Tačiau S.Skvernelis taip pat sakė, jog pavaldinių nusižengimai nebūtinai rodo jų darbo broką, taip pat pažymėjo, jog nuo tam tikro momento, kai jiems buvo pranešta apie tyrimą, Šiaulių VPK vadovai bendradarbiavo su tyrimą vykdžiusiais pareigūnais.

"Labai svarbus ikiteisminis tyrimas vyksta į priekį, atliekamas tam tikrų padalinių veiklos tyrimas, ir mes numatę daryti operatyvinį išklausymą vadovybės ir tada spręsti (dėl jų atsakomybės - red.)", - antradienį žurnalistams Seime sakė S.Skvernelis.

"Noriu pabrėžti vieną esminį dalyką - mes skatiname visų lygmenų vadovus nebijoti šitoj vietoj tokių nusikalstamų veikų atskleisti, tikrai nemanome, kad tau yra jų darbo broko parodymas. Iš tikrųjų, kiek buvo galima tą situaciją kontroliuoti, ar tai buvo daroma efektyviai, ar buvo įmanoma tą efektyviai nustatyti, ar nėra sąsajų, kad žinojo, mes tuos dalykus nustatysim ir atsakysim galutiniai į klausimus", - kalbėjo generalinis komisaras.

Pasak jo, tiriama, koks Šiaulių VPK vadovų vaidmuo minėtoje istorijoje, ir nuo tam tikro momento jie padėjo atlikti tyrimą. "Mes aiškinamės, koks yra indėlis ikiteisminiam tyrime, kas ką žinojo, nežinojo, galėjo žinoti, kontroliavo, ir, nepamirškite, kad nuo tam tikro momento Šiaulių VPK vadovas ir pavaduotojas šitam ikiteiminiam tyrime bendradarbiavo su ikiteisminį tyrimą atliekančiais pareigūnais, nuo tam tikro etapo, kai buvo galima tai įvardinti", - sakė S.Skvernelis.

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas išaiškėjus prekybai narkotikais po policijos stogu pareiškė manantis, kad Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai negali toliau likti pareigose.

"Aš manau, kad jie neturėtų likti", - BNS sakė D.A.Barakauskas, paklaustas, ar Šiaulių policijos vadovai gali likti užimamose pareigose.

"Paprašiau generalinio policijos komisaro, kad priimtų sprendimus dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovų asmeninės atsakomybės dėl šio įvykio, kas vyko Šiaulių apskrites vyriausiajame policijos komisariate. Sprendimus remiantis įstatymais ir pagal susidariusią situaciją turi priimti generalinis policijos komisaras", - teigė ministras.

Šiaulių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui vadovauja Egidijus Lapinskas, jo pavaduotojais dirba Robertas Jagminas ir Vincas Urbonavičius.

Trečiadienį buvo sulaikyti keturi Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Narkotikų kontrolės skyriaus pareigūnai, tarp sulaikytų įtariamųjų - ir šio skyriaus viršininkas. Policininkai įtariami narkotikų platinimo organizavimu stambiu mastu.

Du įtariami pareigūnai praėjusį ketvirtadienį buvo suimti dviem mėnesiams, vienas - trims. Ketvirtasis įtariamasis nušalintas nuo pareigų.

Policija pripažįsta, kad tai vienas iš sunkiausių korupcijos atvejų Lietuvos policijoje per visą Nepriklausomybės laikotarpį, pirmas atvejis, kai taip masiškai policininkai įtariami prekiavę narkotikais ir tai darę ilgą laiką.

Per operaciją sulaikyta ne tik policijos pareigūnų, bet ir civilių asmenų.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius, numatančius atsakomybę už piktnaudžiavimą, kyšininkavimą, labai didelio narkotinių medžiagų kiekio užvaldymą, neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu, jų platinimą bei kitų nusikalstamų veikų.

Atsižvelgiant į tyrimo sudėtingumą, ikiteisminį tyrimą atlieka Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo ir Policijos departamento Imuniteto valdybos padalinių ikiteisminio tyrimo grupė. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.