkos ir teisingumo lyderio teigimu, A. Juozaičio pastarąją savaitę deklaruoti pareiškimai iš esmės pakeitė jo nuomonę ir apie politikoje dalyvauti siekiantį filosofą. Todėl, kartojo jis, už naują partiją įkūrusių „tvarkiečių“ vairo A. Juozaičio jis tiesiog nematąs.

„Po to ką aš perskaičiau, aš A. Juozaičio nematau naujoje politinėje organizacijoje. Nematau kaip lyderio, kuris galėtų suvienyti. Kardinaliai pakeičiau nuomonę apie Juozaitį. Tai kokį aš jį mačiau prieš pusę metų, kai vyko prezidento rinkimai, ir tai ką atskleidė žmogaus pasišnekėjimas dėl galimybės tapti partijos pirmininku, mane šokiravo. Jis, įsivaizduodamas, kad jau yra pirmininkas, iškart pražydo visais pavasario gėlių žiedais“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Tačiau ne tik A. Juozaičio asmeninės savybės R. Žemaitaičiui pasirodė esančios per rimtos priežastys, galinčios neleisti atsisėsti į būsimos partijos vadovo kėdę. Politiko teigimu, A. Juozaitis tiesiog nesusigaudo situacijoje kai tvirtina, kad „tvarkiečius“ į naują darinį suburs jau nebe Tvarkos ir teisingumo, bet jo buriamo judėjimo „Lietuva yra čia“ pagrindu. R. Žemaitaičio teigimu, kol kas A. Juozaitis yra subūręs pernelyg mažai sekėjų, kad galėtų kelti tokias ambicijas.

„Aš įsivaizduoju, kad ponas Juozaitis turėtų atsivesti ne mažiau kaip 1500 narių, kad galėtų tapti pirmininku. Tuo tarpu šiandien yra priešingai. Jeigu turi 100 ar 300 bendraminčių ir galvoji, kad būsi aukščiau visų – tai negerai“, - sakė R. Žemaitaitis.

Galiausiai, užsiminė R. Žemaitaitis, svarbiu kliuviniu turėtų būti laikoma ir po prezidento rinkimų likusi bei daugiau nei 11 tūkst. eurų siekiant skola A. Juozaičiui.

„Ne visos skolos po prezidento rinkimų A. Juozaičio buvo padengtos. Aš jau po Pakso turėjau skolų ir areštų, tai dabar dar vienas veikėjas nori pasinaudoti politine partija, kad skolas grąžintų. Kai partiečiai sužinos, kad yra skolų, tai aš neįsivaizduoju, kaip gali būti toks partijos pirmininkas“, – skepsio neslėpdamas kalbėjo R. Žemaitis.

ELTA primena, kad Tvarkos ir teisingumo partijos valdyba po aštrių diskusijų ir posėdžiavimo nusprendė, jog bus kuriama nauja partija, kurios pagrindu Seime veiks ir frakcija. Naujo politinio darinio lyderis, pasak „tvarkiečių“, taip pat bus naujas asmuo, iki šiol nesusijęs su partijos vadovybe.

Portalas Delfi.lt skelbė, kad Tvarkos ir teisingumo valdybai nusprendus kurti naują partiją ir ieškoti jai naujo lyderio, A. Juozaitis gali būti siūlomas tapti būsimo politinio darinio vedliu.

Portalui Delfi V. Kamblevičius teigė, kad trečiadienį jis pats susitiko su A. Juozaičiu ir po ilgo pokalbio nusprendė, kad prezidento rinkimuose nesėkmingai pasirodęs filosofas galėtų būti naujos politinės partijos lyderiu. Delfi rašė, kad šią mintį V. Kamblevičius prieš pokalbį su galimu lyderiu A. Juozaičiu suderino su frakcijoje „Lietuvos gerovei“ dirbančiais „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nariais, o pastarieji šiai minčiai pritarė. A. Juozaitis portalui teigė, kad gali tapti naujosios partijos pirmininku.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(25 žmonės įvertino)
4.6400

Top naujienos

Dėl pagalbos ukrainiečiams skambina pavojaus varpais: rezervas, kuris buvo prikauptas, jau yra išsemtas

Perspėja dėl kritinio būsto poreikio ukrainiečiams karo pabėgėliams. Pasibaigė panaudos...

Ašoklienė pranešė, kad šiemet vyresni žmonės bus kviečiami iškart skiepytis trimis vakcinomis

Specialistai pastebi pavojingą reiškinį: per pandemiją Lietuvoje sumažėjo skiepijimasis....

Anušauskas: Putinas pasiūlė Baltarusijai perduoti taktinių raketų kompleksus „Iskander-M“

Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigė, jog nuolat Vakarų valstybes...

Rusijos įtūžio sulaukusi Lietuva iš NATO laukia lemtingų sprendimų: jei šito nepamatysime, tai bus skaudi nesėkmė visiems (1)

Nesiliaujantys Rusijos grasinimai dėl tranzito į Kaliningradą tik dar kartą įrodė, jog kitą...

Karas Ukrainoje. Rusija vėl puola Kyjivą: sostinėje nugriaudėjo galingi sprogimai

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įspėjimai, jog Rusiją įsiutins Ukrainai suteiktas...

Padėtis įtempta, verslas ruošiasi nuosmukiui: atlyginimų didinimo klausimas bus itin jautrus

Prognozuojama, kad atlyginimai šiemet augs sparčiau nei manyta anksčiau. Ir nors didėjančios...

Rinktinės vedlys – apie Meilutytę, permainas ir netobulą sistemą: du Rūtos medaliai to neatsvers specialiai „Delfi“ iš Budapešto

Šeštadienį vakare baigėsi pasaulio plaukimo čempionatas Budapešte, kuriame Lietuvos plaukimo...

Dmitrijus Nagijevas tik per plauką išvengė sunkios traumos: buvo iškviesta greitoji pagalba

Vaidyba spektaklyje „Žiurkė“ Kaliningrado srities teatro scenoje vos nesibaigė nelaime rusų...

Verslas PliusJulija Leimonė

Toma neištesėjo sau duoto pažado negrįžti į Alytų ir netekėti už alytiškio: dėl mylimojo atsisakė karjeros Vilniuje

„Save mačiau visai kitaip, nei sudėliojo gyvenimas“, – sako buvusi LNK projektų vadovė...

Kraupi Joninių tragedija: į tvenkinį įvažiavus automobiliui žuvo moteris ir 4-erių mergaitė vairuotojas, įtariama, buvo neblaivus

Tragiška eismo nelaimė ilgąjį Joninių savaitgalį įvyko Klaipėdos rajone – į tvenkinį...