aA
Po dviejų savaičių draugystės su 9 metais vyresniu vyru apsigyvenusi 18 metų Kristina (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – DELFI) tikėjo, kad jos gyvenimas bus kaip pasakoje. Tačiau praėjus 4 metams, moteris augina judviejų vaikus, o vyras, išėjęs iš kalėjimo, išvyko gyventi į Angliją.
smurtas
© Shutterstock

Meilė baigėsi kalėjimu

Kristinos sugyventinis, teigia moteris, teistassmurtą artimoje aplinkoje. Abu kartus, kai Kristina parašė pareiškimą, ji laukėsi. „Buvo atvejų, kai nesikreipiau pagalbos. Visada maniau, kad tai vienkartinis reikalas. Jis atsiprašydavo. Patikėdavau. Bet kai antrą kartą parašiau pareiškimą, man policijos pareigūnai sakė: durna tu, bėk nuo jo“, – pamena 22 metų moteris.

Tačiau Kristina tikina, kad palikti smurtaujantį sugyventinį paskatino ne pareigūnų žodžiai, o draugė. „Ji turi tris vaikus, juos augina viena. Aš tik du turiu, todėl žinojau, kad man pavyks gyventi vienai“, – teigia Kristina. Anot jos, moterys turėtų nebijoti likti vienos.

Pusantrų metų jauna mama gyveno Utenos apskrityje esančiame Šeimos ir vaiko gerovės centre, o dabar gyvena savarankiškai. Lengva, teigia ji, nėra, tačiau vaikams nieko netrūksta.

Su 9-eriais metais vyresniu vyru apsigyvenusi 18-metė tikėjosi pasakos, bet pateko į pragarą
© Vida Press

Su Rolandu (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – DELFI) Kristina susipažino dar besimokydama mokykloje. Moteris teigia, kad jis tada draugavo su jos buvusia klasioke. „Kai mes pradėjome draugauti, man buvo 18 metų. Jis išgerdavo, bet į tai nekreipdavau dėmesio“, – pamena Kristina.

Praėjus dviem savaitėms po draugystės pradžios, pora apsigyveno kartu. Pasiteiravus, kaip į tokį sprendimą reagavo moters tėvai, Kristina atsako, kad augo tik su mama – tėtis alkoholikas, todėl mama su juo išsiskyrusi. „Mama nelabai pritarė, bet susitaikė su ta mintimi“, – priduria ji.

„Per savaitę jis gerdavo 3-4 dienas. Dirbo miškų ūkyje, viskas buvo gerai. Į darbą nueidavo“, – pasakoja moteris.

Kristina tikina, kad pati nevartoja alkoholio ir juokais priduria, kad vienintelė draugo bloga įtaka tai, kad ji dabar rūko cigaretes.

Puldavo į ašaras ir atgailadavo

Tačiau Kristinos požiūris į Rolando išgėrimus pasikeitė, kai moteris sužinojo, kad laukiasi dukters. „Kai pastojau, galvojau, kad jis susitupės. Juk būsime šeima. Bet jis ir toliau gėrė, todėl prasidėjo pykčiai“, – atvirauja moteris.

Su 9-eriais metais vyresniu vyru apsigyvenusi 18-metė tikėjosi pasakos, bet pateko į pragarą
© DELFI / Karolina Pansevič

Pasiteiravus, ką sugyventinis vartodavo, moteris pradeda juoktis. „O Jėzau, jis viską gerdavo. Būdavo, kad geria porą mėnesių. Taip kiekvieną dieną“, – neslepia Kristina. Situacija dar labiau pablogėjo, kai Kristina suprato, kad Rolandas vartoja ir marihuaną.

„Šnekėdavome, kad jis nebegertų. Grįždavo iš darbo, pavalgydavo, nusiprausdavo ir išeidavo. Vėl grįždavo apie 11 valandą vakaro. Išgėręs. Galima sakyti, kad jo tada nebūdavo namuose: ateina, pavalgo, pamiega ir išeina“, – pasakoja moteris.

Kristina prasitaria, kad Rolandas prieš ją smurtavo, kai ji laukėsi judviejų dukros. „Išgėręs jis savęs nekontroliuoja, pasidaro agresyvus. Su juo susišnekėti neįmanoma. O ryte sakydavo, kad nieko neatsimena. Kai papasakodavau ką darė, puldavo verkti, prašyti atleidimo. O vakare vėl tas pats“, – pritilusiu balsu sako Kristina ir priduria, kad Rolandas kartą jai net nosį sulaužė.

„Eilinį kartą grįžo išgėręs. O kai jis būdavo išgėręs, sakydavo, kad vaikas ne jo. Mes susipykome ir jis mane puolė“, – po šių Kristinos žodžių stoja tyla. Per telefono ragelį girdisi tik žaidžiantys Kristinos vaikai. „Išgėręs jis visada sakydavo, kad „ne mano vaikas“, – su kartėliu sako Kristina.

smurtas
smurtas
© Shutterstock

Moteris tikina, kad nežino, kodėl taip sakydavo sugyventinis. Tačiau esą taip jis šnekėdavo tik girtas. „Neduok Dieve, eini gatve ir koks jo draugas pasisveikins su manimi, nes mane pažįsta. Rolandas iškart sakydavo: tu miegi su juo. Blaivam tokių minčių net nekildavo, o išgėręs puldavo mane“, – atvirauja Kristina.

Tą kartą, kai vyras jai sulaužė nosį, Kristina parašė pareiškimą. Moteris tvirtina, kad jos kūnas buvo nusėtas mėlynėmis. Po šio įvykio Rolandas buvo nuteistas metams lygtinai.

Meilė viską atleidžia?

Moteris neslepia, kad jos mama labai pyko, kai dukra susitaikė su smurtautoju. „Nežinau, kodėl taip ilgai su juo buvau, kodėl atleisdavau. Gal mylėjau? Dabar kai apie tai pagalvoju, randu vienintelį paaiškinimą, kad turbūt jį tada mylėjau. Meilė atleisdavo viską“, – šiandien sako Kristina.

Pažįstami Kristinai patardavo, kad su juo girtu ji nekalbėtų. Bet esą tada Rolandas pykdavo, kad Kristina tyli ir vis tiek ją puldavo. „Jam vienodai šviesdavo“, – priduria ji.

Dažniausiai esą vyras gerdavo mėnesį, o tada porą savaičių pabūdavo blaivas. Kristina tikina, kad tuomet aplinkiniai jai sakydavo, kad, jei Rolandas negertų, būtų auksinis žmogus.

Alkoholizmas Rusijoje
Alkoholizmas Rusijoje
© Scanpix

Blaiviai, teigia Kirstina, jam neleisdavo gyventi draugai, Esą jie vyrą įkalbėdavo išgerti ir tada trukt už vadžių, vėl iš pradžių. Moteris neslepia, kad visi Rolando draugai vartoja arba narkotines medžiagas, arba alkoholį. Kai kurios draugų poros, sako ji, kartu geria.

„Aš nusprendžiau, kad tikrai nenoriu tokios aplinkos savo vaikui. Juk tai būtų pavyzdys, kurį jis matytų. Mano mama su tėčiu išsiskyrė dėl to paties. Tėtis gėrė, smurtavo. Tikrai nenorėjau, kad vaikai augtų tokioje aplinkoje“, – apie savo sprendimą pasakoja Kristina.

Nusprendė atkeršyti

Sprendimą palikti Rolandą Kristina priėmė po eilinio kivirčo. Tik tą kartą vyras vėl prieš ją pakėlė ranką. „Jau porą mėnesių laukiausi. Turėjau mergytę ir laukiausi berniuko. Išėjau dieną iš namų, nuėjau pas draugę. Namo parėjau vakare ir jis vėl mane puolė. Niekada šito nepamiršiu: išėjau sekmadienį 11 valandą vakaro ir pas draugę prabuvau iki ketvirtadienio. Ketvirtadienį pradėjau gyventi Šeimos ir vaiko gerovės centre“, – pamena moteris.

Moteris parašė antrą pareiškimą dėl smurto artimoje aplinkoje ir susilaukė vyro keršto: šis atėjęs į centrą puolė ją mušti. Už tokius veiksmus vyras sėdo už grotų. Iš kalėjimo jis išėjo birželio mėnesį ir iškart išvyko gyventi į Angliją.

Su 9-eriais metais vyresniu vyru apsigyvenusi 18-metė tikėjosi pasakos, bet pateko į pragarą
© Shutterstock

„Vaikai turi augti normalioje aplinkoje. Mano vaikų tėvas yra augęs tokioje aplinkoje, kurioje gėrė abu tėvai. Mušdavosi. Nežinau, gal jam tai atrodo normalu, nes jis tokioje aplinkoje užaugo. O aš augau su mama ir močiutė. Jos alkoholio nevartojo“, – tvirtina Kristina.

Esą priimti sprendimą palikti Rolandą nebuvo lengva. „Kai sužinojau, kad laukiuosi antro vaiko, galvojau, ką aš darysiu? Vienai su dviem vaikais bus sunku. Bet vėliau pripratau. Po kiek laiko pamačiau, kad pati viską galiu pasidaryti. Nors ir pajamos mažos, galiu su dviem kūdikiais išgyventi. Pradžioje buvo sunku, bet pripratau. Labai puikiai ir vienai sekasi“, – sako dviejų vaikų mama.

Smurto ratas sukasi toliau

VU psichologijos profesorė Laima Bulotaitė teigia, kad statistiniai tyrimai parodė, jog alkoholikų, smurtaujančių tėvų dukros labai dažnai pasirenka vyrus, kurie elgiasi taip pat, kaip elgėsi jų tėvai. „Vienas iš paaiškinimų: mergina renkasi vyrą, kuris panašus į jos tėtį. Kiti aiškina, kad vaikai tikisi, kad pakeis tėtį.

Esu dirbusi su mažamečiais, kurių tėvai alkoholikai. Galiu iš praktikos pasakyti, kad jie prisigalvodavo visokiausių dalykų, draudimų sau. Pavyzdžiui, jei nevalgysiu ledų, tai tėtis negers. Jie nori pakeisti savo tėtį. Kai moterys teka už tokių vyrų, jos tikisi, kad jos, beatodairiškai mylėdamos, pakeis vyrą“, – sako profesorė.

Laima Bulotaitė
Laima Bulotaitė
© DELFI / Tomas Vinickas

Alkoholis, anot L. Bulotaitės, nors dažnai yra susijęs su smurtu, nėra smurto kaltininkas. „Kodėl moterys gyvena su smurtaujančiais vyrais yra tomų tomai prirašyti, atlikta begalė tyrimų. Viena iš priežasčių gali būti tai, kad smurtautojas po to atgailauja ir moteris tikisi, kad tai paskutinis kartas“, – teigia L. Bulotaitė.

Profesorė pastebi, kad santykius nutraukti būna sudėtinga. „Yra smurto ratas: įvyksta smurtas, yra atgaila. Tai tarsi medaus mėnesio periodas, kai smurtautojas atgailauja, perka dovanas ir moteris vėl ima tikėti, kad viskas bus gerai. Bet smurto ratas sukasi toliau.

Kita priežastis: gėda prisipažinti. Gal tėvai nelabai norėjo, kad tekėtum už to vyro, pasirodo, kad jis smurtautojas. Pasakysi tėvams ir visi sakys: va matai, aš tau sakiau. Gėda yra labai dažnas jausmas“, – teigia L. Bulotaitė.

Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.
Emocinės paramos tarnybaTelefono numerisEl. adresasDarbo laikas
„Pagalbos moterims linija“8 800 66366pagalba@moteriai.ltkasdien visą parą
„Vilties linija“116 123vilties.linija@gmail.comkasdien visą parą
SPC kontaktai:
Specializuotos pagalbos centrų, 2017 metais teikiančių specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims, sąrašas pagal savivaldybes
SavivaldybėOrganizacijos pavadinimasTel. Nr.El. pašto adresas
Akmenės r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Alytaus m.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Alytaus r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Anykščių r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
BirštonoAsociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Biržų r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
DruskininkųAlytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
ElektrėnųMoterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Ignalinos r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
Jonavos r.Moters pagalba moteriaibut8 618 40044vinfo@moters-pagalba.lt
Joniškio r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Jurbarko r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Kaišiadorių r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
KalvarijosMarijampolės apskrities moters veikos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Kauno m.Kauno apskrities moterų krizių centras8 679 31930kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Kazlų RūdosMarijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Kelmės r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Kėdainių r.Moters pagalba moteriai8 618 40044info@moters-pagalba.lt
Klaipėdos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Kretingos r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Kupiškio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Lazdijų r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
MarijampolėsMarijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Mažeikių r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Molėtų r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
Neringos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
PagėgiųKoordinacinis centras „Gilė“8 610 10715koordinaciniscentras@gmail.com
Pakruojo r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Palangos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
Panevėžio m.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Panevėžio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Pasvalio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Plungės r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Prienų r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Radviliškio r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Raseinių r.Raseinių krizių centras8 657 87475info@kriziucentras.eu
RietavoTelšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Rokiškio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Skuodo r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Šakių r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Šalčininkų r.Moterų informacijos centras8 650 95216 8 5 2629003spc@lygus.lt
Šiaulių m.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Šiaulių r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Šilalės r.Koordinacinis centras „Gilė“8 610 10715koordinaciniscentras@gmail.com
Šilutės r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Širvintų r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Švenčionių r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Tauragės r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Telšių r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Trakų r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Ukmergės r.Moters pagalba moteriai8 618 40044info@moters-pagalba.lt
Utenos r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
Varėnos r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Vilkaviškio r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Vilniaus m. (išskyrus Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijas) Vilniaus m. (Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijos)Vilniaus moterų namai Moterų informacijos centras8 5 2616380vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Visagino r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
Zarasų r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
SVARBU. bukstipri.lt - Vidaus reikalų ministerijos administruojama internetinė svetainė, skirta žmonėms, susidūrusiems su smurtu artimoje aplinkoje.
Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.

Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Vilniaus m.Vyrų krizių ir informacijos centras8 662 26770
info@vyrukrizes.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno m.Kauno apskrities vyrų krizių centras8 636 81621
info@vyrukrc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Utenos r.Utenos apskrities vyrų krizių centras8 622 62891
utenosvyruvkc@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Marijampolės r.Marijampolės apskrities vyrų krizių centras8 633 55007
marvkc3@gmail.com
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)
Pagalba turintiems priklausomybių
Norėdami gauti pagalbos kreipkitės į savo šeimos gydytoją ar artimiausią Priklausomybės ligų centrą:
Respublikinis priklausomybės ligų centras (RPLC)8 5 213 7274info@rplc.lt
RPLC Vilniaus filialas8(52)137808vilnius@rplc.lt
RPLC Kauno filialas8(37)333255kaunas@rplc.lt
RPLC Klaipėdos filialas8(46)415025klaipeda@rplc.lt
RPLC Šiaulių filialas8(41)522488siauliai@rplc.lt
RPLC Panevėžio filialas8(45)582673panevezys@rplc.lt
Anoniminių alkoholikų draugija+370 685 05191/info@aalietuvoje.org
Pilnų namų bendruomenė+370 698 73005infopnb.lt
*Seksualinio pobūdžio prievartą patyrusios moterys iš visos Lietuvos gali kreiptis tel. 865500775, el. paštu kmd.asoc@gmail.com (teikiama profesionali teisininko, psichologo pagalbą bei atstovavimas bylose)*
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Už mažamečių operacijas gydytojai ėmė kyšius: galėjo ir neduoti, visus vaikus mylėjau kaip savo (62)

Nors kvėpavimo takų ligomis sergančius vaikus gydytojas turėjo operuoti nemokamai, tačiau...

Penkeri metai po okupacijos: Krymas Rusijai kainavo nesuvokiamą sumą (115)

Praėjo pusė dešimtmečio nuo tada, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aneksavo Ukrainos...

Iš degančio sunkvežimio išsigelbėjęs vairuotojas: viskas įvyko akimirksniu

Naktį iš penktadienio į šeštadienį sostinėje sunkvežimio vairuotojui teko šokti iš...

Prisvilęs naujojo stratego debiutas: pirmavusi Lietuva neatsilaikė prieš Liuksemburgą (305)

Lietuvos futbolo rinktinė nesėkmingai startavo 2020 metų Europos futbolo čempionato atrankoje ir B...

Sinoptikė: šeštadienis bus ramus ir saulėtas (38)

Penktadienis Vilniuje – graži, saulėta ir gana šilta diena, tačiau koks laukia savaitgalis? Apie...

Juozas Ruolia: kodėl patys medikai gydant vėžį taiko vandenilio peroksido efektą, bet ligoniams jo vartoti nerekomenduoja (118)

Interneto platybėse netrūksta stebuklingų receptų, neva gydančių vėžį. Žmonės geria ir...

Tik dabar lentelę nagrinėsiantis Jasikevičius: variantų buvo tiek, kad galva svaigo (18)

Eurolyga šį pavasarį teoriškai dar gali grįžti į „Žalgirio“ areną, bet jei tai buvo...

Trakų „Trasalis“ ir vėl parduodamas: prašo triskart mažiau, nei pirmą kartą (66)

Trakuose įsikūrusio viešbučio ir pramogų bei vandens relaksacijos centro „ Trasalis “...

Eurolyga: PAO ir „Baskonia“ po svarbių pergalių tapo beveik nebepavejami „Žalgiriui“ (35)

Tai, kas priklausė nuo jo paties, penktadienį su kaupu įvykdęs Kauno „Žalgiris“ praėjus vos...