aA
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) valdyba nutarė artimiausioje politinėje taryboje aptarti susidariusią situaciją valdančiojoje koalicijoje, įsiplieskus žodžių karui su koalicijos partneriais „darbiečiais“.
Socialdemokratų atsakas: Viktoras neturi, ko prarasti
© DELFI montažas

„Buvo pasikalbėta apie tai, kad reikėtų sukviesti politinę tarybą ir pasikalbėti dėl bendro darbo, kad nereikėtų aiškintis paskui viešai, ir tiesiog priminti, kad to, kas sutarta, reikėtų laikytis“, - antradienį BNS sakė LSDP frakcijos Seime seniūnė Irena Šiaulienė.

Darbo partijos pirmininkė, Seimo vadovė Loreta Graužinienė antradienį BNS pareiškė su Socialdemokratų partijos lyderiu šia tema nekalbėjusi, todėl nuo bet kokių komentarų susilaikanti.

„Aš kaip partijos vadovė su Socialdemokratų partijos vadovu šiais klausimais nesu kalbėjusi, tai nieko tikrai nenoriu komentuoti“, - teigė ji.

Pirmadienio vakarą situaciją koalicijoje svarsčiusi LSDP valdyba pareiškė, kad rimtai reaguoja į koalicijos partnerių pasisakymus viešojoje erdvėje.

Pasak I.Šiaulienės, socialdemokratai su Darbo partijos atstovais nori aptarti jų elgesį Seime priimant 2015 metų biudžetą, kai „darbiečiai“ palaikė papildomų 90 mln. litų skyrimą švietimui, kultūrai ir žemės ūkiui.

„O paskui sekė ir kiti Viktoro (Uspaskicho) pareiškimai ir aiškinimai, kai nuo sergančios galvos viskas metama ant sveikos galvos. Taip neturėtų būti“, - sakė Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė.

Jos tvirtinimu, pastaruoju metu viešai pasigirdusi „darbiečių“ kritika Vyriausybės ir socialdemokratų adresu labiau susijusi su vidiniais nesutarimais pačioje Darbo partijoje.

„Manyčiau, kad pareiškimai labiau susiję su jų vidine padėtimi. O Viktoras neturi, ko prarasti“, - BNS sakė I.Šiaulienė.

LSDP vicepirmininkas Gediminas Kirkilas vylėsi, kad per politinės tarybos posėdį koalicijos partneriams pavyks priimti pareiškimą dėl bendro darbo.

„Mes galvojame, kad tokie įvairūs pareiškimai ir įžeidinėjimai nedera koalicijoje“, - BNS sakė jis.

„Kas ką pasakys, dar nieko nereiškia, žiūrėsime, kokia partijos nuomonė, ar ji pasirengusi toliau dirbti Vyriausybėje ir panašiai. Tai, ką jie dabar kritikuoja, jų ministrai Vyriausybėje palaikė. Negirdėjau, kad ir dėl biudžeto, jog kas nors būtų pasisakęs prieš. Mes, aišku, nereaguojame į tuos vaikiškus pareiškimus, įžeidinėjimus, bet darbas yra darbas“, - kalbėjo socialdemokratas.

Paklaustas, ar „darbiečių“ pareiškimai gali išklibinti koaliciją, G.Kirkilas vylėsi, jog taip nenutiks.

„Bet visko būna politikoje, politikoje tai žmonės veikia, visaip būna. Bet aš tikiuosi, kad dirbsime toliau. Artėja rinkimai, tų aštresnių pareiškimų vienos kitos partijos atžvilgiu bus dar daug“, - sakė LSDP vicepirmininkas.

Metų sandūroje socialdemokratai ir „darbiečiai“ apsikeitė kaltinimais ir vieni kitų kritika.

Premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius Darbo partiją apkaltino išdavyste dėl balsavimo priimant biudžetą, o „darbiečiai“ jį - neveiklumu. Darbo partijos įkūrėjas V.Uspaskichas Vyriausybės vadovą pirmadienį išplatintame komentare išvadino melagiu ir bailiu.

A.Butkevičius išdavyste pavadino „darbiečių“ elgesį priimant biudžetą, kai šie pritarė siūlymams koreguoti Vyriausybės teikiamą projektą, skiriant papildomas išlaidas kultūros darbuotojų atlyginimams, moksleivių būreliams ir žemdirbiams.

„Po Naujųjų metų tikrai kalbėsimės labai atsakingai, kaip toliau matome darbą kartu. Tokie nesusipratimai, svarstant svarbiausią Lietuvos įstatymą, nepuošia ir neduoda tarpusavio pasitikėjimo“, – interviu Lietuvos radijui sakė premjeras.

Pasak jo, svarstant 2015-ųjų biudžetą, politinėje taryboje buvo susitarta, kaip valdantieji elgsis: „Būsime labai solidūs, priimsime tik tokius sprendimus, kuriems bus pritarta politinėje taryboje, bet pastaruoju metu, kalbant apie valdančiąją daugumą, Darbo partija, turiu atvirai pasakyti, mus išdavė. Žinoma, ta išdavystė paaiškėjo.“

Premjeras interviu pareiškė, kad tai buvo Darbo partijos garbės pirmininko V.Uspaskicho šantažas savo partijos nariams dėl to, kad nebuvo priimtas sprendimas jį reabilituoti, Seimo komiteto lygiu pareiškiant, jog Darbo partijos „juodosios“ buhalterijos byla - politinė.

V.Uspaskichas savo ruožtu pareiškė, kad A.Butkevičius yra „bailys ir melagis, rinkimų metu pažadėjęs keisti žmonių pasmerktą konservatorių naktinę mokesčių reformą, bet po rinkimų nepakeitęs nė vieno įstatymo“.

„Jis ir toliau apgaudinėja rinkėjus, vykdydamas konservatorių sugalvotą ekonominę programą, žlugdančią valstybę“, - teigė Darbo partijos garbės pirmininkas.

K.Daukšys: V.Uspaskicho pasisakymai koalicijos veiklos negali sutrikdyti

 Darbo partija nusiteikusi toliau dirbti valdančiojoje koalicijoje, o partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho pareiškimai negali sutrikdyti koalicijos darbo, sako partijos atstovai.

„Manau, kad Viktoro Uspaskich pasisakymai koalicijos veiklos sutrikdyti, nei kaip nors sugadinti negali, nebent koalicija pati norėtų, kad taip atsitiktų. Šiuo atveju mūsų garbės pirmininkas turi tam tikrą požiūrį, jį išsakė. Manau, tuos dalykus koalicinėje taryboje bus galima aptarti tiesiogiai abiem susėdus - socialdemokratų vadovui ir mūsų garbės pirmininkui - ir apsitarti. Nemanau, kad tai viešos erdvės reikalas“, - antradienį Seime žurnalistams sakė naujuoju Darbo partijos frakcijos seniūnu išrinktas Kęstutis Daukšys. Šias pareigas jis pradės eiti kovo mėnesį.

Jo teigimu, Darbo partija dirba koalicijoje ir ketina tęsti šį darbą, tačiau tuo pačiu ji mato iššūkius, kurie kyla, mato dalykus, kuriuos, jų nuomone, reikėtų daryti kitaip.

„Tai visiškai netrukdo mums sėkmingai koalicijoje dirbti ir atlikti numatytus darbus“, - užtikrino K.Daukšys.

Dabartinis „darbiečių“ frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys pabrėžė, kad kalbėdamas apie Vyriausybės neveiklumą, jis siekia paskatinti ją aktyviau dirbti.

„Mes koalicijoje dirbame, mūsų pareiškimai aiškiai rodo, kad mes aktyviau dirbame negu kitos politinės partijos. Jeigu mes kalbame apie programos įgyvendinimą, o socialdemokratai bando ieškoti kažkokių sliekų, šiuo atveju, matyt, socialdemokratai turi tam tikrų problemų, neturi vizijos, kaip įgyvendinti Vyriausybės programą. Jeigu jie jos nebeturi, pas juos baigėsi visa išmintis, tada jau jų problema. Darbo partija yra pasirengusi įgyvendinti Vyriausybės programą ir Darbo partijos rinkėjams duotus pažadus“, - antradienį Seime žurnalistams kalbėjo V.Gapšys.

Tačiau jis nekomentavo, kaip koalicijos darbui padeda Darbo partijos garbės pirmininko Viktoro Uspaskicho viešai paskelbtas pareiškimas, jog Socialdemokratų partijos lyderis premjeras Algirdas Butkevičius yra „bailys ir melagis, rinkimų metu pažadėjęs keisti žmonių pasmerktą konservatorių naktinę mokesčių reformą, bet po rinkimų nepakeitęs nė vieno įstatymo“.

„Na, žinote, ne aš juos įvardijau, užduokite tuos klausimus žmogui, kuris tuos epitetus pasakė. Aš atsakau už kiekvieną savo žodį, galiu jį pagrįsti ir pamotyvuoti, o apie kitų kalbas nenorėčiau plėstis“, - sakė V.Gapšys.

Pats jis anksčiau Vyriausybę pavadino neveiklia.

Abu „darbiečiai“ neigė, kad pastaruoju metu paaštrėjusi vieša Vyriausybės ir A.Butkevičiaus kritika susijusiu su nesutarimais pačios Darbo partijos viduje.

„Socialdemokratai to labai norėtų, bet turėčiau juos nuvilti ir pasakyti, kad didesnes trintis mes matome pas juos, bet tegu jie sprendžiasi savo klausimus, o mes ruošiamės savivaldos rinkimams“, - tokias įžvalgas atrėmė V.Gapšys.

„Gal kas nors norėtų, kad taip būtų (Darbo partija skiltų - BNS), bet galiu garantuoti, kad taip nėra ir taip nebus. Darbo partija šiandien ruošiasi savivaldybių tarybų rinkimams, ruošiasi sėkmingai ir tikimės gerų rezultatų“, - antrino K.Daukšys.

Šiuo metu valdančiąją koaliciją sudaro LSDP, Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Jogintė Užusienytė | D+

Susipažino internete, greitai permiegojo ir dingo: psichoterapeutas įvardijo keturias tokio elgesio priežastis

Internetinės pažintys visame pasaulyje tapo vienu iš patogiausių būdų susirasti antrąją pusę....

Eksperimentas virtuvėje: išrinko skaniausius marinuotus agurkus, tačiau užrašas ant pakuotės nemaloniai nustebino (73)

Marinuotų agurkėlių pasirinkimas Lietuvos prekybos centruose – stulbinančiai gausus. Kokių tik...

Pandemija kiša koją vienos gerbiamiausių sričių atstovams: žmonės atsiduria aklavietėje ir gali netekti darbo

Portalo „Nature“ surengta apklausa atskleidė liūdnas konkretaus akademinės bendruomenės...

Dailius Dargis | D+

Holivudo monstro buvusios žmonos išpažintis: sužinojusi ką jis padarė, pražilau per naktį

Iki šiol nė vienam žurnalistui nepavyko išpešti nė žodžio iš Jurijaus Kadamovo artimųjų ar...

Sunkumai užgriuvo ir stambias įmones: darbuotojai išeina, o naujus rasti sudėtinga (371)

Panevėžyje nedarbas auga drastiškai. Per pastarąjį mėnesį bedarbių gretas papildė daugiau...

Po aistringos kovos projektą „Šok su žvaigžde“ paliko dar viena pora: lyderiai surinko vienodą skaičių komisijos balų (12)

Šeštadienio vakarą prie televizijos ekranų žiūrovus ir vėl pritraukė projektas „ Šok su...

Septyniolikmetės Emilijos mama papasakojo apie siaubą, kai dukra vos nemirė nuo COVID-19 ligos (458)

„Mano vaikui nutiko blogiausia, kas galėjo, bet laimei ji papuolė į geriausias rankas“, –...

Gydytoja įspėjo: iš pažiūros nekaltos grožio procedūros gali sugadinti gyvenimą (25)

Šiuo metu audinių užpildų injekcijos yra labai paplitusios, o populiariausias užpildas –...

Sekso klubo savininkas šokiruojamai atvirai papasakojo apie savo seksualinį gyvenimą (13)

„Prieš susitikimą su Danieliu Sayntu neįsivaizdavau, kokio tipo žmogus, sekso klubo savininkas...

Paulius Jurkevičius. Komendantės valanda – štai Kalėdų dovana Lietuvai! (323)

Čia, mielieji, jums ne kovidinių kaukių balius! Ne teatrų užrakinimai ar restoranų pasiūlymai...