Ketvirtadienį tarybos nariai vieningai, pasak dienraščio, balsavo dėl kanceliarinių išlaidų didinimo ir papildomo atlygio už rengimąsi posėdžiams bei susitikimus su rinkėjais.

Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje politikai patvirtino naują veiklos reglamentą. Tai reiškia, kad netrukus, jau nuo Naujųjų metų, jie galės pasididinti atlygį už darbą taryboje. Tik keletas miesto tarybos narių bandė apeliuoti į tai, kad Alytaus savivaldybės pinigus prarijo "Snoras".

Anksčiau šio miesto tarybos nariai, komitetų pirmininkai, jų pavaduotojai per mėnesį galėdavo gauti didžiausią - 760 litų - išmoką neatskaičius mokesčių. Tačiau jau nuo 2012-ųjų pradžios kiekvieno išrinktojo išlaikymas mokesčių mokėtojams atsieis beveik dvigubai brangiau -1370 litų.

Didindami atlygį Alytaus politikai pirmiausia pasididino kanceliarijos ir transporto išmokas iki 650 litų. Dar po 240 litų tarybos nariai gaus už dalyvavimą tarybos, kolegijų, komitetų, komisijų ir įvairių darbo grupių posėdžiuose. Už pasirengimus posėdžiams, komitetų pavedimų vykdymą bei susitikimus su rinkėjais, iš biudžeto nutarta atseikėti dar po 480 litų kas mėnesį. Taip kiekvienam Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariui per mėnesį susikaups beveik pusantro tūkstančio litų, neatskaičius mokesčių. Per metus miesto biudžetas palengvės beveik puse milijono litų, iki šiol jis nesiekė 200 tūkst. litų. Per vieną kadenciją savivaldybės tarybos nariai mokesčių mokėtojams kainuos maždaug 1,3 mln. litų.

Tačiau vien išmokų ir atlygio už tarybos nario veiklą pasididinimu neapsiribota. Dzūkijos sostinės politikai priėmė dar vieną sprendimą - jiems pinigai turėtų būti mokami iš anksto, kas ketvirtį pervedami avansu.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji buhalterė Aldona Svidersldenė, nauja politikams paranki tvarka neabejotinai sutrikdys ir apsunkins tarnautojų darbą.

"Tokia tvarka priimtina ne visiems politikams, tad teks juos visus apklausti ir susirinkti raštiškus prašymus dėl avansinio išmokėjimo", - aiškino A.Sviderskienė.

Liberalų ir centro sąjungos narys Gediminas Jegelevičius tarybos narių sprendimą pavadino "maksimaliu pinigų paėmimu iš miesto biudžeto". Jis labiausiai piktinasi tokiu kolegų, neatsižvelgiančių į sunkią finansinę merijos padėtį, elgesiu -Alytaus miesto savivaldybė pinigus laikė bankrutuojančiame "Snoro" banke.

Naujam tarybos veiklos reglamentui nepritaria ir buvusi savivaldybės kontrolierė socialdemokrate Irena Sedleckaitė. Jos nuomone, politikams visiškai pakako esamo atlygio už darbą ir patiriamas išlaidas. Ji tikino mananti, kad esant kritiškai situacijai išmokas reikėjo sumažinti.