Socialdemokratai teigia nepritariantys Vyriausybės siūlymams įvesti „Sodros“ įmokų lubas, papildomo neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD) atsisakymui, lengvatoms stambiam kapitalui.
© DELFI / Karolina Pansevič

Kritikos Vyriausybės penktadienį pristatytai mokesčių pertvarkai turėjo ir partijos lyderis Gintautas Paluckas, ir frakcijos Seime seniūnas Andrius Palionis.

G. Paluckas „Facebook“ paskyroje sako, kad plane yra ir gerų dalykų, pavyzdžiui, NPD prilyginimas minimaliai mėnesinei algai (MMA) - 380 eurų, tačiau pasigenda didesnio kapitalo apmokestinimo, mažesnių mokesčių vartojimui bei siūlo bent triskart didesnes vaiko išmokas, pradedant nuo pirmojo.

„Gal dėl to, kad klausiau iš Briuselio, gal dėl to, kad lūkesčiai buvo didesni, bet įspūdis silpnokas“, - teigia G. Paluckas.

Abu socialdemokratai pasigenda didesnio kapitalo pajamų apmokestinimo, aiškumo dėl 100 eurų „Sodros“ grindų - anot socialdemokratų, reformos autoriai nepaaiškino, ar bus keičiamos taisyklės pensijų, motinystės, ligos ir nedarbo išmokų skaičiavime, kad uždirbantys minimalią algą mokėdami mažesnes įmokas nenukentėtų vėliau.

Jie taip pat siūlo įvesti progresinių mokesčių tarifą didelėms pajamoms.

„Mokesčiai vartojimui nemažėja, o per didinamą akcizą dyzelinui net didėja“, - priekaištus Vyriausybei išsako G. Paluckas. Jis sako pritariantis tik siaurinimui asmenų rato, kurie gali įsigyti kuro su lengvatiniu akcizu.

Jie taip pat kritikuoja papildomo NPD atsisakymą turintiems vaikų ir vaiko išmokų dydžius - Vyriausybė siūlo už pirmus du vaikus mokėti po 30 eurų per mėnesį, o už trečią ir daugiau vaikų - po 75 eurus.

G. Paluckas siūlo „nesidangstyti fiskalinės drausmės įstatymais“ ir nustatyti 102 eurų mėnesines išmokas už kiekvieną vaiką.

„Turėtų būti atsakyta į klausimą, kokį tikslą sau keliame - ar kovojame su demografine padėtimi, kaip numatyta Vyriausybės programai - manau, kad suma turi būti nuo pirmo vaiko ir gerokai didesnė“, - partijos lyderiui antrina A. Palionis.

A. Palionis socialiai neteisingu vadina ir siūlymą įvesti 120 vidutinių darbo užmokesčių per metus „Sodros“ įmokų lubas - jo manymu, tai naudinga ne darbuotojams, o tik darbdaviams: „Tai tikrai ne smulkiam verslui“.

Jis sveikina iniciatyvą įvesti „Sodros“ įmokų atostogas savarankišką veiklą pradedantiems asmenims, tačiau siūlo nustatyti ne metams, o ilgesniam terminui, pavyzdžiui, 2-aisiais metais leidžiant nemokėti 50 proc., 3-iaisiais- 25 proc. priskaičiuotų „Sodros“ įmokų.

„Manau, kad tikrai nepritarsime. Tuo labiau, kad šis planas ir yra pristatytas diskusijoms. Manau, kad taip“, - sakė A. Palionis, paklaustas, ar sieks įtikinti koalicijos partnerius atsižvelgti į visus socialdemokratų siūlymus.

Valdantieji socialdemokratai plačiau pristatytas reformas žada aptarti kitą savaitę rengiamoje konferencijoje, į kurią kviesis ir finansų ministrą Vilių Šapoka.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Išvarytieji? Emigrantas 10 metų skynė agurkus, bet savo pasiekė (30)

Prisistatydamas Virgilijus Šauklys net susinepatogina – jau seniai pats savęs šiuo vardu...

Ekonomistas pasiūlė idėją, leisiančią pakelti vidutinį atlyginimą iki 1440 eurų ir susigrąžinti emigrantus (121)

Idėjos Lietuvai, leisiančios iki 2042 metų susigrąžinti daugiau nei pusę milijono tėvynainių...

Orai: šaltesnės permainos jau pakeliui

Savaitgalį šiluma trauksis iš šalies, pūs nemalonus vėjas , numatomi drėgni orai – vis...

„Patys kalti?“ Viena žiopla klaida – ir antstoliai persekioja visą gyvenimą (249)

Lietuvoje reikalų su antstoliais turi kas 10-as gyventojas. Šalies gyventojai ir įmonės iš viso...

Dukters neteko socialinę darbuotoją pavadinusi „žiurke“ (254)

Į redakciją užėjusi sudėtingo likimo jauna moteris guodėsi, kad jos penkiametę dukrą Palangos...

Svarbiausiu metu Kalniečio vedamas „Emporio Armani“ patiesė vokiečius, iš dugno atsispyrė „Barcelona“ gynėjo nesustabdė ir pasruvęs kraujas (2)

Tris su pusę kelinio sunkiai taškus rinkęs Milano „Emporio Armani“ klubas namuose 71:62...

Gyvai / NBA čempionato rungtynės: „Oklahoma City Thunder“ - „San Antonio Spurs“

NBA čempionato rungtynės: „Oklahoma City Thunder“ - „San Antonio Spurs“.

Dmitrijus Trockis: šiuolaikinis žmonių gyvenimas baugus lyg zombių (64)

Rytų filosofijos mokyklose dažnas postulatas apie tai, kad laimės pagrindas – disciplina ....

Lietuva JAV minima dėl Klaipėdos SGD laivo (119)

Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Rolandas Kriščiūnas sako, kad ryšys tarp Europos...

Porų santykiai, kai trūksta sekso (18)

Sunku kalbėtis apie sekso trūkumą, nes paprasčiausiai bijoma išgirsti, kad esi negeidžiamas.