aA
Dėl prabangaus automobilio Vilniuje studijavusią plungiškę Ievą Strazdauskaitę Kėdainių rajone brutaliai nužudę pusbroliai Karolis ir Leonas Bieliauskai kalės iki gyvos galvos. Taip penktadienį nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas, patenkinęs Generalinės prokuratūros prokurorų ir nužudytosios I. Strazdauskaitės artimųjų skundus.
Strazdauskaitės žudikams – griežtesnės bausmės: du pusbroliai kalės iki gyvos galvos
© DELFI / Josvydas Elinskas

Nuo paskelbimo įsiteisėjusiu nuosprendžiu laisvės atėmimo bausmė taip pat sugriežtinta Mantui Bieliauskui, – jis įkalintas 19 metų.

Anksčiau Karolis Bieliauskas buvo nuteistas 17 metų, o Mantas Bieliauskas – 16 metų laisvės atėmimo bausmėmis.

„Teisėjų kolegija, įvertinusi tai, kad Karolis Bieliauskas sukūrė organizuotą grupę, buvo jos lyderis, nusikaltimų iniciatorius, aktyviai dalyvavo darant nusikaltimus, taip pat įvertinusi nustatytą jo atsakomybę sunkinančią aplinkybę, atsakomybę lengvinančių aplinkybių nebuvimą, padarytų nusikalstamų veikų pobūdį, pavojingumo laipsnį, nusikalstamomis veikomis sukeltus itin skaudžius ir negrįžtamus padarinius, jo elgesį po nusikaltimų padarymo – jis tęsė įprastą gyvenimą, slėpė ir naikino įkalčius, jo siekį išvengti baudžiamosios atsakomybės, jo cinišką ir niekinamą požiūrį į visuomenei priimtas gyvenimo normas, žmogiškąsias vertybes, žmogaus gyvybę, nusprendė, kad už padarytus nusikaltimus K. Bieliauskui turi būti skiriama griežčiausia – laisvės atėmimo iki gyvos galvos – bausmė“, – pažymėjo teismas.

Tuo metu Mantui Bieliauskui teismas sugriežtino bausmę, nes ji, teismo teigimu, buvo paskirta per švelni: „Teisėjų kolegija, skirdama M. Bieliauskui bausmę, įvertino, kad jis neturėjo reikšmingos įtakos, ne tik nepriimdavo sprendimų, bet ir jo nuomonės kiti nuteistieji neklausdavo. Nors ši aplinkybė ir neturi įtakos nusikalstamoms veikoms kvalifikuoti, tačiau sprendžiant bausmės individualizavimo klausimą į tai atsižvelgtina. M. Bieliauskas yra vedęs, turi mažametį vaiką, dirbo, anksčiau neteistas. Teisėjų kolegijos vertinimu, šios aplinkybės leidžia daryti išvadą, kad jo pavojingumas nėra toks, kad jį reikėtų izoliuoti nuo visuomenės visam likusiam gyvenimui.“

Valstybinį kaltinimą palaikantys prokurorai ir nužudytosios tėvai, sesuo bei buvęs sužadėtinis prašė griežčiausią bausmę skirti visiems trims pusbroliams, tuo metu šie siekė švelnesnių.

Teismas taip pat iš nuteistųjų priteisė po 40 tūkst. eurų nužudytos merginos tėvams neturtinei žalai atlyginti bei skyrė turto konfiskavimą dėl nerastų pagrobtų daiktų, išieškant turto vertę atitinkančias pinigų sumas iš kaltinamųjų.

Be to, jie nužudytosios seseriai turės sumokėti po 20 tūkst. eurų, o buvusiam sužadėtiniui – 15 tūkst. eurų žalą.


Griežtesnė bausmė yra skirta ir dėl Latvijos piliečiui priklausančios transporto priemonės pagrobimo ir neteisėto šaunamojo ginklo panaudojimo kartu su pusbroliais nuteistam kėdainiškiui Tomui Zagurskui, - laisvėje paliktą vyrą teismas nutarė įkalinti 4 metams. Tuo metu marijampoliečiui Algimantui Stankevičiui, kuris pripažintas bendrininku plėšimo būdu užvaldant automobilį „Audi A7“ ir neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu, teismas skyrė 4 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Anksčiau jiems buvo skirtos 2 metais mažesnės įkalinimo bausmės.

Strazdauskaitės žudikams – griežtesnės bausmės: du pusbroliai kalės iki gyvos galvos
© DELFI / Josvydas Elinskas

Baudžiamąją bylą teismas nagrinėja neviešuose posėdžiuose, nes taip siekiama apsaugoti nužudytosios ir jos šeimos asmeninį gyvenimą. Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikė du patyrę Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir tyrimo departamento prokurorai – Artūras Urbelis ir Gintas Ivanauskas.

I. Strazdauskaitė buvo pagrobta ir nužudyta dar 2017 m. kovą, kai važiavo keliu Kaunas-Vilnius – imitavę eismo įvykį pusbroliai jauną merginą įgrūdo į automobilio bagažinę, o vėliau brutaliai nužudė – aukai buvo suduota keliasdešimt smūgių kastuvu, ji buvo užkasta Kėdainių rajone, Daukšių aerodromo teritorijoje.Bet pagrobtu automobiliu „Audi A7“ nusikaltėliai nepasinaudojo – jis vėliau buvo rastas Jonavos rajone, netoli Žeimių miestelio esančiame miške.


Per apklausas Mantas ir Leonas Bieliauskai aiškino, kad viskam „dirigavo“ jų pusbrolis Karolis – esą būtent jis priėmė sprendimą merginą įgrūsti į bagažinę, o ne palikti pakelėje prie automobilio pagrobimo vietos. Kodėl, pusbroliai negalėjo paaiškinti – esą Karolis ir pats negalėjo paaiškinti savo netikėtai priimto sprendimo.

Kai buvo priimtas sprendimas nužudyti I. Strazdauskaitę, vyrai nutarė atsikratyti ir automobilio – įtarė, kad jų tikrai gali ieškoti policija ir merginos draugas. Atokioje miško vietoje „Audi A7“ palikę vyrai galbūt ir būtų grįžę jo pasiimti, bet jau kitą dieną žiniasklaidoje mirgėjo pranešimai apie dingusią I. Strazdauskaitę.

Šį automobilį, įtariama, vyrai ketino parduoti – būtent Karolis, Kėdainiuose demonstravęs prabangų gyvenimo būdą, užsiėmė automobilių perpardavimu.

I. Strazdauskaitė buvo nužudyta aerodromo teritorijoje tą pačią naktį – merginos egzekucijoje dalyvavo visi trys įtariamieji. Pusbroliai buvo įsitikinę, kad mergina nebus surasta, tačiau vėliau, kai buvo sulaikyti ir suimti, patys kriminalistams parodė aukos kapavietę.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(88 žmonės įvertino)
4.6364

Top naujienos

Lietuvai – dar vienas smūgis tarptautinėje arenoje: gali grėsti ir milijoninės baudos (1)

Ketvirtadienį Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) paskelbė, kad Lietuvos vykdoma politika...

Ketvirtadienis – paskutinė diena už elektrą susimokėti pigiau: pataria net nebandyti gudrauti (1)

Nuo liepos 1 dienos keičiasi dalies elektros vartotojų tiekėjas. Gyventojams patariama iki...

Nausėda atkirto Grybauskaitei: žmogus kalba nežinodamas, kokia yra reali situacija (10)

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad jį kritikuodama kadenciją baigusi Prezidentė Dalia...

Karo ekspertai: auga grėsmė dar vienam Ukrainos miestui

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad Kelias...

Širinskienė sako sulaukusi grasinimų: žada kreiptis į policiją (1)

Opozicijai priklausanti Seimo narė Agnė Širinskienė teigia sulaukusi grasinimų. Politikė...

Teisingumas, kurio Lietuva laukė daugiau kaip 30 metų: Sausio 13-osios byloje padėtas taškas (1)

Iš anksto suplanuotą ir aukščiausiu lygiu koordinuotą karinę operaciją Lietuvoje vykdę...

Karas Ukrainoje. Po sėkmingos ukrainiečių atakos Rusijos pajėgos pasitraukė iš Gyvačių salos (2)

Maskvos sąjungininkė Sirija trečiadienį pripažino dviejų Rytų Ukrainos separatistinių...

Šedbaras: įsiteisėjus nuosprendžiui Seimas turės balsuoti dėl apkaltos Gražuliui papildyta

Apeliaciniam teismui patvirtinus Seimo nario Petro Gražulio kaltę parlamentas turės balsuoti dėl...

Daugėja gatvių, kuriose pirmenybė – nebe automobiliams: kelio ženklą atpažįsta ne visi vairuotojai

Europoje sparčiai plintanti iniciatyva – dviračių gatvės – pasiekė ir Lietuvos miestus. Jau...

Čaplinskas vėl netenka atsikovoto Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus posto (3)

Nuo liepos 1 dienos darbą baigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius,...