„Prezidiumas slaptu balsavimu patvirtino Etikos ir procedūrų komisijos paskirtą nuobaudą – įspėjimą mūsų bičiulei K. Brazauskienei ir toks ir yra nutarimas. Mūsų sąrašų sudarymo tvarkoje yra apibrėžta, kas gali dalyvauti, tai punktas 1.3 sako, kad jeigu bičiulis turi partinę nuobaudą, tai jis negali dalyvauti sąrašuose“, - po balsavimo žurnalistams sakė socdemų Vilniaus skyriaus pirmininkas Romas Adomavičius.

Už įspėjimo skyrimą K. Brazauskienei balsavo 20 partijos skyriaus prezidiumo narių, 9 politikai buvo prieš.

Tačiau K. Brazauskienė dar turi apeliacijos teisę. Tokį sprendimą ji gali skųsti visos partijos Etikos ir procedūrų komisijai, kuri galėtų nuobaudą panaikinti, arba skyriaus konferencijai, kuri galėtų neatsižvelgti į prezidiumo nutarimą ir leisti K. Brazauskienei būti įtrauktai į kandidatų sąrašą.

Vis tik sužinojusi partijos skyriaus prezidiumo sprendimą K. Brazauskienė DELFI sakė priimto verdikto neskųsianti: „Neskųsiu sprendimo. Priėmė, tai priėmė, tegul lieka jiems ant sąžinės“, - sakė prezidento našlė.

DELFI primena, kad Vilniaus skyriaus Etikos ir procedūrų komisijai K. Brazauskienę apskundė visos partijos etikos sargų vadovas Kęstutis Virbickas. Jis pasipiktino, kad vienoje televizijos laidoje prezidento našlė partijos pirmininką vadino bailiu, abejojo jo gebėjimu vadovauti.

Primenama, kad LNK laidoje „Abipus sienos“ K. Brazauskienė socialdemokratų lyderį Algirdą Butkevičių vadino bailiu: „Kokie pataikūnai. Algirdas iš tos partijos norėjo išstoti – aš atkalbėjau. Jie jį ignoravo tada, kai buvo Kirkilas Vyriausybėje, o Algirdas nepalaikė Butkevičiaus. Tai dabar, reiškia, Butkevičius keršija. Bailys tas. Klausyk, kaip iš ministrų jisai bėgo, kai „šitas” Uspaskichas pagrūmojo pirštu. Tai koks jisai vedlys? Jis bailys yra“.

Neramumai dėl K. Brazauskienės socialdemokratų gretose tęsiasi nuo tada, kai prezidento našlė paprašė pagal įstatymus jai priklausančios našlės rentos: dėl to kilo nepasitenkinimas visuomenėje, valdantieji ėmė svarstyti ateityje sugriežtinti rentų suteikimo tvarką, o socialdemokratai susirūpino, ar visa tai nepakenks partijos įvaizdžiui, mat K. Brazauskienė yra įtraukta į kandidatų sąrašą dalyvauti savivaldos rinkimuose Vilniaus mieste.

Prezidento našlė buvo prakalbusi ir apie galimą dalyvavimą Seimo rinkimuose, bet tai papiktino partijos lyderius: A. Butkevičius tuomet pareiškė, jog K. Brazauskienė partijoje neturi pasitikėjimo, tad negali planuoti savo dalyvavimo į Seimo rinkimus.

Vėliau apie parlamento rinkimus moteris nebekalbėjo, tačiau planų dalyvauti savivaldos rinkimuose neatsisakė, nors buvo skatinama apskritai trauktis iš partinės veiklos.

Reitinguojant kandidatų sąrašą K. Brazauskienė surinko 32 reitingo balsus ir aukštos pozicijos neužimtų.

Tačiau K. Brazauskienė bus, bene, vienintelė socialdemokratų kandidatė Vilniaus skyriuje, kuriai formalūs kriterijai užkirs kelią dalyvauti savivaldos rinkimuose. Partijos Vilniaus skyriaus taryba yra nusprendusi, kad nario mokesčio nemokėję arba pernelyg vėlai partijos nariais tapę asmenys į kandidatų sąrašą gali būti įtraukti.