Suomija sako nesulaikiusi Lietuvos ieškomo buvusio KGB karininko Michailo Golovatovo, nes į Šengeno informacinę sistemą įtraukta jo pavardė skyrėsi nuo tos, kuri yra pase.

Suomijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad Šengeno viza M.Golovatovui buvo atšaukta trečiadienį.

Ministerijos pranešime sakoma, kad "tokio žingsnio imtasi nedelsiant po to, kai Suomijos pareigūnai buvo informuoti apie vadinamąjį Šengeno informacinės sistemos orderį, kurį vizos turėtojui išdavė Lietuva".

"Šengeno informacinės sistemos orderis Golovatovui nesukėlė perspėjimo ties išorinėmis Šengeno erdvės sienomis, nes M.Golovatovo vardas buvo įrašytas į Šengeno informacinę sistemą pagal kitokią rašybą nei yra jo pase ir ambasados Maskvoje išduotoje vizoje", - sakoma Suomijos URM pranešime.

"Suomijos pasienio punktuose trečiųjų šalių piliečiai visada patikrinami Šengeno informacinėje sistemoje, kuri parodo, ar asmens vardas pase sutampa su vardu Šengeno informacinėje sistemoje", - sakoma URM pranešime spaudai.

Ministerija taip pat nurodė, kad Šengeno viza M.Golovatovui buvo išduota 2009 metais, kai Šengeno informacinėje sistemoje nebuvo duomenų apie jo paiešką.

M.Golotovas Lietuvoje įtariamas nusikaltimais žmoniškumui. Tarp pateiktų įtarimų - ir 14 žmonių žudynės 1991 metų sausio mėnesį, kai sovietų kariai šturmavo Vilniaus televizijos bokštą, kurį buvo susirinkusi ginti beginklių žmonų minia.

Austrija praėjusią savaitę buvo trumpam sulaikiusi M.Golovatovą pagal Lietuvos išduotą Europos arešto orderį, bet nepraėjus nėra parai paleido, taip sukeldama Lietuvos pasipiktinimą. Netrukus po to spaudoje pasirodė pranešimų, kad M.Golovatovas yra ne kartą įvažiavęs į kitas Šengeno erdvės šalis, įskaitant Suomiją.