"Vakar buvo Etikos komisijos posėdis, vienbalsiai nutarta siūlyti partijos tarybai iš partijos šalinti Seimo narį A.Šedžių", - BNS antradienį patvirtino partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.
LSDP Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Kęstutis Virbickas teigė, kad tos sprendimas priimtas už tai, kad A.Šedžius "smukdo partijos autoritetą ir menkina LSDP visuomenės akyse".

Anot K.Virbicko, griežčiausia nuobauda partijos nariui siūloma dėl to, kad jo padaryti pažeidimai - nevienkartiniai. Etikos sargai jį svarstė jau ne kartą.

A.Šedžiui socialdemokratai turėjo priekaištų, kad jis nedalyvavo balsuojant per interpeliacijos procedūrą švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui, taip pat - Seime svarstant Švietimo įstatymo pataisas, pažeidė Seimo statutą tinkamai neinformuodamas, kad išvyksta į užsienį ir praleis Seimo posėdžius.

"Jis įžeidžiančiai atsiliepė partijos pirmininko atžvilgiu", - BNS sakė K.Virbickas.

Pats A.Šedžius jam mestus kaltinimus vadina juokingais. Jis nemano, kad galima rimtai vertinti partijos pirmininko A.Butkevičiaus skundą dėl įžeidimo, kai jis juokaudamas spaudai pasakė, jog galbūt "partijos pirmininkas man pavydi gražios šokių partnerės".

"Juokingas argumentas. Visi partiečiai iš to juokiasi", - antradienį BNS sakė A.Šedžius.

Parlamentaro teigimu, socialdemokratų etikos sargai jam pritaikė standartus, kurie netaikomi kitiems partijos nariams. Anot jo, dauguma LSDP frakcijos narių iš anksto nepraneša, kad nedalyvaus Seimo posėdyje. "Aš pripažinau blogai padaręs, kad neinformavau, jog išvykstu į Didžiąją Britaniją, bet kad tokios praktikos nėra", - sakė jis.

Atmesdamas priekaištus dėl nedalyvavimo balsuojant už Švietimo įstatymą, A.Šedžius priminė, kad, pavyzdžiui, šeštadienį kai kurie socialdemokratai balsavo už pensinio amžiaus ilginimą, nors LSDP frakcija buvo nutarusi balsuoti "prieš".

"Tai kas svarbiau?", - stebėjosi politikas.

Anot A.Butkevičiaus ir K.Virbicko, sprendimą dėl A.Šedžiaus šalinimo iš LSDP turėtų priimti partijos taryba. Tačiau A.Šedžius BNS sakė, jog jau pirmadienį jo klausimą turėtų svarstyti LSDP prezidiumas.

"Manau, kad ten bus pakankamai protingų žmonių, kurie pasijuoks iš to ir priims normalų sprendimą", - vylėsi A.Šedžius.

A.Šedžius į Seimą išrinktas vienmandatėje Saulės apygardoje Šiauliuose.