Lietuvai tapus Europos Sąjungos (ES) nare, iš Vakarų Europos šalių grąžinamų lietuvių sumažėjo maždaug penkis kartus. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, ypač rekordiškai sumažėjo išsiunčiamų iš Didžiosios Britanijos lietuvių, sakoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime spaudai.
© Corbis/Scanpix
Nuo šių metų gegužės 1 - osios Lietuvos piliečiams atsivėrus platesnėms galimybėms legaliai apsigyventi ir dirbti ES šalyse, taip pat laisviau keliauti, žymiai sumažėjo dėl nelegalaus darbo, lėšų pragyventi neturėjimo ir kitų priežasčių iš užsienio grąžinamų lietuvių, jų taip pat kur kas mažiau neįleidžiama įvažiuoti į užsienio šalis.

Pastaraisiais metais daugiausiai lietuvių grąžindavo ar neįsileisdavo Didžioji Britanija, tačiau po Lietuvos narystės ES šis skaičius sumažėjo iki minimumo.

VSAT duomenimis, per 5 pastaruosius šių metų mėnesius - nuo gegužės 1 - osios iki rugsėjo 30 - osios - Didžioji Britanija grąžino tik 8 lietuvius. Tuo tarpu 2003 - aisiais per tą patį laiką britų imigracinės tarnybos išsiuntė iš šalies ar neleido į ją įvažiuoti 776 lietuviams (368 grąžinti už nelegalų buvimą, 164 - už nelegalų darbą, 219 asmenų nebuvo įleista į šalį). 2002 m. per šį laikotarpį tokių lietuvių skaičius buvo 791.

Iš Vakarų šalių deportuojami lietuviai dažniausiai grąžinami per Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punktą (PKP). Šiemet gegužės - rugsėjo mėnesiais per šį punktą iš užsienio grąžinti 295 asmenys. Tuo tarpu per tą patį laikotarpį 2003 - iaisiais deportuotų lietuvių buvo penkis kartus daugiau -1671, o 2002 m. - 1660.

VSAT duomenimis, grąžinamųjų per Vilniaus oro uostą skaičius mažėja ir nuo šių metų gegužės 1 - osios. Gegužę buvo deportuotas 61 asmuo (2003 m. gegužę - 287, 2002 m. - 338), birželį - 73 (atitinkamai 282 ir 301), liepą - 61 (389 ir 342), rugpjūtį - 51 (374 ir 331), rugsėjį - vos 21 (373 ir 305).

Bendras iš visų užsienio valstybių (įskaitant Lietuvos kaimynes Latviją, Rusiją, Lenkiją ir Baltarusiją bei jūros keliais) nuo šių metų gegužės 1 - osios grąžintų lietuvių skaičius yra 428.

Daugiausiai iš jų - 119 - grąžinti dėl to, kad jų buvimas deportuojančioje šalyje dėl įvairių priežasčių tapo nelegaliu, nors atvykta į šalį buvo legaliai. 99 lietuviai išsiųsti, nes padarė nusikaltimą ar teisės pažeidimą, dar 79 nelegaliai dirbo, 85 kirto sieną nenustatytoje vietoje.

Tarp kaimyninių šalių per 5 paskutinius šių metų mėnesius daugiausiai lietuvių, pasieniečių skaičiavimais, grąžinta iš Latvijos - 40 ir Baltarusijos - 38.

Per tą patį laikotarpį Vokietija į Lietuvą išsiuntė 86 asmenis, Švedija - 39, Belgija - 32, Danija - 30, Prancūzija - 22, Nyderlandai - 19, Norvegija - 20.

Ši statistika neatspindi skaičių tų lietuvių, kurie iš užsienio šalių, išskyrus kaimynines Lenkiją, Rusiją, Baltarusiją ir Latviją, buvo išsiųsti ar neįleisti ir grįžo į Lietuvą sausumos keliais.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (13)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (446)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (443)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (439)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (7)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (13)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (39)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (407)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (34)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (14)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...