aA
Nuo 13 val. visoje Lietuvoje prasidėjo atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios metu siekiama įgarsinti daugiau nei 100 000 tremtinių bei politinių kalinių vardų bei likimų. Akcija startavo 12-oje Lietuvos miestų ir tęsis visą parą, kol bus perskaitytas paskutinis vardas, esantis skaitymų knygoje.

Vilniuje šalia Genocido aukų muziejaus vykstančius skaitymus pradėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ištarusi pirmuosius skaitymų knygoje esančius vardus ir likimus. Kituose miestuose prie skaitymų tribūnų pirmieji stojo miestų merai.

Šiemet akcija pirmą kartą vyko net šešiuose iš dvylikos miestų, todėl organizatoriai džiaugiasi, jog naujos Gedulo ir vilties dienos minėjimo formos pasiekia vis daugiau Lietuvos kraštų.

„Noriu pakviesti kuo daugiau miestiečių prisijungti prie prasmingos akcijos ir nuoširdžiai tikiu, kad mums ištariant pavardę po pavardės suvirpės ir sakančių, ir girdinčių žmonių sielos ir bus išgirsta ne tik pavardė, bet ir jaudinanti konkrečios naikintos šeimos istorija. Susikaupkite tai ypatingai minutei, kad jūsų balse ir kūne būtų derama pagarba laisvei, kurią išsaugojo kankinti ir žuvusieji. Pagarba tam, ką šiandien turime, ir drąsa tai prisiminti bei pasiryžimas saugoti ir vertinti“, – apie pirmą kartą Kėdainiuose vykstančius skaitymus kalbėjo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Organizatoriai tikisi, jog per parą laiką prie skaitymų tribūnų stos daugiau nei 1 000 skaitančiųjų, o pačioje akcijoje sudalyvaus dar daugiau žmonių.

„Ištark, išgirsk, išsaugok“ pirmą kartą pasiekė ir pasaulio lietuvius, gyvenančius už Atlanto – nuo 19 val. Lietuvos laiku skaitymai vyks ir Vašingtone, JAV.

„Istorinė atmintis vienija visame pasaulyje gyvenančius lietuvius ir mūsų šalies piliečius. Tai yra mūsų tautos stiprybės pagrindas. Tik tinkamai įvertinę tą kainą, kurią už Lietuvos išlikimą ir laisvę atidavė šimtai tūkstančių nekaltų žmonių, galime kurti stiprią ir klestinčią valstybę. O birželio 14 d. Vašingtone įvyksianti akcija tik dar kartą parodo, kad trėmimų skausmo nesumažina nei laikas, nei atstumai“, – teigia Lietuvos Respublikos Ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose Rolandas Kriščiūnas.

Skaičiuojama, jog sovietų vykdytų represijų metu nukentėjo daugiau nei 300 000 Lietuvos gyventojų, kurie patyrė tremtį ir kalinimus. Dėl to „Misija Sibiras“ organizatoriai jau ketvirtus metus kviečia susivienyti šioje milžiniško visuomenės įsitraukimo sulaukusioje tremtinių ir politinių kalinių vardų, pavardžių ir likimų skaitymų akcijoje

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
3.6667

Top naujienos

Akistatoje su Baltarusijos pajėgomis atsidūręs pasienietis – apie lemtingą akimirką kilusias mintis

G. Žagunio užkarda, kuri prižiūri Dieveniškių kilpos teritoriją, kiek netikėtai tapo viena...

Liko metai atsisveikinti su lauko tualetais: skųsti imasi ir kaimynai (10)

Ar turite namuose nuleidžiamą tualetą? 7,6 proc. Lietuvos gyventojų pernai jo neturėjo,...

Europos energetinė krizė gilėja: atėjus žiemai bus dar blogiau (2)

Nors žiema dar net neprasidėjo, energijos kainos Europoje ir toliau muša rekordus, o temperatūrai...

Darbštaus ūkininko nuotykiai žavi tūkstančius: gyvena muziejuje, kuria serialą ir kviečia gyventi kaime (1)

Aukštaitiškai ironiškas klausimas „Nu, avys, kū darat, a jau atskėlį?“, nuotaikingas...

Namų darbai prieš pradedant investuoti: 4 taisyklės, kurias būtina žinoti

Gyventojų santaupas vis labiau graužiant infliacijai, o bankams nesiūlant kainų augimą...

Siaubinga Panevėžio gydytojų klaidos kaina – Vilniuje moteriai nupjauta krūtis (72)

Dėl klaidingos Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojo patologo nustatytos diagnozės vienai...

Ją lygino su imperatoriene: tamsios pirmosios Lietuvos ponios paslaptys ir neįprasti pomėgiai (13)

Antanas Smetona vadovauja Lietuvai, o Antanui Smetonai vadovauja jo žmona – toks daug tiesos...

Įspėja dėl labai pavojingų eismo sąlygų: jau netrukus žiema užgrius visa jėga (6)

Antradienio dieną, ciklonui traukiantis, kritulių iškrentantys kiekiai bus negausūs. Vakariniuose...

Messi triumfas: septintą kartą laimėjo „Auksinio kamuolio“ apdovanojimą (41)

Tradiciniuose „France Football“ žurnalo rengiamuose „Ballon d'Or“ apdovanojimuose dar kartą...