aA
Lietuvoje kasmet minima Gedulo ir vilties diena, prisimenant masinius buvusių Sovietų Sąjungos vadovų vykdytus lietuvių trėmimus į Sibirą, tačiau panašu, kad kai kurie politikai iki šiol šią žiaurią akciją interpretuoja kitaip.
Remiantis liudininkų pasakojimais, Stalinas dažnai siūlydavo svečiams išgerti, bet pats išlaikydavo blaivų protą.
© Leidykla "Briedis"

„Socdarbiečių“ kandidatas į Jurbarko miesto tarybą Arūnas Čepulis įsitikinęs, kad lietuvių trėmimus iš tikrųjų vykdė ne buvęs SSRS vadovai, o patys lietuviai.

„Kiek žinau, nei Stalinas, nei Berija (beje, jie buvo ne rusai, o gruzinai) nevažiavo į Lietuvą ir netrėmė lietuvių. Lietuvius trėmė lietuviai, kurie prilindo prie tuometinės valdžios, skundė savo kaimynus, gimines, pažįstamus ir nepažįstamus. Tuo pagrindu ir vežė. Kaip manote, dabar yra kitaip? Dabar irgi Lietuvoje gali būti tik viena nuomonė. Visi kiti – tautos priešai. Tik nėra, kur vežt“, – vienoje iš „Facebook“ diskusijų apie Lietuvos situaciją, šalies praeitį praėjusių metų pabaigoje rašė A. Čepulis.

Toje pačioje diskusijoje, į kurią įsitraukė Jurbarko politikai, Jurbarko rajono laikraščio „Šviesa“ žurnalistas Lukas Pileckas viešai suabejojo šiais A. Čepulio teiginiais. L. Pileckas tvirtino, kad Rusija yra „sulipdyta ant tautų, genčių ir ant tų žmonių užimtų žemių“. Žurnalistas atkreipė dėmesį, kad Rusija kai kurias tautas persekioja ir dabar.

„Galime pradėti nuo Krymo totorių, kurie tremtį ir persekiojimus patiria net ir dabar, kai Rusija okupavo Krymą“, – rašė L. Pileckas.

A. Čepulis nesutiko su šiais pastebėjimais. Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) narys Krymo okupaciją interpretavo kitaip.

„Tikriausiai teko girdėti, kad Kryme buvo referendumas dėl prisijungimo prie Rusijos? Kai domėsitės, pasižiūrėkit, kokie referendumo rezultatai“, – aiškino „socdarbietis“.

Skyriaus pirmininkas: man buvo šokas

LRT.lt kalbintas LSDDP Jurbarko skyriaus pirmininkas Gintaras Kasputis teigė, kad neseniai į skyrių įsiliejusio A. Čepulio komentarai apie Lietuvą ir Rusiją šokiruoja.

„Vertiname blogai. Man buvo šokas kaip ir mums visiems. Pas mus dabar skyriuje 80 procentų yra jaunų, naujų žmonių, kurie tiesiog akcentuoja pozityvią, švarią, gražią politiką. Buvo prieš tai kalbėta apie komentavimą ar savo nuomonės reiškimą, tai nutarėme, kad nuomonę reikia reikšti atsakingai, o dabar.... Mes vertiname šiuos dalykus neigiamai“, – LRT.lt sakė G. Kasputis.

„Socdarbietis“ teigė, A. Čepulio vieši komentarai bus vertinami LSDDP Jurbarko skyriaus tarybos posėdyje.

„Negaliu pasakyti, kai reaguos mano kolegos. Jie visi yra pozityvūs, jie duoda kartą ar du suklysti. [...] Bet esmė ta, kad bus rekomendacijos, lauksime paaiškinimų, ką jis (A. Čepulis – LRT.lt) turi omeny, interpretuodamas istorinius faktus“, – dėstė G. Kasputis.

Anot jo, į LSDDP A. Čepulis iš Darbo partijos įsiliejo neseniai, su juo G. Kasputis teigė dirbantis tik kelis mėnesius, tad iki šiol kolegos įsitikinimai abejonių nekėlė.

LSDDP pirmininkas, parlamentaras Gediminas Kirkilas, LRT.lt paprašytas įvertinti A. Čepulio teiginius apie lietuvių trėmimus, įvykius Kryme, tvirtino, kad partija nepritaria tokioms istorijos intrepretacijoms.

„Šitie pasisakymai, aišku, neatitinka mūsų partijos pozicijos, bet žmonės turi teisę įvairiai galvoti. Tiesa, aš tokios nuomonės neviešinčiau, ji yra labai ginčytina.

Mūsų partija ne tik savo pozicija, programa, bet ir savo veiksmais valdančiojoje koalicijoje palaiko Ukrainą, buvome vieni iš iniciatorių, nepripažįstant Krymo aneksijos. Taip, tai buvo aneksija, bet yra žmonių, kurie daug žiūri Rusijos televizijos kanalus arba remiasi žiniasklaidos propaganda. Aš tuo labai nesistebiu“, – LRT.lt aiškino G. Kirkilas.

„Socdarbiečių“ lyderio teigimu, jei LSDDP Jurbarko skyrius nutars, kad A. Čepulio veiksmus, viešus pasisakymus reikėtų įvertinti nuodugniau, partijos vadovybė yra pasiruošusi tai padaryti.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prezidento rinkimų dėlionėje visi laukia paskutinio sprendimo: sociologo vertinimu, tai būtų sensacija Matijošaitis VRK nepasirodė  (352)

Paskutinę dieną paduoti dokumentus rinkimams į prezidento rinkimus kandidatų dėlionėje dar liko...

ESO veikla privedė iki ribos: energetikai žengia į atvirą kovą (221)

„ Energijos skirstymo operatoriaus “ investicijomis ir viešaisiais pirkimais nepatenkinta...

Vilniuje šūviais sužalotas vairuotojas – peršautos abi kojos (71)

Pirmadienį, 12.32 val., į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs vyras V. M. (gimęs 1986 m.)...

Rusijos TV kanalas parodė, kas vyksta pasibaigus laidai „Stebuklų laukas“: pabėgti skuba net pats vedėjas (126)

Rusijos „Pirmojo kanalo“ eteryje buvo parodyta, kur dedamos gausios vaišės, kurias pramoginės...

Skandalas ir Serbijoje: „vagyste“ teisėjavimą taurės finale vadinanti „Crvena Zvezda“ reikalauja tyrimo (7)

Skųstis dėl teisėjavimo po taurių turnyrų rungtynių Europoje tapo madinga. Dar vienas skandalas...

Devynmetės iš Kauno įvaikinimo byla stringa teisme papildyta (63)

Lietuvos apeliacinis teismas turėjo pradėti nagrinėti bylą dėl devynmetės iš Kauno tarptautinio...

Nuteisto reperio Tekashi69 eks išpažintis šokiruoja: prievartavo, mušė, išdavė su 70 moterų ir dauguma jų pastojo (5)

Sara Molina teigia, kad per septynerius metus trukusią draugystę reperis prieš ją dažnai...

Mokslininkai jau kalba apie autizmo epidemiją: įtakos gali turėti net tėvo intelektas (113)

Autizmo atvejų daugėja ir jei iš pat pradžių daugėjimas nebuvo toks drastiškas, šiandien yra...

Profesionalų patarimai, kaip pagreitinti medžiagų apykaitą (1)

Manote, kad didžiausia kliūtis, trukdanti efektyviai sulieknėti ir išlaikyti pageidaujamą svorį,...

Greičio matuoklius išjungė, bet vairuotojų keliuose laukia „nežymėtos“ staigmenos (130)

Nuo vasario vidurio Lietuvoje nebeveikia greičio matuokliai, esantys užmiesčio keliuose. Ne vienam...