aA
Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) galėtų paremti premjero Saulius Skvernelio kandidatūrą į prezidentus, jei šis dalyvautų rinkimuose, tačiau partija svarsto ir apie užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus ar ekspremjero Algirdo Butkevičiaus kandidatūras, LRT.lt teigia LSDDP narys Juozas Bernatonis. Pats A. Butkevičius tvirtina galvojantis apie dalyvavimą kituose rinkimuose.
Algirdas Butkevičius, Gediminas Kirkilas
© DELFI / Andrius Ufartas

LSDDP rinkimų štabo vadovas J. Bernatonis teigė, kad „socialdarbiečių“ pasirengimas kitąmet vyksiantiems trejiems rinkimams dar nesibaigė, tačiau kai kurie sprendimai, politiko teigimu, jau priimti.

Anot J. Bernatonio, LSDDP suformavo savo kandidatų į savivaldą sąrašus 29-iose savivaldybėse, didžioji dalis kandidatų yra partijos nariai. Trejose savivaldybėse LSDDP atstovai žada savivaldos rinkimuose dalyvauti rinkimų komitetų sudėtyje. LSDDP rinkimų štabo vadovo teigimu, partija kandidatus iškėlė visose penkiose didžiųjų miestų savivaldybėse, išskyrus Kauno rajoną.

„Manome, kad per metus partijai toks rezultatas yra geras. Taip pat iškėlėme 17 kandidatų į merus“, – LRT.lt sakė J. Bernatonis.

Pasak LSDDP vicepirmininko, Vilniuje partija rems buvusio sostinės mero Artūro Zuoko kandidatūrą į miesto mero postą, Kaune – rems antros mero kadencijos siekiantį Visvaldą Matijošaitį.

„Vilniaus mieste mes savo kandidato į merus nekeliame. Kaip jau anksčiau minėjo mūsų partijos lyderis (Gediminas Kirkilas – LRT.lt), Vilniuje remiame A. Zuoką, nes manome, kad jo sugrįžimas iš esmės pagerintų situaciją miesto savivaldybėje, įvertinant jo nuveiktus darbus, patirtį ir ateities Vilniaus viziją, kurią jis mums išdėstė sąskrydyje. Vilniaus miesto savivaldybėje turime savo kandidatų į tarybą sąrašą, kurį veda teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė.

Kaune taip pat kandidato į merus nekeliame. Mes palaikome dabartinį merą (V. Matijošaitį – LRT.lt), nes irgi galvojame, kad jis puikiai tvarkosi ir nereikėtų iš jo be reikalo atiminėti balsų“, – pasakojo J. Bernatonis.

Juozas Bernatonis
Juozas Bernatonis
© DELFI / Orestas Gurevičius

LSDDP, kaip teigė J. Bernatonis, dar neapsisprendė dėl Klaipėdos mero rinkimų, tačiau svarsto galimybę remti „valstiečių“ kandidatą į merus, Klaipėdos uosto direktorių Arvydą Vaitkų.

„Šiauliuose į merus iškėlėme Andrių Šedžių. Ten jis yra LSDDP skyriaus pirmininkas, ten didelis skyrius, tai tikimės, kad rezultatai bus neblogi – A. Šedžius turėtų būti antrajame rinkimų ture. Panevėžio mieste į merus bolotiruojasi buvęs Seimo Biudžeto ir komiteto pirmininkas Petras Narkevičius. Ten kova bus įdomi, nes aiškaus favorito nėra“, – apie LSDDP planus kitąmet vyksiančiuose merų rinkimuose kalbėjo J. Bernatonis.

Užsiminė apie ekspremjero kandidatūrą

LSDDP ketina dalyvauti ir kitąmet vyksiančiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose. Anot J. Bernatonio, kol kas partija apie dalyvavimą EP koaliciniame sąraše su kita politine jėga negalvoja.

„Kol kas mes pasiūlymo sudaryti koalicinį kandidatų į EP sąrašą neturime, o į kitų partijų sąrašus savo kandidatų siūlyti neplanuojame, taip kad labiausiai tikėtinas variantas, jog bus mūsų atskiras sąrašas“, – tikino J. Bernatonis.

Pasak jo, LSDDP kandidatų į EP sąraše, kurį ketinama tvirtinti vasario mėnesį, turėtų būti partijos lyderis G. Kirkilas, keli ministrai, buvę ambasadoriai. LSDDP rinkimų štabo vadovas tikisi, kad EP rinkimuose partija planuoja gauti vieną vietą EP.

J. Bernatonis, LRT.lt paklaustas, apie LSDDP pasiruošimą kitąmet vyksiantiems prezidento rinkimams, patikino, kad galutinis sprendimas šiuo klausimu dar nėra priimtas.

„Mūsų partijai, kuri negauna biudžetinio finansavimo, treji rinkimai finansiškai yra labai didelis iššūkis per vienerius metus. Todėl mes turime pasiskaičiuoti ir savo tam tikras jėgas. Jeigu nebus iškeltų tinkamų kandidatų į prezidentus kairiajame sparne, tai, aišku, kelsime savo“, – aiškino LSDDP narys.

Anot jo, šiuo metu LSDDP nemato nė vieno kandidato į prezidentus, kurį galėtų remti. J. Bernatonis neatmetė, kad, jei S. Skvernelis nuspręstų dalyvauti šalies vadovo rinkimuose, „socialdarbiečiai“ jį remtų.

„Aš manau, kad galėtume (remti S. Skvernelio kandidatūrą į prezidentus – LRT.lt), kadangi mes pozityviai vertiname ir premjero veiklą, ir bendradarbiavimą su juo. Bet aš manau, jeigu jis bus kandidatu keliamas, jis bus remiamas platesnių politinių jėgų, visuomenės“, – komentavo pašnekovas.

J. Bernatonio teigimu, jei partija nutartų kelti savo kandidatą į prezidentus, juo galėtų tapti LSDDP nepriklausantis užsienio reikalų ministras L. Linkevičius. Pats ministras ne kartą teigė, kad dalyvauti šalies vadovo rinkimuose nenori, tačiau, kaip užsiminė J. Bernatonis, L. Linkevičiaus savo nuomonę galėtų ir pakeisti, kadangi šiuo metu savo sprendimo dėl prezidento rinkimų dar nepaskelbė premjeras S. Skvernelis.

Linas Linkevičius
Linas Linkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Kol (dėl prezidento rinkimų – LRT.lt) nėra apsisprendęs premjeras, tai jo komandos žmogus, ministras, negali apsispręsti konkuruoti. Tai būtų nevakarietiška, nenormali demokratija. Pas mus kartais taip būna, bet, jeigu mes siekiame aukščiausių standartų, tai pirmiausia turėtų būti premjero apsisprendimas“, – svarstė „socialdarbietis“.

Pasak LSDDP vicepirmininko, partija svarstytų ir buvusio premjero, „socialdarbiečių“ partijai nepriklausančio A. Butkevičiaus kandidatūrą į prezidentus.

„Žinoma, pas mus yra frakcijoje ir Algirdas Butkevičius, kurio reitingai pasitaisė, jis yra ryškus politikas, tad jis gali būti vienas iš kandidatų arba gali būti ir tam tikri netikėti sprendimai“, – pasakojo J. Bernatonis.

A. Butkevičius stebisi

LRT.lt susisiekus ekspremjeru A. Butkevičiumi, šis neslėpė nuostabos dėl J. Bernatonio pareiškimo. Politikas teigė iš LSDDP nesulaukęs pasiūlymo tapti jų partijos kandidatu į prezidentus.

„Tai yra J. Bernatonio triukai. Aš nesu net jų partijos narys“, – pareiškė A. Butkevičius.

Jis teigė apie dalyvavimą prezidento rinkimuose šiuo metu negalvojantis.

A. Butkevičius pakartojo esantis nusitaikęs į EP rinkimus.

„Planai nesikeičia. Aišku, 100 procentų sprendimo dar nepriėmiau, nes reikia pavažinėti po Lietuvą, išgirsti visuomenės nuomonę. Sausio antroje pusėje pasakysiu tvirtai, bet toks noras yra“, – pažymėjo politikas.

Anksčiau A. Butkevičius buvo užsiminęs, kad dalyvauti EP rinkimuose jis ketina su jo įkurtu visuomeniniu judėjimu.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skurdas pagal norvegus: pinigų stoka besiskundžianti 50-metė norvegė laukia 1700 eurų pensijos (39)

51 m. norvegė Liv Iversen yra seniausio lėlių teatro pietvakarinėje Norvegijos pakrantėje...

Globos namų darbuotoja nusprendė prabilti apie tai, kas vyksta už uždarų durų: situacija kelia nerimą (46)

Kylantys incidentai, psichologinės pagalbos trūkumas ir nekompetetingi darbuotojai – tokias...

Kramerio šou įkvėptas „Rytas“ pakeliui į finalą parbloškė „Neptūną“ (217)

Kaip ir pirmajame, taip ir antrajame „Kiddy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje sirgaliai...

Paltanavičius: sniegas sugrįš (4)

Lietuvoje jau persiritome antron vasario pusėn. Vis drąsiau žvelgiame į horizontą, iš už kurio...

Miunchene – vienas už kitą įžūlesni Lavrovo pareiškimai papildyta (612)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel gynė Vokietijos prekybos ryšius su Rusija ir ragino pasaulio...

Pasauliui einant iš proto dėl sveikos mitybos, investuotojai nusitaikė į lašišą (24)

Pasauliui siekiant vis sveikesnės mitybos, vienas rizikos draudimo fondas Australijoje energingai...

Avite šiuos batus kasdien, tačiau neįtariate, kaip tai atsiliepia sveikatai

Žmogus vidutiniškai per metus nueina 245-292 km. Štai todėl labai svarbu rasti tobulus batus,...

Vilniaus Gedimino prospekte suliepsnojo 70 laužų (18)

Vasario 16 -ąją Vilniaus Gedimino prospekte suliepsnojo 70 laisvės laužų. Vilnius...

Šią ligą anksčiau vadindavo baisesne už raupus: šiuo metu ji plinta Lietuvoje, o vaistų nėra medikės įspėja apie didėjančią grėsmę (202)

Susirgimų tymais skaičius kopia į seniai regėtas aukštumas. Per pastaruosius 2 metus tymais...

Verslininkas apie tai, kaip išgyventi, kai tenka išmesti tūkstančius tonų produkcijos (11)

Jau trisdešimt metų ūkininkaujantis Edas Sasnauskas savo veiklą pradėjo nuo nedidelio 15...