Daugiau kaip 2 metrų aukščio ąžuolas į Strasbūrą buvo atgabentas iš Kėdainių miškų urėdijos medelyno. Ąžuolo sodinimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos europarlamentarai, Europos Parlamento nariai iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos.

„Simboliška, kad Lietuvai išskirtinę Kovo 11-ąją ąžuolas iš Lietuvos geografinio centro pasodintas pačioje Europos širdyje, gražią istoriją turinčiame Oranžerijos parke Strasbūre. Tikiu, kad šis medis čia augs ir žaliuos ne vieną šimtmetį, taip primindamas Lietuvos vardą“, – iškilmingoje medžio sodinimo ceremonijoje sakė akcijos iniciatorius europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Ceremonijos dalyvius pasveikino laikinoji reikalų patikėtinė prie Europos Tarybos Ugnė Matulevičienė.

„Lietuvai Kovo 11-oji – tai Laisvės šventė, leidžianti atkurti gyvus ir asmeniškus prisiminimus. Labai džiaugiuosi iniciatyva pasodinti ąžuolą čia, Strasbūro centriniame parke. Manau, tai taps mėgstama lietuvių susibūrimo vieta“, – sakė U. Matulevičienė. Prancūzijoje pasodintas paprastasis ąžuolas Kėdainių medelyne buvo auginamas ir prižiūrimas 8 metus.

„Tokie medžiai užauga iki 40 metrų aukščio, jie subręsta per 150 metų. Šie ąžuolai yra ilgaamžiai – gali gyventi net iki 1000 metų“, – teigė medį kelionei į Strasbūrą perdavusi Kėdainių miškų urėdijos medelyno viršininkė Inga Rylienė.

Šventiniame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio renginyje ir ąžuolo sodinimo ceremonijoje dalyvavo europarlamentarai Antanas Guoga, Gabrielius Landsbergis, Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Valentinas Mazuronis, Bronis Ropė, Strasbūro merijos atstovai, Elzaso lietuvių bendruomenės ir draugijos „Alsace-Lituanie“ nariai, europarlamentarai iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos.

Oranžerijos parkas yra didžiausias ir seniausias parkas Strasbūre, įkurtas XVIII amžiuje. 26 hektarų ploto parkas ir jo paviljonas buvo dedikuotas Prancūzijos imperatoriaus Napoleono žmonai Džozefinai.