Pasak STT pranešimo, ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad minėtas medikas šių metų liepos mėnesį paėmė kyšius iš mažiausiai penkių asmenų.

Manoma, kad kyšiai buvo sistemiškai priimami už teisėtą mediko veikimą vykdant įgaliojimus – kad neteisėtą piniginį atlygį galimai davusių asmenų artimiesiems būtų teikiamos medicininės paslaugos.

Kyšių sumos galėjo siekti ne mažiau kaip 100 eurų už individualų atvejį.

Tyrimui vadovaujantis Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroras Mantas Jurkėnas antradienį kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus, prašydamas nušalinti A. Vitkų nuo pareigų.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai.

„Raginame visus gyventojus ir gydytojus netoleruoti korupcijos ir apie žinomus kyšio reikalavimo, provokavimo ar siūlymo atvejus pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai. Sveikatos apsauga – ypač jautri sritis visiems, o kartu su pilietiška ir principinga visuomene galime pasiekti, kad joje būtų daugiau skaidrumo“, – sako STT Panevėžio valdybos vadovas Ramūnas Lukošius.

Baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją