Per gyventojų surašymą užfiksuota 1250 benamių - 940 vyrų ir 310 moterų. Statistinis benamis - 46-50 metų amžiaus lietuvis vilnietis turintis vidurinį išsilavinimą.
Elgeta
© ELTA
Kaip skelbia Statistikos departamentas, Estijoje 2000 metais buvo surašyta apie 400, Latvijoje - apie 100 benamių. Daugiausia benamių surašyta Kauno -105, Klaipėdos - 209, Vilniaus - 254 miestų ir Trakų rajono - 106 asmenys - savivaldybių teritorijose.

Rajonuose, kuriuose nėra didesnių miestų, benamių surašyta gerokai mažiau. Pavyzdžiui, Rietavo ar Švenčionių rajonų savivaldybėse - po vieną, Rokiškio bei Skuodo - po 2, Lazdijų ir Kalvarijos - po 4. Benamiais buvo laikomi žmonės, neturintys nuolatinės gyvenamosios vietos ir lėšų bent minimaliam būstui išsinuomoti ar nusipirkti.

Benamiai buvo surašyti atsitiktinėse vietose - kanalizacijos šuliniuose, sąvartynuose, šiluminėse trasose. Siekiant nustatyti kuo tikslesnį jų skaičių ir buvimo vietas, buvo naudotasi savivaldybėse ir įvairiose socialinės pagalbos įstaigose esančiais benamių sąrašais ir kita medžiaga. Į benamių susibūrimo vietas vyko surašinėtojai su savivaldybės ir surašymo komisijų atstovais. Daugiausia benamių buvo nuo 36 iki 40 metų - 161 asmuo, nuo 41 iki 45 metų - 184 gyventojai, nuo 46 iki 50 metų - 204 žmonės.

34 surašyti benamiai buvo iki 15 metų. Nuo 1 iki 5 metų amžiaus vaikų benamių buvo Vilniaus ir Šiaulių miestų, Joniškio, Kretingos, Pakruojo, Telšių, Trakų, Šalčininkų ir Vilkaviškio rajonų savivaldybėse, nuo 10 iki 15 metų - Alytaus, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos miestų, Trakų, Kėdainių, Ignalinos, Kretingos, Šalčininkų, Telšių rajonų bei Elektrėnų savivaldybių teritorijose.

Benamių išsilavinimas įvairus. 4 proc., arba 48 benamiai, nurodė turintys aukštąjį išsilavinimą, 10 proc., arba 131 žmogus - aukštesnįjį, 41 proc., arba 509 benamiai teigė baigę vidurinę, 332 asmenys - pagrindinę mokyklas.

Be pradinio išsilavinimo prisipažino esantys 17 asmenų, raštingais, nors nelankė mokyklos - 10, neraštingais - 3 benamiai. Išsilavinimo nenurodė 4 proc. benamių, arba 51 asmuo. Dauguma (70 proc.) surašytų benamių - lietuviai, rusai sudarė 13 proc., lenkai - 10 proc., kitų tautybių asmenys - 7 proc.

Statistikos departamento pareigūnai primena, kad asmenims, neturintiems nuolatinės gyvenamosios vietos, paleistiems iš įkalinimo vietų, socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigų, skirstymo punktų, valkataujantiems, elgetaujantiems ir kitiems dėl skurdo ar prievartos laikinai pasitraukusiems iš nuolatinės gyvenamosios vietos, steigiami nakvynės namai.

2001 m. Lietuvoje veikė 21 nakvynės namai ir vienas motinos ir vaiko pensionas. Čia laikiną prieglobstį gavę asmenys buvo surašyti kaip institucinių namų gyventojai. Surašymo metu nakvynės namuose gyveno daugiau kaip 600 asmenų. Dauguma (80 proc.) nakvynės namų gyventojų - vyrai.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sprogimas Lesteryje sulygino namą su žeme, 4 sužeistųjų būklė kritinė atnaujinta 00:54 (74)

Didžiosios Britanijos Lesterio mieste didžiulis sprogimas visiškai sugriovė vietos...

#MeToo Lietuvoje: taisyklė čia viena (356)

Jei vyras nejaučia, ar moteriai jo asistavimas yra priimtinas ir malonus, ar atgrasus, jis turi...

Skambutis iš taksofono – Naujosios Vilnios „Maximoje“ sprogmuo papildyta „Maxima“ komentaru (78)

. Policijos departamentas informavo, kad gavo pranešimą, jog Vilniuje, S. Batoro g. 43,...

Žiema paruošė dar vieną siurprizą: atsisveikins stingdančiu šalčiu (5)

Paskutinės vasario dienos bus itin speiguotos, temperatūra naktimis nukris žemiau –25 laipsnių....

Siaubas Šiauliuose: įtariama, kad moteris iš balkono išmetė savo vaiką ir iššoko pati moteriai galimai sutriko sveikata (941)

Šiauliuose iš balkono (ketvirtas aukštas) iškrito 6 metų mergaitė. Pirminiais duomenimis, po...

„Samsung“ pristatė naujus telefonus-flagmanus „Galaxy S9“ ir „Galaxy S9+“ (120)

Pietų Korėjos elektronikos gamintoja „Samsung Electronics“ sekmadienį mobiliųjų technologijų...

Moksleivei darbas prekybos centre virto pragaru – keikė nuo valytojos iki vadybininkės (179)

Esu moksleivė, tačiau tam, kad padėčiau savo tėvams bei galėčiau save aprūpinti, ieškojau...

Atvira lietuvaičio išpažintis: namuose manęs laukia dvi žmonos! (39)

Atvirai prisipažinsiu – šį kartą išgirdusi redaktorės pasiūlytą temą atviram pokalbiui...

Muravjovas: turime problemų su korupcija, jos prevencija – tai signalas vyriausybei (23)

„ Transparency International “ korupcijos suvokimo indekso rezultatai skelbia, kad korupcijos...

Valdininkams blogos žinios: bent trečdalio jų planuojama atsisakyti (456)

Mažinti biurokratiją skaitmenizuojant valstybės paslaugas – taip skamba vienas iš trijų...