aA
Socialdemokratai kreipiasi į Generalinę prokuratūrą prašydami įvertinti, ar „valstietis“ Seimo narys Kęstutis Smirnovas galėjo daryti įtaką Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) vadovybei skirstant mokesčių mokėtojų pinigus įvairiems sporto projektams, susijusiems su jo rinkimine apygarda.
Kęstutis Smirnovas
Kęstutis Smirnovas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Seime atstovų vertinimu, skirstant lėšas, galėjo būti pažeistas viešasis interesas. Abejonių jiems kelia 4 mln. eurų, numatyti įvairiems sporto projektams.

Seimo LSDP frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas pažymi, kad šie pinigai buvo skirti po pakartotinio pareiškėjų vertinimo. Po tokio vertinimo finansavimą gavo, anot jo, visai kiti projektai nei buvo numatyta.

Pasak J. Sabatausko, įsakymus skirti pinigus pasirašė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, o Sporto projektų komisijai, kuri vertino paraiškas, pirmininkavo viceministrė Kornelija Tiesnesytė.
„Finansavimą gavo išskirtinai pareiškėjai iš Vilkaviškio rajono, kuriame į Seimo narius kandidatavo valdančiųjų atstovas K. Smirnovas. Projektų komisija privalėjo atlikti sporto projektų vertinimą, tačiau to nepadarė.

Maža to, komisijos pirmininkė nesuorganizavo posėdžio iš naujo pervertintiems projektams išanalizuoti. Kuomet neaiškiomis aplinkybėmis skirstomi mokesčių mokėtojų pinigai, kyla pagrįstų abejonių, ar ministerijos vadovybė veikė skaidriai, teisėtai ir nešališkai“, - apie tai, kodėl kreiptasi į prokurorus, aiškina J. Sabatauskas.

„Valstiečių“ frakcijai priklausantis K. Smirnovas yra Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas.

Socialdemokratas Algimantas Salamakinas, minėtos komisijos narys, sako, kad Seimo nariams nebuvo pateikta išsami informacija apie tai, kaip buvo vertinami minėti projektai.

„Seimo nariams yra apribojama parlamentinės kontrolės teisė. Neleidžiama susipažinti nei su projektais, nei su ekspertų vertinimais. Kaip nebūtų keista, žymią dalį šio finansavimo gauna asmenys susiję su K. Smirnovu“, - nurodo Seimo LSDP frakcijos narys A. Salamakinas.

Kaip ELTA jau skelbė, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atsižvelgdama į problemos aktualumą, viešojoje erdvėje skleidžiamą ir kitą turimą informaciją, taip pat gavus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos bei kitus kreipimusi, atliko sporto projektų finansavimą reglamentuojančių teisės aktų antikorupcinį vertinimą.

Nustatyta, kad reglamentavimas nėra pakankamai išsamus, gali būti skirtingai interpretuojamas ir nevienareikšmiškai taikomas – tai lemia skaidrumo trūkumo ir korupcijos rizikas.

Sporto rėmimo fondo lėšos šiais metais didėjo dvigubai – iki 13,6 mln. eurų. Planuojama, kad 2021 m. jų bus skirta dar daugiau – beveik 21 mln. eurų. Todėl, pasak STT, svarbu užtikrinti skaidrų lėšų skirstymą ir racionalų bei efektyvų jų panaudojimą.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
4.0000

Top naujienos

Ernestas Naprys | D+

Ne viskas tik brangsta: dešimtys produktų per 5 metus yra atpigę – palyginkite kainas (1)

Įpylus 30 procentų pabrangusio dyzelio, automobilį palikti stovėti mieste kainuoja 60 proc....

Susigrąžinę dingusią dukrą tėvai atsitokėjo tik vėliau – kraupus radinys nepaliko abejonių (48)

Dauguma tėvų žino, kad vaikų auginimas yra nuolatinis darbas, reikalaujantis besąlygiškos...

Tarptautinė mokslininkų grupė atviru laišku kreipėsi dėl „Sputnik V“ vakcinos (498)

Tarptautinė mokslininkų grupė dar kartą išreiškė rimtą nerimą dėl Rusijoje gaminamos „...

Orai: savaitgalį lietaus išvengti nepavyks, bet temperatūra kils aukštyn

Šeštadienį Lietuvos orus lems nedidelė aukštesnio slėgio sritis, įsiterpusi tarp dviejų žemo...

Parodė, kaip Turkijoje poilsiauja turtingiausi lietuviai: tai tikras atostogų rojus, kuriame pildomi visi norai (49)

Turkija , tai toli gražu ne tik taupių, ekonominės klasės turistų rojus. Šią šalį mėgsta ir...

Japonijoje gyvenusi Kristina – apie nutylimas moterų pareigas santuokoje, grožio paslaptis ir tikrąjį geišų vaidmenį (88)

Japonija vis dar yra viena iš tų šalių, kuri apipinta įvairiais mitais. Uždari, darboholikai,...

Dėl žioplos klaidos įkliuvo garsios grupuotės lyderis: kokaino maišelyje – prekybos centro čekis (48)

Su teisėsauga bendradarbiaujančių nusikalstamo pasaulio atstovų liudijimai kaip reikiant...

Mantas Bertulis pasipiktino provokuojančiu TV3 darbuotojos pasiūlymu Šeimų maršui: užsidirbinėti iš žmonių susipriešinimo amoralu TV3: tokių idėjų nepalaikome ir netoleruojame (311)

Dar net neprasidėjęs „ Didysis šeimos gynimo maršas “ visuomenėje kursto aštrias diskusijas....

Havajuose gyvenanti rašytoja Rykštaitė negali suprasti, kodėl mūsų šalyje vengiama šios temos: tai rodo Lietuvos atsilikimą (67)

„Login 2021” pranešėja, rašytoja Vaiva Rykštaitė šiandien sau gali leisti rašyti apie...