aA
Balsus pirkęs vyras toliau dirba sėkmingai viešuosius pirkimus laiminčioje uždarojoje akcinėje bendrovėje, kurios vadovas yra merės vyras. Visa tai vyksta Trakų rajone. Liberalų sąjūdžio atstovė merė ir balsus pirkęs vyras teigia, kad visa tai yra nesusiję.
© DELFI / Orestas Gurevičius

Šis 36 metų vyras yra Artūras Suruda. Jis 2016 m. buvo įtariamas rinkėjų papirkinėjimu. Tai yra, kad 2015 m. vasarį nuo parduotuvės „Žibutė“ Lentvaryje paėmė, nuvežė į rinkimų apylinkę Trakų rajono savivaldybės pastate keturis žmones, ir už 10 eurų atlygį nurodė balsuoti už Liberalų sąjūdį ir įrašyti balsavimo biuletenyje skaičius 1, 11, 6. A. Suruda dėl jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos kaltu prisipažino visiškai.

Jis prokurorams aiškino, kad yra nepartinis, bet norėjo, kad laimėtų Liberalų sąjūdis dėl asmeninių simpatijų. Prokurorams aiškino, kad labai gailisi, supranta, kad blogai pasielgė, žadėjo pasidaryti išvadas.

Dar daugiau įdomių detalių atskleidžia liudytojos parodymai. T. S. prokurorams pasakojo, kad 2015 m. vasario 25 d. buvo namuose. Tada atėjo jos tėtis ir pasakė, kad yra laisva vieta važiuoti balsuoti, nes jis žinojo, kad ji ruošiasi važiuoti į Trakus, nes reikėjo į „Sodrą“.

Moteris sakė, kad ir šiaip būtų planavusi vakare su mama važiuoti, nes sekmadienį turėjo kitų planų. Bet apsirengė, išėjo į koridorių ten sutiko savo kaimyną. Pradėjo kalbėtis, kaimynas pasakė, kad bus automobilis, kuris juos nuveš į Trakus.

Jiedu nuėjo prie parduotuvės „Žibutė“. Ten jau stovėjo apie septynis žmones ir laukė. Moteris su kaimynu atsistojo nuošalyje. Iš parduotuvės išėjo kažkoks Vaidas, ir sužinojęs, kad jos kaimynas rengiasi balsuoti, pasakė, kad turės balsuoti už Rudelienę. Ši moteris teigia siūlytų 10 eurų neėmusi.

T.S. Atpažino A. Surudą kaip asmenį, kuris automobiliu ją vežė iš Trakų ir siūlė pinigus.

Moters kaimynas liudijo, kad važiuojant vairuotojas kažkam skambino ir sakė, kad po reiso reikės susitikti su Henriku, aptarinėjo kaip kitam vairuotojui sekasi vežti ir kur stovi policija.

Pažinčių voratinklis

Henrikas Rudelis yra UAB „Rumida“, kurioje iki šiol tebedirba A. Suruda, vadovas. Jo mama, Danė Rudelienė, vadovauja Trakų rajono savivaldybės Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriui. O žmona, Edita Rudelienė, yra Trakų rajono merė. Ji savo deklaracijoje Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) yra nurodžiusi, kad jos sutuoktinis yra UAB „Rumida“ savininkas, o ši įmonė dalyvauja Trakų rajono savivaldybės administracijos ir kitų biudžetinių įstaigų skelbiamuose viešųjų pirkimų konkursuose.

Gegužės pabaigoje portalui Alfa.lt liudiję keli verslo atstovai, kurie panoro likti anonimais, teigė, kad kai kurios bendrovės, laiminčios Trakų rajono savivaldybės administracijos ar savivaldybės bendrovių skelbiamus viešuosius konkursus, turi išpildyti vieną sąlygą – statybos darbams pirkti medžiagas iš bendrovės „Rumida“, kurios vadovas yra merės vyras. Pati E. Rudelienė tai neigė.

Tinklapio Rekvizitai.lt duomenimis, 2012 metais UAB „Rumida“, dalyvavo 1 viešajame pirkime, tačiau jo nelaimėjo. 2017 metais įmonė dalyvavo 3 viešuosiuose pirkimuose, ir laimėjo visus.

Trakų r. Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla pirko paslaugų už 58 tūkst. 670 eurų, o viešoji įstaiga Trakų ligoninė – už 12 tūkst. 14 eurų.

Tikina, kad istorija nesusijusi su mere

Pats A. Suruda DELFI teigė, kad balsų pirkimo istorija neturi nieko bendro su mere, ir vadina ją didžiausia savo gyvenimo klaida.

„Ta istorija, apie kurią rašote, neturi nieko bendro su mere. Ta mano iniciatyva buvo didžiausia mano gyvenimo klaida, kurios net nenoriu prisiminti“, – teigė A. Suruda.

Edita Rudelienė, Virginijus Komskis
Edita Rudelienė, Virginijus Komskis
© DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)

Trakų rajono savivaldybės merė neneigia pažįstanti A. Surudą, tačiau apie balsų pirkimo istoriją teigė išgirdusi tik iš gandų.

„A. Surudą, kaip ir daug kitų Trakų rajono žmonių, pažįstu. Apie Jūsų minimą bylą esu girdėjusi gandų iš buvusių partiečių lentvariečių, bet nežinau, ar tokia byla išties buvo ir jei buvo, koks jos turinys. Niekada nedalyvavau jokiuose balsų pirkimuose“, – sakė E. Rudelienė.

Merė paaiškino, kad nei ji, nei jos anyta nedalyvauja viešųjų pirkimų komisijų veikloje.

„Kaip ne kartą viešai minėjau, nedalyvauju jokių viešųjų pirkimų komisijų darbe. Mano anyta taip pat nėra jokių viešųjų pirkimų komisijų narė. Puikiai suvokiu deklaruotą galimą interesų konfliktą, todėl esu visiškai nusišalinusi nuo visų sprendimų, kurie gali turėti įtakos mano vyro įmonės veiklai“, – teigė E. Rudelienė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šaro rimbas padėjo: „Žalgiris“ Stambule parodė tikrąjį savo veidą (108)

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą Stambulo „Sinan Erdem Dome“ arenoje ieškojo pirmos...

Sostinės pakraštyje – garsių prekių ženklų išparduotuvė, apie kurią nenorėtumėte niekam prasitarti (100)

Pasakoti ar nepasakoti – štai kur klausimas, kai kalba nukrypsta apie neseniai duris pravėrusias...

Mistinė vieta, apie kurią žino retas vilnietis: užsieniečiai čia plūsta tūkstančiais (54)

Retas vilnietis žino apie namą, stovintį Antakalnio V. Grybo gatvės Vaikų namų teritorijoje,...

Spekuliantai pelnosi krentant Džeimso Bondo automobilio gamintojo akcijoms (3)

Galbūt investuotojams Džeimso Bondo automobilis ir patinka, bet gamintojo akcijomis jie spekuliuoja...

Liberalai panaikino Šimašiui palankų sprendimą narystė partijoje gali būti sustabdyta (117)

Remigijui Šimašiui paskelbus, kad antrosios kadencijos Vilniaus miesto mero kėdėje jis sieks su...

Metė siaubingus kaltinimus medžiotojo pašautam dviratininkui – mama vadina monstru ir gailisi, kad tiek mažai kankinosi buvusi mergina kaltina žvėrišku elgesiu (3)

Netekties palaužta dviratininko iš Didžiosios Britanijos Marco Suttono, kurį per klaidą Alpės...

Antrąją „Neregėtą Lietuvą“ išleidęs Jovaiša: pirmasis albumas buvo naudojamas ne pagal paskirtį (15)

Fotografas Marius Jovaiša prieš 10 m. pristatęs jau dabar bene žymiausią Lietuvos fotografijų...

Vieną tritaškį per rungtynes pataikęs „Rytas“ namie nusileido vokiečiams (139)

Vilniaus „Ryto“ (1/2) komanda Europos taurės turnyre patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės....

Kamufliažas realiame gyvenime: ar pastebėsite su fonu susiliejusius daiktus?

Kamufliažo ekspertai skiria valandų valandas, kareiviams kurdami aprangą bei ekipuotę,...

Gydytoja papasakojo apie negydomos pienligės pasekmes: kodėl tai aktualu abiems partneriams (11)

Nuo pienligės gydant tik vieną partnerį, norimo rezultato galima taip ir nepasiekti, o liga nuolat...