Seimo socialdemokratų nuomone, konservatorių kartojimas apie "grėsmes iš Rusijos" gali blokšti Lietuvą į diplomatinių santykių ledynmetį.
© RIA/Scanpix

Kaip pastebi socialdemokratai, kai tik konservatoriai tampa opozicine partija, kaskart formuojant opozicijos Seimo darbotvarkę tarp siūlomų įstatymų pataisų atsiranda priminimas apie "Rusijos grėsmes".

Ketvirtadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija pasiūlė Seimo rezoliucijos projektą "Dėl katalikiškų organizacijų persekiojimo Rusijoje".

"Lietuvai būnant Europos Sąjungos nare yra svarbu rūpintis demokratijos procesais kaimyninėse šalyse. Tačiau vienokių, šiuo atveju katalikiškų, religinių bendruomenių kaip persekiojamųjų išskyrimas kalbant apie Rusiją, skamba lyg dar vienas bandymas eskaluoti kalbas apie "Rusijos grėsmę", - sako socialdemokratas Bronius Bradauskas.

Jo teigimu, "eskaluodami Rusijos grėsmių klausimą, konservatoriai pataikauja savo elektoratui, nesirūpindami, kad gali pabloginti visų Lietuvos piliečių gyvenimą".

Neatmetant buvusių ir galimų politinių niuansų santykiuose su Rusija, socialdemokratų nuomone, svarbu išlaikyti racionalų toną, ypač kai tarp Lietuvos su kaimyne vyksta įvairios ekonominės derybos. "Nuolat kaltinant kaimyninę šalį "galimais" veiksmais gali kilti kita grėsmė - galime grįžti į konservatorių valdymo metu buvusį diplomatinių santykių ledynmetį", - mano socialdemokratai.

Rezoliucijos projektą "Dėl katalikiškų organizacijų persekiojimo Rusijoje" pateikęs Seimui konservatorius Arvydas Anušauskas apgailestauja, kad Seimas jai nepritarė. Pasak jo, šia rezoliucija parlamentarai siekė paskatinti Užsienio reikalų ministeriją išreikšti protestą prieš katalikiškų organizacijų persekiojimą ir tarptautinių teisės aktų pažeidimą Rusijoje.

Rezoliucijoje buvo priminta, kad šių metų kovo pradžioje Rusijoje prasidėjus totaliniam nevyriausybinių organizacijų patikrinimui buvo ieškoma tariamų "užsienio agentų". Taip įvardijamos organizacijos, kurios gaudavo paramą iš užsienio, o naujas nevyriausybinių organizacijų priespaudos įstatymas įpareigojo jas registruotis užsienio "agentais".

Tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos "Amnesty International" ir Norvegijos Helsinkio komitetas, Prancūzijos ir Vokietijos vyriausybės jau pasisakė prieš tokį nevyriausybinėms organizacijoms daromą prokurorų spaudimą.

Vienas iš rezoliucijos iniciatorių A. Anušauskas pažymėjo, kad Rusija šiurkščiai pažeidžia Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją, kuri draudžia religinėms organizacijoms taikyti nepagrįstus apribojimus. Pasak jo, Rusija nesilaiko ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo konferencijos Vienos susitikimo baigiamajame dokumente apibrėžto valstybių įsipareigojimo gerbti religinių bendruomenių ir bendrijų teisę steigti ir išlaikyti religinių apeigų vietas.

"Rezoliucijos projektas buvo atmestas Seimo daugumos balsais, matyt, vadovaujantis ne pamatiniais demokratijos užtikrinimo principais, bet siekiant pigesnių gamtinių dujų. Apmaudu, kad siekiant tokių pragmatiškų ir energetinę nepriklausomybę paneigiančių tikslų valdančioji socialdemokratų dauguma užsimerkia prieš šiukščiai paminamas žmogaus teises Rusijoje", - po Seimo posėdžio sakė A. Anušauskas.

Anot jo, buvo tikimasi, kad Seimo delegacija Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje iškels šiuos sistemingo katalikiškų bendruomenių persekiojimo faktus ir pareikalaus europinių institucijų apginti Rusijoje persekiojamas katalikiškas bendruomenes.

Rezoliuciją, be A. Anušausko, pasirašė Seimo nariai Emanuelis Zingeris, Andrius Kubilius, Vytautas Juozapaitis, Irena Degutienė, Audronius Ažubalis, Mantas Adomėnas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (27)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Rusijoje pinigų mažėja – gyventojams prognozuoja liūdną likimą (60)

Rusijos ekonomikos reikšmė pasaulyje mažėja, traukiasi šalies išlaidos švietimui ir medicinai,...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (56)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Orai: ateina tikri šalčiai (25)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Įstatymai privertė sukurti verslą (40)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (2)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (102)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Estija ketina atsisakyti kai kurių euro monetų (32)

Estija bankas siūlo iš apyvartos išimti vieno ir dviejų euro centų nominalo monetas, kainas...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį su Mantu labai saugojome, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (141)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...

Po nužudymo Klaipėdos „Akropolyje“ apsaugos darbuotojams vėl kilo pavojus (99)

Klaipėdos prekybos centre „ Akropolis “ apsaugos darbuotojai sulaukė grasinimų papjauti. Dar...