Premjeras A.Kubilius sunkiai patikėjo sostinės skolų - 97 mln. litų - mastais. Auditorius Juozas Kabašinskas, komentuodamas šią įsiskolinimo istoriją, teigė, kad bet kokią privačią įmonę už panašius dalykus jau seniai prislėgtų sankcijos, o jos vadovui grėstų net kalėjimas.
Finansų ministras Vytautas Dudėnas pareikalavo, kad sostinės meras Rolandas Paksas nedelsdamas nutrauktų vis didėjantį savivaldybės įsiskolinimą jos finansuojamoms švietimo įstaigoms. Per trejus metus Vilniaus savivaldybė švietimo įstaigoms nepervedė maždaug 97 mln. litų, skirtų fizinių asmenų pajamų mokesčiui sumokėti.

Šią skolą praėjusią savaitę susitikęs su šalies merais premjeras Andrius Kubilius nurodė kaip vieną pagrindinių Lietuvos savivaldybių skurdo priežasčių.

Ministro pirmininko atstovas spaudai Audrius Bačiulis prisipažino, kad A.Kubilius buvo sukrėstas dėl R.Pakso vadovaujamos savivaldybės skolos masto ir pradžioje vargiai patikėjo.

Ministro pirmininko atstovas informavo, kad pats A.Kubilius kol kas nepriėmė jokių sprendimų dėl Vilniaus savivaldybės skolos ir pavedė reikalą ištirti finansų ministrui.

Finansų ministras V.Dudėnas vakar kone visą dieną už uždarų durų bendravo su Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovu Artūru Bakšinsku. Sunku patikėti, kad visus trejus metus, kai visų laikoma pavyzdine Vilniaus savivaldybė klimpo į skolą, VMI apie tai nieko nežinojo.

Vilniaus miesto švietimo skyrių, kuriam savivaldybė privalo pervesti švietimo įstaigoms finansuoti skirtus pinigus, VMI tikrino dar pernai. Toks patikrinimas atliekamas ir šiomis dienomis. Kol kas nepavyko išsiaiškinti, ar tiesa apie nuolatines mokesčių nepriemokas VMI liko nepastebėta, ar buvo sąmoningai slepiama.

"Stebina, kad šį kartą, kaip ir tuomet, kai paaiškėjo, jog iš biudžeto buvo vagiamas PVM mokestis, mokesčių inspekcija nieko nematė ir nedarė", - sakė auditorius J.Kabašinskas. Anot jo, VMI, išsiaiškinusi, kad nuolat nesumokamos reikiamos sumos, turėjo nedelsdama imtis priemonių kaltininkams nustatyti ir išreikalauti mokesčius.

Žinomas auditorius nenorėjo sutikti su mokesčių inspektorių pasiteisinimais, esą fizinių asmenų pajamų mokestis, kurio nesumokėdamos įsiskolino sostinės švietimo įstaigos, yra niekur nedeklaruojamas. "Kiekvienoje buhalterijoje vedama šio mokesčio apyskaita, todėl įmonę ar instituciją tikrinanti mokesčių inspekcija visuomet gali įsitikinti, ar mokesčiai buvo sumokėti", - tvirtino jis.

J.Kabašinskas užsiminė įtariąs, kad apie augančią sostinės skolą nutylėti buvo susitarta gan aukštame lygyje. "Tai iš dalies paaiškina, kodėl Vilniaus savivaldybėje iki šiol neatliktas R.Pakso žadėtas biudžeto finansinis auditas", - spėjo žinomas finansininkas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Sodra“ pateikė keturis pavyzdžius, į kokio dydžio pensiją orientuotis (88)

Vasarį, planuojama, dirbantieji galės aiškiai matyti, kokias teises į senatvės pensiją jau yra...

L. Baltrūno žmonos advokatas: byla darosi vis keistesnė (116)

Aivaro Kilkaus nužudymu įtariamo Lauryno Baltrūno žmonos sulaikymas sukėlė didelį...

Profesorius iš Lenkijos su alkoholikais dirba jau 30 metų: ko iš jo keistų eksperimentų galėtume pasimokyti kiekvienas mūsų (59)

Ilgametę patirtį, dirbant su nuo alkoholi o priklausomais žmonėmis, turintis psichiatras Dr....

Pensijų fondų atstovai: 5 Kukuraičio netiesos (373)

Valdžios planus keisti galiojančią tvarką taip, kad „Sodra“ nebepervedinėtų pinigų į...

Paskelbti M.A.M.A. 2017 apdovanojimų nominantai: muzikos pasaulis pažėrė staigmenų (14)

Pirmadienio popietę sostinėje paaiškėjo bene didžiausia metų intriga. Iliuzijų muziejuje...

Pilotai papasakojo, į ką atkreipia dėmesį, kai jie patys būna lėktuvo keleiviai (2)

Skrydis nervingiems keleiviams visada yra išbandymas, nes lėktuvas jiems yra viena didelė...

Gimnazisto nužudymo vietą Panevėžyje supa aklina tamsa (12)

Praėjus savaitei po gimnazisto nužudymo Panevėžyje, S. Dariaus ir S. Girėno g. ties 21-uoju...

Rusija traukiasi iš susitarimo su Ukraina: toliau „dirbti neįmanoma“ (120)

Rusija pasitrauks iš Bendrojo kontrolės ir koordinacijos centro (BKKC) Donbase, kuriam priklausė...

Nustebsite sužinoję, kiek lietuviai uždirba „pardavę“ savo šventes (44)

Nors kalėdinis laikotarpis daug kam reiškia papildomas atostogas, tačiau vis dar yra tokių, kurie...

Milijardieriaus mirtis sukėlė įtarimų rastas ir žmonos kūnas (40)

Kanados farmacijos gigantė „Apotex“ patvirtino, kad mirė jos įkūrėjas, milijardierius Barry...