aA
Seimo socialdemokratų partijos frakcija nepalaiko valdančiųjų siūlymo privatizuoti Seimo viešbutį.
Seimo viešbutis
Seimo viešbutis
© BNS

Socialdemokratų nuomone, už tokių skubotų bandymų gali slėptis nekilnojamojo turto vystytojų interesai, o pats sandoris būtų nuostolingas valstybei.

„Matome, kad tik atėję į valdžią konservatoriai ir liberalai skuba spręsti ne šalį užgriuvusius pandemijos iššūkius, o klausimą dėl Seimo viešbučio ir kitų objektų privatizavimo. Tokia skuba atrodo įtartinai, ypač prisimenant ankstesnius panašius užmojus, tokius kaip „Lietuvos pašto“ ar „Vilniaus vandenų“ ir kito valstybinio turto privatizavimas, kurie vyko konservatorių ir liberalų iniciatyva. Pastaraisiais metais matome labai sustiprėjusį bendradarbiavimą tarp Vilniaus miesto savivaldybės tarybos, kurioje daugumą taip pat turi konservatoriai su Laisvės partija ir privačių investuotojų, todėl tikrai valstybinio turto privatizavime nebūsime pasyviais stebėtojais ir visomis išgalėmis ginsime viešąjį interesą“, – sako Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Seimo valdyba inicijavo Seimo viešbučio privatizavimo klausimo aptarimą ir Seimo frakcijoms pateikė turto vertinimą bei galimas alternatyvas Seimo narių apgyvendinimui. Socialdemokratų nuomone, Seimo nariams pateikta analizė yra neišsami, o joje pateikiami skaičiai rodo, kad Seimo viešbučio pardavimas neturi ekonominės logikos ir net būtų nuostolingas valstybei.

„Išanalizavę mums pateiktus skaičius matome didelį norą nuvertinti valstybės turtą ir kuo skubiau jį realizuoti. Susidaro įspūdis, kad skaičiavimų rengėjai vienus skaičius nepagrįstai sumažino, o kitus – išpūtė. Tačiau net rengėjams bandant sandorį pavaizduoti kaip ypač patrauklų, matome, kad butų nuoma Seimo nariams atsieitų gerokai daugiau nei apgyvendinimas Seimo viešbutyje.

Akivaizdu, kad pardavus Seimo viešbutį, išlaidos parlamentarų apgyvendinimui augs kiekvienais metais, o nuostolingo sandorio kaštai bus apmokami mokesčių mokėtojų pinigais“, – sako Seimo narys, socialdemokratas Eugenijus Sabutis.

Socialdemokratai nuosekliai laikosi pozicijos nepritarti valstybės turto privatizavimo skubai, Seimo viešbučio privatizavimui – taip pat. „Užmojų privatizuoti šį objektą būta jau ne vieno. Tuo tarpu būsto suteikimas parlamentarams šalia parlamento – ne vienoje valstybėje taikoma praktika, pasiteisinusi ir ekonominiu, ir nacionalinio saugumo požiūriu“, – teigia socialdemokratai.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen yra sakiusi, kad dėl Seimo viešbučio šiuo metu svarstomi įvairūs scenarijai.

„Mes įvertinome Seimo kanceliarijos pateiktus duomenis ir įvairius scenarijus, kaip būtų galima racionaliau organizuoti Seimo narių, negyvenančių Vilniuje, apgyvendinimą tuo atveju, jei viešbučio būtų atsisakyta. (...) Apie Seimo viešbutį buvo labai ilgai kalbama ir, matyt, šioje kadencijoje Seimas atsisakys jo“,– gruodžio 17 d. žurnalistams sakė Seimo pirmininkė.

Seimo valdyba yra įpareigojusi Seimo kanceliariją pradėti valdomo turto – statinio, esančio Gedimino pr. 60 – vertinimo procedūrą.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje gyvenančius rusus ima panika: greitai mums čia nebeliks vietos (31)

Rusijos opozicijos atstovai, Lietuvoje gyvenantys rusai ir baltarusiai prašo Seimo apsigalvoti dėl...

Pasipiktino Seimo užmoju dėl darbuotojų iš Baltarusijos: mes einame absurdo link (10)

Seimui linkstant priimti įstatymą, kuriuo būtų uždrausta Rusijos ir Baltarusijos piliečiams...

Karas Ukrainoje. Mūšyje dėl Bachmuto – akivaizdus lūžis Ukrainos pajėgos smogė okupantams Melitopolyje

Jau ne vieną mėnesį besitęsiantys arčiausi Rusijos ir Ukrainos mūšiai dėl Bachmuto ,...

Parengė Agnė Keizikienė

Ilja Laursas pasakė, kur geriausia šiandien investuoti pinigus: vienai sričiai prognozuojamas augimas (4)

Pinigai daugeliui šiandien yra galvos skausmas. Kainos ir palūkanos auga, o atlyginimai su jais...

Psichiatras – apie šių laikų rykštę: po šio straipsnio iš darbo išeisite laiku 7 patarimai, kuriais gali vadovautis kiekvienas

Rytinė kava lovoje su kompiuteriu ant kelių, o vakarieniaujant noriai atsiliepiama į kolegos...

Be garsiųjų vedėjų likusi LRT laida „Labas rytas, Lietuva“ ieško naujų žvaigždžių, skelbime nurodytas ir siūlomas atlyginimas (7)

Neseniai LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjos kėdę paliko Ugnė Siparė . O praėjusį...

Belgrade – tėviškas Obradovičiaus dėmesys Jasikevičiui ir rūpestinga palyda

Trečią pergalę iš eilės Eurolygoje iškovojo „ Barcelona “ (21-10), kuri ištvėrė Belgrado...

Vykdydamas užduotį žuvo nusipelnęs Ukrainos lakūnas (1)

Antradienį, vykdydamas kovinę užduotį, žuvo Ukrainos lakūnas Denysas Kyryliukas. Apie tai...

Incidentas Vilniuje: moteris gavo šiurpią vaizdo medžiagą – jos brolis užfiksavo, kaip padega butą nukentėjęs įtariamasis sulaikytas

Policija informavo, kad Vilniuje buvo padegtas butas. Pareigūnai sulaikė dūmais apsinuodijusį...

Šitaip balandėlių dar niekas negamino: Inga tikina, kad taip ir skaniau, ir gaminti daug paprasčiau

Nors Inga Haakonen Norvegijoje gyvena jau 18 metų, nėra savaitės, kad namuose ant stalo negaruotų...