aA
Kauno apylinkės teismui nagrinėjant kelius blokavusių žemdirbių bylą, antrame šios savaitės teismo posėdyje dėl sušlubavusios širdies negalėjo dalyvauti vienas įtariamųjų, Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas Jonas Ramonas.
Jonas Ramonas
© ELTA
Kaip sakė Žemės ūkio rūmų atstovė spaudai Laima Pilipavičienė, pirmadienį teismo posėdyje dalyvavęs J.Ramonas, kitą dieną neatėjo į darbovietę sutrikus širdies darbui. L.Pilipavičienės žiniomis, ŽŪR pirmininkas paguldytas į ligoninę.

Be J.Ramono, 5 tomų byloje dėl riaušių organizavimo ar dalyvavimo įtarimai dar pateikti Pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkui Broniui Markauskui, Prienų rajono žemdirbių asociacijos pirmininkui Jonui Vilioniui, trims ūkininkams iš Marijampolės apskrities - Virginijui Mykolaičiui, Kęstučiui Miliauskui ir Artūrui Piliotai bei dar dviem ūkininkams iš Utenos - Irenai Guogužienei ir Arūnui Kudrevičiui, Pasvalio rajone blokavusiems kelią į Saločių pasienio kontrolės punktą.

J.Ramonas dalyvavo pirmadienį teisme vykusiame teismo posėdyje, kurio metu buvo apklausti 7 iš 11 liudytojų. Antradienį į posėdį atvyko tik du įtariamieji, bet teismas toliau tęsė žemdirbių bylos nagrinėjimą ir apklausė 5 liudytojus.

Ūkininkai akcentavo priežastis

Pirmiausia buvo apklausti Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai. Jie teismui papasakojo, kaip buvo rengiamasi būsimiems mitingams, kokios numatomos prevencinės priemonės, jei kiltų neramumų ar viešosios tvarkos pažeidimų.

Klaipėdos rajono viešosios policijos komisaras Virginijus Zubauskas sakė, kad minia į autostradą pajudėjo iškart po to, kai per radiją premjeras Algirdas Brazauskas pasakė, kad netenkins jokių žemdirbių reikalavimų.

Klaipėdos rajono Kelių policijos komisaras Kęstutis Vitkauskas sakė, kad transporto kamščių pavyko išvengti, nes policijos pareigūnai nukreipinėjo transporto eismą į aplinkelius.

Pasak pareigūnų, Klaipėdos rajone konfliktų ar viešosios tvarkos pažeidimų per žemdirbių akcijas nebuvo.

Prieš pat žemdirbių miniai pajudant, Klaipėdos rajono savivaldybė anuliavo leidimą mitingui. Kaip teisme sakė savivaldybės administratoriaus pavaduotoja Vilma Daukšienė, tokį sprendimą pasiūlė savivaldybės juristas, sužinojęs apie ketinimus blokuoti kelią.

Paklausta apie B.Markausko, vieno iš kaltinamųjų riaušėmis, vaidmenį ir elgesį mitinge bei blokuojant kelius, V.Daukšienė teigė girdėjusi tik jo prašymus elgtis ramiai, neskubėti blokuoti kelio į Klaipėdą.

Ūkininkai iš Marijampolės rajono daugiau kalbėjo apie priežastis, paskatinusius žemdirbius išeiti į kelius.

Kitas teismo posėdis įvyks trečiadienį.

Vežėjai patyrė kelis tūkstančius litų nuostolių

Byloje civilinį ieškinį yra pareiškusi tarptautinių krovinių gabenimo bendrovė "Vilniaus dobilas". Bendrovė teigia, kad dėl kelių blokados patyrė 1,1 tūkst. litų nuostolių.

Nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija "Linava" pareigūnams taip pat atsiuntė raštą, kad kelios pervežimo bendrovės dėl kelio Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ir kitų kelių blokados patyrė materialinių nuostolių, kuriuos vertina keliais tūkstančiais litų. Nustačius byloje konkrečius blokados kaltininkus, "Linava" prašo iš jų priteisti bendrovėms padarytą žalą.

Lietuvos ūkininkai, reikalavę didesnės piniginės paramos žemės ūkiui, piketą pradėjo pernai gegužės 20 dieną, o 21-22 dienomis blokavo kai kuriuos kelius, vedančius į pasienį su Latvija ir Lenkija bei automagistralę Kaunas-Klaipėda ties įvažiavimu į uostamiestį. Dėl kelių blokados nuostolių patyrė ir gyventojai, ir vežėjai.Kelių blokadą žemdirbiai nutraukė tik gavę Vyriausybės pažadą skirti pieno perdirbėjams 56 mln. litų papildomų lėšų iš biudžeto ir kompensuoti, palyginti su 2002 metais, dalį prarastos pieno kainos.

Riaušes organizavęs ar jose dalyvavęs ir šiurkščiai viešąją tvarką pažeidęs asmuo gali būti nubaustas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Arūnas Milašius. Kodėl ūkininkai pralaimėjo dar prieš išvarydami traktorius į miestus (60)

Formaliai praeitos savaitės ūkininkų protesto akcijos atnešė sėkmę – žymėtas dyzelinas...

Gyvai / Eurolygos dvikova Maskvoje: CSKA – „Žalgiris“ (12)

Kauno „Žalgirio“ (3-8) krepšininkų laukia sunki užduotis. Eurolygos 12-o turo rungtynėse...

Seimas gavo eksperto vertinimą: prekybininkai garantuotai padidintų kainas, bankams mokestis būtų nepakeliamas (132)

Seimui jau pateiktas nepriklausomo eksperto vertinimas dėl bankų ir prekybos tinklų mokesčio....

Kručinskienė apsisprendė: išsikrausto (308)

Eglė ir Gintaras Kručinskai pagaliau sutiko – išsikraustys į Kauno miesto savivaldybės...

Henrikas Daktaras nenori kalėti iki gyvenimo galo: skyrė teismui emocijų kupiną kreipimąsi (350)

Kauno šešėlinio pasaulio lyderiu anksčiau vadintas Henrikas Daktaras, pravarde Henytė prašo...

Bjauriuoju ančiuku praminta Panevėžio eglė pagaliau atsitiesė: pajuokos objektas tapo tikru grožio etalonu (10)

Šiemet Panevėžys tapo ankstyviausiu kalėdinio laikotarpio pranašu Lietuvoje ir, aplenkęs visus...

Už tautiečių nužudymą teisiamą ukrainietį prašoma įkalinti iki gyvos galvos (2)

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį baigė nagrinėti už tautiečių nužudymą teisiamo...

Ištyrė ir rėžė rezultatus: kurį mėnesį gimusiems didžiausia tikimybė sulaukti šimto metų, o kurį – mažiausia?

Ar turi reikšmės tai, kokį mėnesį gimėte? Akivaizdu, kad taip, ir šį kartą kalba sukasi ne...

Prekybininku gali tapti kiekvienas: populiariausi verslo modeliai vienoje didžiausių platformų

Turbūt nerasite žmogaus, kuris nėra girdėjęs apie „ Amazon “ prekybos platformą. Daugelis...

Gyvai / Diskusija Alytuje: ko trūksta, kad galimybėmis verslui ir darbuotojams pasivytų Vilnių? „Atsakingas požiūris“

DELFI iniciatyva „ Atsakingas požiūris “ pradeda savo kelionę po Lietuvą ir pirmąja savo...