Valdantieji socialdemokratai į prezidentės Dalios Grybauskaitės kritiką partijos deleguotam krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui atsako primindami šalies vadovės patarėjai Daivai Ulbinaitei teisme atstovavusio advokato Giedriaus Danėliaus kandidatūrą į generalinio prokuroro pavaduotojus.
© DELFI / Domantas Pipas

„Prezidentė, kaltindama protekcijomis ar korupcija, nesivadovauja teisiniais argumentais, o vakarietiški standartai, apie kuriuos kalbama, neatsispindi pačios D. Grybauskaitės kuruojamose srityse. Generalinio prokuroro pavaduotoju buvo pasiūlytas prezidentės patarėją D. Ulbinaitę gynęs advokatas G. Danėlius. Jo klientė buvo kaltinama valstybės paslapties atskleidimu ir piktnaudžiavimu tarnyba. Su minėto advokato pagalba tokių nusikaltimų šešėlis buvo patrauktas ir nuo patarėjos, ir nuo pačios prezidentės, o sėkmingai pasibaigus bylai advokatui pasiūlytas aukštas postas“, – pareiškė Socialdemokratų partija.

Kartu LSDP deklaruoja pasitikėjimą krašto apsaugos ministru J. Oleku, kuris, pasak partijos pareiškimo, „atsakingai elgėsi ir netoleravo kariuomenėje galimų korupcijos apraiškų“.

„J. Oleko vadovaujama ministerija jau prieš dvejus metus inicijavo tyrimą dėl nupirktų pernelyg brangių virtuvės įrankių. Prokuratūrai nustačius, kad KAM pareigūnų veiksmuose nėra nusikaltimo požymių, buvo atliktas tarnybinis patikrinimas, po kurio už šį įsigijimą atsakingam karininkui buvo skirta tarnybinė nuobauda“, – teigiama pareiškime.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) antradienį paskelbė, kad įvairius virtuvės įrankius iš bendrovės „Nota bene“ kariuomenė pirko aštuonis kartus brangiau, nei rinkoje. Prezidentė Dalia Grybauskaitė reaguodama į paskelbtus duomenis pareiškė, kad įstatymai „nenumato galimybės vogti“ bei pareikalavo atsakomybę už tai prisiimti krašto apsaugos ministrą socialdemokratą J. Oleką.

„Man labai gaila konstatuoti, kad po pirmo ministravimo buvo kilę tam tikrų šešėlių šio ministro atžvilgiu. Dabar atrodo, kad tie šešėliai tik tamsėja ir jie nėra išsklaidyti. Todėl manau, kad jei ministras nesugebės susitvarkyti ir šį kartą, kažkokių rimtesnių pozicijų ateityje šis žmogus tikrai neturėtų tikėtis“, – komentuodama situaciją žurnalistams Vilniuje antradienį sakė D. Grybauskaitė.

Socialdemokratai tuo tarpu tvirtina, kad „prezidentė piktinasi išskirtinai socialdemokratų vadovaujama Vyriausybe bei politikais“ ir dabartiniams valdantiesiems kritikos tenka daugiau „negu su kyšiu sučiupto Liberalų sąjūdžio vadovo E.Masiulio bylai arba ankstesnės konservatorių-liberalų vyriausybės Žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus dalyvavusio specialiuoju liudininku garsiojoje mailiaus byloje“.

Krašto apsaugos ministras J. Olekas aiškina, kad virtuvės reikmenys nenaudojami ir siekiamasi išsiaiškinti galimą sukčiavimą. Pasak ministro, Krašto apsaugos ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu dėl pirkimo pradėsi ikiteisminį tyrimą, o pastaroji, jį pradėjusi, vėliau tyrimą nutraukė.

J. Olekas teigė, kad Krašto apsaugos ministerija šį sprendimą apskundė teismui rugpjūčio 17 dieną. Jis pridūrė, kad už šį pirkimą atsakingam asmeniui iš Lietuvos kariuomenės po tarnybinio patikrinimo trims mėnesiams 30 proc. buvo sumažinta alga, o vėliau jis buvo perkeltas į kitas pareigas.

DELFI ir BNS žiniomis, tas asmuo yra tuometis Lietuvos kariuomenės Materialinių resursų departamento vadovas Valdas Dambrauskas. Kariuomenės vadas J.V. Žukas sakė, kad jis šiuo metu perkeltas dirbti į Jungtinį štabą.

Prezidentūra praėjusią savaitę gavo generalinio prokuroro Evaldo Pašilio teikimą dėl buvusio prezidentės atstovės spaudai D. Ulbinaitės advokato byloje dėl valstybės paslapties atskleidimo G. Danėliaus skyrimo savo pavaduotoju, tačiau jis atsiėmė kandidatūrą. G. Danėlius atstovavo prezidentės patarėjai D. Ulbinaitei byloje, kurioje ji buvo kaltinama dėl valstybės paslapties atskleidimo. Šioje byloje D. Ulbinaitė buvo išteisinta.

Valdančiųjų partijų atstovai kėlė klausimų dėl kandidato į generalinio prokuroro pavaduotojus nepriklausomumo, Prezidentūra tvirtino, kad pavaduotojo postą generalinis prokuroras siūlė atsižvelgiant tik į jo kompetenciją ir patirtį prokuratūroje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Išsvajotas atostogas pakeitė košmaras: neaišku, kur nuvežė, ir liepė išlipti (61)

Kas gali būti geriau už jaukias šeimos atostogas, kai nereikia galvoti, kuo užimti vaikus, o dvi...

54 val. trukusi drama Vokietijoje – sunkiai protu suvokiama: jautėmės tarsi skerdžiami gyvuliai (23)

Į laisvę po 29 kalėjime praleistų metų paleidžiamas Dieteris Degowskis – gangsteris, nuteistas...

Orai vis labiau primins žiemą (1)

Orai kuo toliau, tuo labiau primins žiemą, LRT RADIJUI sako sinoptikė Edita Gečaitė ir įspėja,...

Plastikos chirurgas susiduria su keisčiausiais pageidavimais: vyrus išklauso, tačiau pildo moterų norus (37)

Kai kurios plastikos chirurgo Dariaus Jauniškio pacientės po krūtų didinimo ar mažinimo...

Sunku patikėti, kaip gerai dabar gyvename (542)

Europa jau nebėra pasaulio ekonomikos ligonė ir čia prasideda auksinis euro ekonomikos laikotarpis.

Lietuvių restorane Amerikoje klientai cepelinus valgo su kečupu (161)

Keliaudamas po Čikagos priemiesčius DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas rado...

„Mamos iškrypėlės“ ieškojęs vilnietis įkliuvo policijai: namuose – šokiruojantys įkalčiai (104)

Slapti pomėgiai įklampino teisėsaugai gerai žinomą vilnietį – anksčiau dėl įvairių...

Nokdaunu pagardintame KOK GP finale – Vikšraičio triumfas, superdvikovoje – Kuvaldos „pasivaikščiojimas“ (39)

Tradiciniame „Bushido Hero‘s“ turnyre šeštadienį Vilniuje kovinių sporto menų gerbėjai...

Įspūdingi lėktuvų prototipai: tikras monstras ir nė vieno keleivio salone nepasveikinęs orlaivis (26)

Lėktuvų gamintojai per visą aviacijos istoriją sukūrė įspūdingų orlaivių, ir nors daugelis...

Atsakymai į 9 dažniausiai užduodamus klausimus apie seksą „tomis dienomis" (22)

Ar saugu? Ar mergina gali pastoti? Ir kiti rūpimi, dažnai užduodami klausimai apie seksą...