aA
Viešoji įstaiga „Stiprus kartu“ skelbia 2022 m. veiklos atskaitą. Po Rusijos invazijos į Ukrainą veiklą atnaujinusi „Stiprūs kartu“ skelbė karo pabėgėlių apgyvendinimo Lietuvoje iniciatyvą, vykdė projektą „Call Russia“, rengė karo pabėgėlių vaikų vasaros stovyklas, organizavo ir tebevykdo akciją „Sušildyk Ukrainą“. Šioms ir kitoms iniciatyvoms organizacija 2022 m. skyrė 1,3 mln. Eur.
Humanitarinės "Stiprūs kartu" paramos skirstymas Lvive
Humanitarinės "Stiprūs kartu" paramos skirstymas Lvive
© DELFI

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, per praėjusius metus iš fizinių ir juridinių asmenų organizacija gavo 1,9 mln. Eur paramos. Didžiąją šios sumos dalį – 1,3 mln. Eur ‒ paaukojo verslai, likusį trečdalį – fiziniai asmenys. 2022 m. organizacijoje nedirbo nei vienas samdomas darbuotojas ‒ išskyrus vadovą, kurio pozicija yra privaloma ‒ visą veiklą vykdė savanoriai.

„Esame labai dėkingi kiekvienam prisidėjusiam: tiek piniginėmis lėšomis, tiek savanoriška veikla. Skiriamos aukos ne tik leidžia vystyti paramos iniciatyvas, bet ir patvirtina, kad „Stiprūs kartu“ veikla prasminga ir reikalinga ne tik mums patiems, bet ir daugeliui kitų žmonių“, ‒ sakė „Stiprūs kartu“ vadovas Edmundas Jakilaitis.

„Stiprūs kartu“ atsirado per pandemiją kaip savanoriška iniciatyva. Karas Ukrainoje privertė atnaujinti veiklą – jau pirmąją karo dieną „Stiprūs kartu“ paskelbė pradedanti karo pabėgėlių priėmimo iniciatyvą.

„Įkūrėme laikiną pabėgėlių centrą Lenkijos-Ukrainos pasienyje, padėjom pabėgėlių šeimoms, jas valgydinom ir vežėm iki Lietuvos, o čia neabejingi Lietuvos piliečiai savo butuose, namuose, sodybose ir viešbučiuose priėmė dešimtis tūkstančių moterų ir vaikų. Tai buvo įspūdingas ir reikšmingas Lietuvos žmonių susitelkimo ir solidarumo ženklas. Per mūsų sukurtą platformą, laikinus namus Lietuvoje rado 40 tūkst. ukrainiečių.

Matydami sukrečiančius Rusijos kariuomenės žiaurumus pirmaisiais karo mėnesiais, pradėjome iniciatyvą „Call Russia“ ‒ žmonės iš viso pasaulio skambino Rusijos piliečiams, norėdami papasakoti kas iš tikrųjų vyksta Ukrainoje ir įvairiais kanalais viešino karo padarinius“, ‒ pasakojo E. Jakilaitis.

Mažiau žinomos „Stiprūs kartu“ iniciatyvos: vaikiškų knygų vertimas į ukrainiečių kalbą, jų leidyba bei dovanojimas pabėgėlių vaikams, vasaros stovyklos mažiesiems ukrainiečiams, taip pat remtas humanitarinis centras „Eleos-Ukraina“, kuris rūpinasi seksualinę prievartą karo zonose patyrusiomis Ukrainos moterimis.

„Paramą neabejingi piliečiai ir organizacijos mums skyrė visus metus, tačiau intensyviai ties jos rinkimu susikoncentravome tik metų pabaigoje, kai matydami Rusijos atakas prieš energetinę Ukrainos infrastruktūrą, pradėjome akciją „Sušildyk Ukrainą“.

Gautos aukos mums leido tapti didžiausiais generatorių pirkėjais Lietuvoje, todėl galėjome efektyviai panaudoti mums patikėtas lėšas, nes kontaktuodami tiesiogiai su gamintoju ir generatorius įsigydami didmeniniais kiekiais, juos pirkome už itin palankią kainą“, ‒ pasakojo E. Jakilaitis.

2022 m. gruodį prasidėjusi „Sušildyk Ukrainą“ tęsiasi toliau – nuo jos pradžios iki dabar į Ukrainą jau išvežta daugiau kaip 1000 generatorių ir šildytuvų, per 1500 šviestuvų bei kitos reikalingos įrangos ir priedų.

„Karas, deja, nesibaigė, todėl mes toliau turime ieškoti kur ir kaip galime efektyviai padėti kovojančios Ukrainos žmonėms.

Karas parodė ir tai, kad Lietuvos žmonės sugeba greitai susitelkti ir bendromis jėgomis pasiekia įspūdingų rezultatų. Kalbu ne tik apie „Stiprūs kartu“ veiklą, bet ir „Blue/Yellow“, „1K fondą“, bairaktarų pirkimo bei „Radarom“ akcijas ir daugybę kitų, gal mažiau žinomų, tačiau neabejotinai svarbių iniciatyvų. Karo akivaizdoje pamatėme kaip greitai išaugo mūsų savanorystės ir bendro veikimo kultūra bei subrendo pilietinė visuomenė“, ‒ teigė „Stiprūs kartu“ vadovas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
4.2727

Top naujienos

Ekonomistas apie sankcijų Rusijai poveikį: Kremliaus laukia labai liūdni popieriai (2)

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Europos Sąjunga ( ES ) įvedė precendento neturinčias sankcijas...

Užkalnis. Mums visiems reikia daktarų pagalbos ir atostogų (5)

Parašysiu taip, kaip seniai nerašiau. Kai buvau emigrantas Anglijoje (net sakydavau, kad nesu...

Karas Ukrainoje. Iš Baltųjų rūmų – nerimo signalai: Rusija siekia gauti daugiau ginklų iš Šiaurės Korėjos Kuleba apie iš Kinijos gautus signalus: Kremlius piktinasi (1)

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

Migranto išsiuntimas iš Lietuvos virto tikra drama: šaukėsi pagalbos, bet buvo įsodintas į lėktuvą (11)

Ketvirtadienio naktį į Nigeriją buvo deportuoti 4 žmonės. Šįkart prieš tai įvyko drama dėl...

Pirmasis bandymas pakeisti pensijų kaupimą atsitrenkė į valdančiuosius (7)

Ketvirtadienį posėdžiavęs Seimas per pateikimą atmetė opozicionierių valstiečių pataisas...

Eglė Veličkaitė

Susitikimas biuro lifte įtraukė į trejų metų romaną: prašė laiko išsiskirti su žmona, bet kvailės vietoje paliko mane

Įprasta diena. Įprasta pietų pertrauka. Įprastas biuras. Tačiau nematytas veidas hole,...

Transliacija / Sporto baras. Atleisti treneriai ir pokalbis su Mariumi Babravičiumi

Po Rimo Kurtinaičio atleidimo iš „Wolves“ „Sporto bare“ prisimename keisčiausius...

Valdančiųjų užmojuose tirti VSD – aiškus politinis interesas: laukia intensyvus metas (1)

Seime ruošiamasi kurti komisiją dėl galimai neteisėtos Valstybės saugumo departamento (VSD)...

Sankt Peterburge skęsta plaukiojantis restoranas (1)

Sankt Peterburge ėmė grimzti neveikiantis plaukiojantis restoranas „Sidabrinis banginis“. Apie...

Lietuvis Jungtinėje Karalystėje yra kaltinamas moters nužudymu bei mėginimu nužudyti jos dukrą

37 metų moters kūnas kovo 21 d. buvo rastas po gaisro viename name Church Street.