Socialdemokratai siūlo opozicijai ištaisyti savo "politinę klaidą" ir pasirašyti Seimo pirmininko Artūro Paulausko inicijuotą susitarimą dėl kovos su korupcija ir nusikalstamumu.
© BNS foto
Socialdemokratų partijos (LSDP) vadovybės nariai Gediminas Kirkilas ir Juozas Olekas pirmadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje ragino susitarimo pasirašymą praėjusią savaitę ignoravusias opozicines partijas teikti naujus pasiūlymus ir iki rugpjūčio 1 dienos pasirašyti šį dokumentą.

"Nepaisant to, kad į susitarimą buvo įtraukti visi liberalų ir konservatorių pateikti siūlymai, jie nepasirašė. Tačiau jeigu opozicija mano, kad yra dar kokių neįtrauktų pasiūlymų dėl bendros pozicijos kovoje su korupcija - mes kviečiame juos ištaisyti šią klaidą", - sakė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas G.Kirkilas.

Susitarimą atmetusios penkios opozicinės partijos teigė, jog šis dokumentas yra deklaratyvus ir susijęs su galimais A.Paulausko ketinimais siekti prezidento posto gruodį numatytuose prezidento rinkimuose.

Kaip sakė G.Kirkilas, šis susitarimas buvo inicijuotas pagal reikalavimus, numatytus Lietuvos narystės NATO veiksmų plane, o kelioms partijoms nepasirašius minėtojo susitarimo, pasak politiko, NATO partneriams yra "signalizuojama", kad dalis Lietuvos partijų neremia šio plano.

"Tai ypatingai blogas signalas ir man labai keista, kad itin aktyvūs NATO šalininkai, tokie kaip konservatoriai ir liberalai, nepasirašė arba nesuprato šito politinio susitarimo reikšmės", - sakė jis.

Susitarimo projekte raginama nemažinti, o pagal valstybės finansines galimybes tolygiai didinti iš biudžeto teisėsaugos institucijoms skiriamas lėšas, užtikrinti stabilų jų finansavimą bei "depolitizavimą" ir nesikišti į jų operatyvinę veiklą.

"Ši istorija rodo tik tai, kad dešiniosios opozicinės partijos padarė šiurkščią politinę klaidą, kuri, beje, šiek tiek menkina tarptautinį Lietuvos prestižą ne tik dėl NATO, bet ir dėl stojimo į Europos Sąjungą", - sakė G.Kirkilas.

Susitarimą atsisakė pasirašyti opozicinės Lietuvos Liberalų sąjunga, Tėvynės sąjunga (Lietuvos konservatoriai), Lietuvos centro sąjunga (LCS), Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (LPKTS) ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjunga (MKDS).

Tačiau susitarimą, be valdančiųjų Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) ir LSDP, pasirašė partijos "Lietuvos krikščionių demokratų" (LKD), Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos (VNDPS), Liberalų demokratų partijos (LDP), Nuosaikiųjų konservatorių sąjungos (NKS), Tautos pažangos partijos (TPP) atstovai.

Lietuvos liberalų sąjunga atmeta Seimo Socialdemokratinės koalicijos frakcijos vadovų samprotavimus, neva opozicija, nepasirašiusi Seimo pirmininko Artūro Paulausko inicijuoto partijų susitarimo dėl kovos su korupcija ir nusikalstamumu stiprinimo, klydo, teigiama jos pranešime spaudai.

“Aš abejoju, ar pasirašius deklaratyvaus pobūdžio susitarimą nusikalstamumas šalyje sumažės. Seimo valdančioji dauguma turėtų imtis konkrečių žingsnių, būtinų pažaboti nusikalstamumą ir korupciją bei užtikrinti žmonėms saugų gyvenimą savoje valstybėje”, - komentuodamas šiandien Seimo Socialdemokratinės koalicijos frakcijos lyderių Juozo Oleko ir Gedimino Kirkilo pareikštus kaltinimus opozicinių partijų atžvilgiu teigė Liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Pasak liberalų lyderio, valdančioji dauguma šiuo metu formuojant kitų metų biudžetą turėtų numatyti didesnius asignavimus policijai, švietimui ir jaunimo užimtumui. Tai būtų puiki proga socialdemokratams ir socialliberalams įrodyti, kad jų noras kovoti su nusikalstamumu yra nuoširdus.

“Liberalų manymu, finansavimo policijai ir švietimui didinimas taptų vienu iš pagrindinių žingsnių, būtinų kovoti su nusikalstamumu, ir Seimo Liberalų frakcija juos palaikytų”, - sakė Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. Jis apgailestavo, jog dar šiemet tikslinant 2002 metų valstybės ir savivaldybių biudžetus valdančioji dauguma neparėmė tokių liberalų siūlymų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prodiuseris atskleidžia LRT transliacijų užkulisius: štai kodėl viskas tiek kainuoja (869)

"Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui kalbant apie „skandalingą informaciją“, kurią...

Išgirdęs tokį kūdikio verksmą – jo nebeužmirši: gydytojai perspėja apie pražūtingą moterų įprotį išduoda ir veidas (17)

„Kūdikis užrėkia tokiu gailiu riksmu, kurį vienąkart išgirdęs gydytojas – niekada...

Konstitucinis Teismas tarė žodį dėl vaiko priežiūros išmokų „lubų“: ką tai reiškia tėvams (11)

Trečiadienį Konstitucinis Teismas priėmė tėvams svarbų sprendimą – vaiko priežiūros...

Ieškomas ginkluotas nusikaltėlis, ant kojų sukeltos didelės policijos pajėgos blokuojamas Joniškis (137)

Šiaulių apskrities policija informuoja, kad ieško su organizuotu nusikalstamumu susijusio asmens,...

Nauja teorija apie „ypatingus“ rusus: skleidžia mitą apie Leningrado blokadą tarp „ypatingųjų“ – ir Putinas (83)

Mokslininkai paneigė teiginius, nuskambėjusius režisierės Eleonoros Lukjanovos filme „Blokados...

Atlyginimų augimas išsikvepia, bet daugelio laukia geras pokytis (151)

Po įspūdingo praėjusių metų spurto Lietuvos ekonomikos augimas turėtų sulėtėti, nepaisant to...

Siūlo daugiau išimčių, kada netaikyti „Sodros“ įmokų „grindų“ (10)

Šiemet įvestų „ Sodros “ įmokų „grindų“ konservatorė Gintarė Skaistė siūlo...

Visuomenės veikėjai atskleidė, už kurias iniciatyvas sirgs konferencijoje „Idėja Lietuvai“

Jau kitą ketvirtadienį, vasario 1 dieną, Vilniuje vyks idėjų ir pokyčių konferencija „Idėja...

Medikė Vokietiją iškeitė į Lietuvą ir per metus suprato, ką padarė (106)

Lina Jankauskaitė – viena iš, sutikime, nedaugelio medikų , kurie, priešingai populiariai...

Vokietija sukrėsta: 15-metis motinos akivaizdoje peiliu dūrė aukai į kaklą (53)

Vokietijos policija sulaikė 15-metį moksleivį, kuris įtariamas antradienį peilio dūriu į...