aA
Kauno miesto savivaldybės taryboje rengiama interpeliacija merui liberalui Rimantui Mikaičiui, po jos konservatoriai tikisi į miesto vadovo postą sugrąžinti Andrių Kupčinską. Būtiniausi interpeliacijos rėmėjai - socdemai kol kas muistosi. Nors ir nepatenkinti dabartinės koalicijos veikla, jie neskuba duoti pažado remti interpeliaciją, o partijos vadovas A.Butkevičius pareiškė, kad perversmui nepritaria.
Socdemų vadas A.Butkevičius nepritaria perversmui Kaune ir konservatorių sugrįžimui
Andrius Kupčinskas
© DELFI / Audrius Solominas

Trečiadienio rytą užregistruota interpeliacija turėtų būti svarstoma ketvirtadienio tarybos posėdyje.

Interpeliaciją pasirašė 14 tarybos narių iš keturių frakcijų, BNS trečiadienį sakė Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovas Marijus Panceris.

Anot jo, pasirašant interpeliaciją, prie TS-LKD prisidėjo socialdemokratai, liberalcentristai ir „tvarkiečiai“.

M.Pancerio teigimu, į mero postą norima sugrąžinti iki savivaldos rinkimų vasarį miestui vadovavusį konservatorių A.Kupčinską. Dabartinis meras R.Mikaitis esą neužtikrina normalaus savivaldybės darbo.

„Dabartinis miesto vadovas neužtikrina savivaldybės administracijos darbo ir apskritai savivaldybės tarybos normalaus darbo. Didieji projektai stringa, naujų nepradedama, baiginėjama tai, kas buvo pradėta anoje kadencijoje, ir tai nelabai sėkmingai“, - sakė konservatorius.

Konservatoriai jau anksčiau pareiškė, kad siūlo socialdemokratams palikti dabartinę koaliciją, jungtis prie konservatorių ir formuoti naują daugumą.

Valdančiąją koaliciją Kaune šiuo metu sudaro Darbo partija, verslininko Visvaldo Matijošaičio vadovaujama koalicija „Vieningas Kaunas“, Liberalų sąjūdis, socialdemokratai, liberalcentristai ir jaunalietuviai.

A.Butkevičius: turėtų dirbti senoji koalicija

Didžiausia Kauno tarybos koalicijos socialdemokratų frakcija jau anksčiau reiškė nepasitenkinimą valdančiosios daugumos darbu. Socdemai tikino koalicijoje negalintys įgyvendinti savo rinkiminės programos.

Socialdemokratų frakcijos seniūnas Gintautas Labanauskas DELFI teigė, kad kol kas socdemai nėra apsisprendę dėl balsavimo interpeliacijos metu.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius DELFI teigė besilaikąs nuomonės, jog toliau dirbti turėtų senoji koalicija, lyderiaujama dabartinio mero R. Mikaičio, tačiau, anot A. Butkevičiaus, sprendimą palaikyti konservatorių surengtą interpeliaciją merui ar ne trečiadienį vakare priims Kauno miesto skyriaus prezidiumas.

„Kiek žinau, šiandien Kauno miesto skyrius turi šaukti prezidiumo posėdį dėl to, kad ten du iš mūsų yra pasirašę po interpeliaciją, kiti – nėra pasirašę. Šiandien jie vakare priiminės sprendimus“, - sakė politikas.

Paklaustas asmeninės nuomonės apie situaciją Kaune, A. Butkevičius aiškino palaikąs esamos koalicijos darbą.

„Mano asmenine nuomone, dabartinė koalicija turėtų dirbti ilgiau. Per tokį trumpą laiką gal ir sunku parodyti didelius rezultatus. Aš manau, kad ten šiuo metu daugiau yra ambicijų arba kažkokių kitų neaiškių dalykų. Nors labai sunku ką nors teigti, kai tai nėra patikrinta“, - svarstė socialdemokratas.

Jo nuomone, daugelis ambicingų darbų, kaip Kauno arenos užbaigimas, buvo atlikti laiku, tad daugelis darbų atliekama patenkinamai. „Aišku, norisi greitesnių tempų, didesnių darbų, bet kol viską sustyguoji... Tai visuomet pradžia būna sunki“, - teigė A. Butkevičius.

R.Mikaitis: jaučiu kai kurių frakcijos narių iniciatyvas

Kauno meras R. Mikaitis pripažino, kad jautė atskirų koalicijos narių nepasitenkinimą.

„Visą pusmetį apie tai buvo kalbama. Kažkuriuo momentu turėjo būti tokie veiksmai tai jie ir daromi. Matosi tam tikrų ne partnerių, o atskirų narių iš partnerių iniciatyvų ar ketinimų yra“, - DELFI teigė R. Mikaitis.

Taip pat laikinosios sostinės vadovas neslėpė, kad interpeliacija jam nebuvo didelė staigmena.

„Vienas bandymas buvo prieš vasaros atostogas, o dabar visą rudenį, prieš kiekvieną posėdį tokių iniciatyvų buvo. Tik tiek, kad dabar yra ir tam tikri veiksmai. Tarybos sprendimo projektas parengtas, užregistruotas berods tarybos nario Vyganto Gudėno. Bet nei parašų, nei teksto nėra. Tai yra tam tikras signalas“, - sakė R. Mikaitis.

Kauno meras teigė prieš ketvirtadienio tarybos posėdį besijaučiantis ramiai ir vylėsi, kad „sveikas protas nugalės“.

„Aš į visą tai žiūriu ramiai. Manau, kad sveikas protas turi nugalėti, nes tokie dalykai vėl įklampins miestą ir jie nėra naudingi. Be to, artėja Seimo rinkimai ir tokie dalykai tikrai smarkiai pakenktų miestui ir jie nebūtų į naudą“, - įsitikinęs meras.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Dulkys prognozuoja, kad karantinas bus pratęstas dar mėnesiui pokyčiai - nebent vasarį (24)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys „Verslo žinioms“ teigė, kad prognozuoja karantino...

Persirgę COVID-19 gali tikėtis valstybės finansuojamų sanatorijų: bus lengvinami teisės aktai (38)

Koronavirusu persirgusiems gyventojams gali būti suteikiama reabilitacija sanatorijose, kuri yra...

Po paviešintų vaizdų iš Putino dvaro – audringa reakcija: kraupi beskonybė (434)

Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas , kuris savaitgalį sugrįžęs į Rusiją buvo areštuotas,...

Meteorologai žada šaltoką vasarį: ar ankstyvą pavasarį išpranašaus ateinanti barsuko diena? (18)

Visi esam girdėję liaudiškų orų spėjimų. Dalis jų nukreipti į netolimą ateitį, tokie kaip...

Svarstoma apie kai kurių verslų ribojimų laisvinimą: pirmenybė – smulkiesiems (158)

Lietuvoje mažėjant susirgimų nuo COVID-19 skaičiui, kalbama apie kai kurių verslo sektorių...

Naujausia COVID-19 statistika: gausūs protrūkiai darželiuose, nemažėja atvejų įvairiausiose įmonėse (136)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ( NVSC ) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje...

Senjorės Irenos patirtis: lietuviškos pensijos pakanka karantiną leisti Kipre (37)

Netrukus 71–ąjį gimtadienį švęsianti Irena Armanavičienė jį sutiks Kipre, kur gyvena jau nuo...

Rūta Lapė | D+

Kasdienybės herojai. Dana Ribas – nuo gyvenimo skurde iki nesuvokiamos prabangos ir kaip serialo žvaigždės dviese pragyvena už 800 eurų

Izraelyje gyvenanti lietuvė Dana Ribas – nuo vienišos mamos svečioje šalyje iki deimantų...

Pokyčiai: abiturientai atleidžiami nuo lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos (122)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė , atsižvelgusi į tebesitęsiantį...