aA
Italija reiškia solidarumą Lietuvai sprendžiant saugumo iššūkius, sako Italijos prezidentas Sergio Mattarella.
Dalia Grybauskaitė, Sergio Mattarella
© DELFI / Karolina Pansevič

Jis pabrėžė, kad Lietuvą ir Italiją vienija narystė Europos Sąjungoje (ES) ir NATO, o kiekvienos sąjungininkės saugumas, anot jo, yra „gerovės ženklas“, reiškiantis ir visos Europos bendrijos saugumą.

„Rodome solidarumą su Lietuva, manome, kad tik naudodamiesi solidarumu galime atremti kylančius iššūkius. Nė viena valstybė negali atremti šių iššūkių viena, būtina bendradarbiauti ES ir NATO“, – Vilniuje ketvirtadienį teigė Italijos prezidentas.

Jis taip pat dėkojo Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei ir Lietuvos delegacijai už indėlį praėjusios savaitės ES viršūnių susitikime sprendžiant migracijos klausimus. ES lyderiai tuomet sutarė dėl kontrolės centrų, kuriuose būtų aiškinamasi, ar pripažinti asmenis ekonominiais migrantais, ar pabėgėliais, dėl paramos Šiaurės Afrikai siekiant sumažinti plūstančiųjų į Europą skaičių.

„Norėčiau širdingai padėkoti D. Grybauskaitei ir jos delegacijai už tą sutarimą, kurį mes jautėme ir ankstesnių pokalbių metu: mus vienija solidarumas visose srityse, mums būtina ir toliau taip žiūrėti į visus kylančius iššūkius, visos ES ir NATO valstybės ir toliau turėtų pasitelkti naudotis tokiu požiūriu“, – sakė prezidentas.

Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė savo ruožtu padėkojo su valstybiniu vizitu Lietuvoje viešinčiam S. Mattarellai „už jo asmeninį indėlį į diskusiją dėl Europos ateities, už tai, kaip jis ją gina“, bei už tai, kad jis „mėgina išlaikyti Italiją tame lygmenyje, kur ji buvo ES kūrėja“.

Anot jos, per susitikimą su prezidentu ir jo delegacija aptarti ekonominio vystymosi, migracijos Italijoje ir Europoje iššūkiai, taip pat naujos ES finansavimo perspektyvos, saugumo ir terorizmo grėsmės klausimai.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad Europos Vadovų Taryboje tartis dėl migracijos problemų nebuvo lengva stebint pokyčius Italijos Vyriausybėje. Naujajai populistų Vyriausybei Italijoje vadovaujantis premjeras Giuseppe Conte praėjusį ketvirtadienį pagrasino vetuoti ES viršūnių pareiškimą dėl migracijos klausimo, jei kiti lyderiai nesiims priemonių, padėsiančių Italijai susitvarkyti su migrantų srautu.

„Belieka pasidžiaugti, kad prezidentas labai sėkmingai sprendė Italijos koalicijos klausimus ir tai, kad mes turime Italijos Vyriausybę, kuri, užsienio reikalų ministro asmenyje, yra proeuropietiška, suprantanti savo atsakomybę, ir Italija išlieka labai svarbia šalimi visai Europos gerovei“, – sakė D. Grybauskaitė.

Lietuvos ir Italijos vadovai taip pat apsikeitė valstybiniai apdovanojimais: D. Grybauskaitė prezidentui įteikė Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine, S. Mattarella D. Grybauskaitę apdovanojo Didžiojo kryžiaus ordinu „Grand Cordone“ su aukso grandine.

Prezidentai Valdovų rūmuose aplankys tarptautinę parodą „Florencija renesanso ir baroko laikais“, kuri atspindi ilgaamžius Lietuvos ir Italijos meno bei žmonių saitus. Šalių vadovai taip pat globoja parodą „Šv. Kazimiero gerbimo istorijos šedevrai: Lietuva–Italija“, eksponuojamą Vilniaus arkivyskupijos Bažnytinio paveldo muziejuje.

Italijos prezidentą valstybinio vizito metu lydi jo dukra Laura Mattarella ir užsienio reikalų ministras. Tai pirmasis valstybinis Italijos vadovo vizitas Lietuvoje.

BNS
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žydų bendruomenė ir intelektualai lieka neišgirsti – Vilniaus meras nesiryžta lupti Lietuvos gynėjų (5)

Po kelių dienų bus minimos Vilniaus geto sunaikinimo 75-osios metinės. Kaip Lietuva turi elgtis su...

Bedarbiui buvusiam Seimo nariui šyptelėjo netikėta sėkmė (93)

Raseinių rajono savivaldybės taryboje neseniai susiformavusi naujoji valdančioji dauguma...

Kiemą iškniso ir dingo: neįmanoma net išeiti iš laiptinės (22)

Socialiniame tinkle „Facebook“ tauragiškiai įvedė naują madą – apie problemas praneša...

Pabaisos nekaltais veidais: žinomas JAV gydytojas su mergina įtariamas slapta apsvaiginęs ir išniekinęs tūkstančius moterų (17)

Chirurgui iš Kalifornijos ir jo merginai įtariami dviem seksualiniais nusikaltimais . Tyrėjai...

STT paskelbė statistiką apie gimines savivaldybėse: reakcija stulbinanti (213)

Specialiųjų tyrimų tarnyba ( STT ) birželį paskelbė analizę, kuri rodo, kad beveik penktadalis...

Štai kaip reikia laimėti loterijose – ekonomistas, „nulaužęs“ sistemą ir laimėjęs gausybę loterijų, atskleidė savo sėkmės formulę (9)

Yra keturis kartus didesnė tikimybė būti nutrenktam žaibo nei laimėti loterijoje. Tačiau tokia...

Į Lietuvą atvykę italai smarkiai nustebo: manėme, kad čia visi vilki treningus ir mušasi (92)

Tą rytą prieš skrydį mano draugai italai , Pietro ir Simone, net nesudvejoję, apsiavė...

Po kritikos bangos – svarbus Theresos May pareiškimas dėl „Brexit“ (9)

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May trečiadienį atsakė į Europos Sąjungos kritiką jos...

Ko neparodė TV kameros: po viešo Gražulio atsiprašymo sekė kitas susitikimas, po kurio palangiškė negali ramiai miegoti (222)

Nuo pat pirmosios skandalo dienos žinomas politikas Petras Gražulis ir palangiškė Birutė...

Ypatingą albumą pristačiusį Vladą Kovaliovą sveikino būrys žinomų draugų (14)

Trečiadienio vakarą atlikėjas Vladas Kovaliovas savo kolegas ir bičiulius pakvietė į savo...