aA
Lietuva galėtų pretenduoti į milijoninę Europos Sąjungos (ES) paramą vaikų skurdui mažinti, tačiau Vyriausybė Europos Komisijai (EK) lig šiol nėra pateikusi nacionalinio veiksmų plano dėl vaiko garantijos įgyvendinimo, sako socialdemokratai.
Vilija Blinkevičiūtė
Vilija Blinkevičiūtė
© ELTA / Dainius Labutis

Siekdami išsiaiškinti, kodėl Europos Komisijai nėra pateiktas Lietuvos nacionalinis veiksmų planas dėl vaiko garantijos įgyvendinimo, pagal kurį Lietuvai būtų skiriamas finansavimas skurstantiems vaikams, socialdemokratai kreipiasi į Vyriausybę ir ministrę Moniką Navickienę.

Kaip informuojama pranešime žiniasklaidai, Socialdemokratų partijos pirmininkė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė pažymi, kad Vaikų garantijos iniciatyvai, kuria siekiama sumažinti vaikų skurdą, ES yra numačiusi skirti beveik 6 mlrd. eurų.

„Lietuvoje skursta kas ketvirtas vaikas, galima tikėtis milijoninės paramos iš ES. Bet vėlavimas yra chroniška šios Vyriausybės liga. Skurdo rizikoje gyvenantys vaikai prasčiau maitinasi, stokoja drabužių, neturi kokybiško laisvalaikio. Skurdas ir socialinė atskirtis gniuždo vaiką, neleidžia jam vystytis ir atsiskleisti. Patirtas stresas ir saugumo stoka lemia vaiko raidos ir elgesio problemas. Europos vaiko garantijų tikslas yra apsaugoti vaiką nuo skurdo traumos“, – pažymi V. Blinkevičiūtė.

Ji primena, kad Lietuvoje vaikų, kuriems gresia skurdas ar socialinė atskirtis, procentinė dalis prieš kurį laiką buvo viena aukščiausių tarp Europos Sąjungos šalių – 28 proc. Pasak V. Blinkevičiūtės, apie 138 tūkst. Lietuvos vaikų nuo gimimo iki 19 metų patiria skurdo riziką.

Anot Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nario Algirdo Syso, neaišku, kokiuose stalčiuose įstrigo nacionalinis veiksmų planas dėl vaiko garantijos įgyvendinimo.

„Mums nepavyksta susisiekti su valdininkais, atsakingais už šį planą. Jų tiesiog nėra – kaip ir paties plano, nors praėjusių metų pabaigoje žadėta, kad, nors ir pavėluotai, planas bus pateiktas aptarti sausio pabaigoje“, – stebisi parlamentaras.

A. Sysas atkreipia dėmesį į kūdikius auginančių vienišų mamų ir šeimų padėtį.

„Vienkartinė vaiko gimimo ir kasmėnesinė išmoka vaikui (80,5 eurų) Lietuvoje nėra tokios, iš kurių būtų galima realiai pragyventi. Yra motinų su vaikais, kurioms vadinamieji vaiko pinigai yra vienintelės pajamos. Socialinio būsto tenka laukti ne vienerius metus. Motinos su vaikais priverstos glaustis, kur gali, vaikai neretai auga smurto aplinkoje. Motinų, kurių darbo stažas pakankamas, bet atlyginimas mažas, padėtis ne ką geresnė nei tų, kurios neturi stažo. Vaiko priežiūros atostogų pinigų nepakanka nuomai, maistui ir pragyvenimui. Ypač tragiška nėščiųjų ir vaikus auginančių šeimų situacija, vienišų motinų padėtis“, – pažymi A. Sysas.

Socialdemokratai primena, kad ES valstybės narės turi pateikti nacionalinius planus, pagal kuriuos skiriama parama ir pagalba skurstantiems, badaujantiems, benamiams, lopšelių ir darželių nelankantiems vaikams. Už plano parengimą atsakinga Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
4.2941

Top naujienos

Tyrimas parodė, ką Rusija iš tiesų planavo Ukrainoje: svarbiausias vaidmuo buvo numatytas ne kariuomenei sadizmas – ne atsitiktinis (5)

Planuodama užpulti Ukrainą Rusija tikėjosi, kad didįjį darbą nudirbs platus šnipų tinklas, o...

Padegtas Ragelskio šeimos automobilis: paskelbė dramatišką žinutę feisbuke

Penktadienio naktį sostinėje buvo padegtas automobilis „Chrysler“. Policija dėl įvykio...

Ekonomistas: antrą pusmetį galime sulaukti palūkanų mažinimo (1)

Europos Centrinis Bankas ( ECB ) gali nebedidinti bazinių palūkanų normų, sako ekonomistas...

Į Lukašenkos pasiūlymą iškart sureagavo Kremlius

Penktadienį Kremlius atmetė paliaubų galimybę Ukrainoje , kai Maskvos sąjungininkę Baltarusiją...

Verslas PliusUgnė Karaliūnaitė

Svarbi informacija investuojantiems ne tik Lietuvoje: kada ir kokius mokesčius mokėti

Nors dažnai Lietuva kritikuojama, kad gyventojų finansinis raštingumas gana prastas, visgi šalyje...

Kremliaus eteryje – netikėtos kalbos apie rusų sutriuškinimą: suklusti privertė karininkas, kurio prognozės jau pasitvirtino (8)

Ukrainai iš Vakarų perduota šarvuotoji technika jau riaumoja poligonuose ir laukia savo valandos,...

Į Garbačiauskaitės-Budrienės ir Mažylės konfliktą įsikišo etikos sargai: dalyvaudama laidoje dėstytoja pažeidimo nepadarė papildyta LRT generalinės direktorės komentaru (2)

Žurnalistikos bakalauro studijų programos komitete svarstant Vilniaus universiteto dėstytojos doc....

Pasiūlymą pateikęs Lukašenka grasina „pačiu baisiausiu ginklu“ papildyta (8)

Karą Ukrainoje būtina sustabdyti, kovo 31 dieną savo kalboje Baltarusijos parlamentui ir tautai...

Malinauskas stebisi Šimonytės pasirinkimais (23)

Neseniai daug triukšmo sukėlė Ingridos Šimonytės ir Agnės Širinskienės viešas...

Polina Šilina, Danilas Fedkevičius, rus.delfi.lv

Akmuo į Lietuvos daržą: kartu su kitomis penkiomis ES šalimis kaltinama, kad reikalauja išpūstų kompensacijų už Ukrainai perduotus ginklus KAM komentaras (1)

Kovo 28 dieną „Politico“, remdamasis šaltiniais iš Europos Sąjungos diplomatinių sluoksnių...