aA
Premjeras Saulius Skvernelis abejoja, ar po rinkimų yra įmanomas Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos bendradarbiavimas. Savo Ministrų Kabinete jis suskaičiuoja bent penkis ministrus, kurie tikriausiai eis į rinkimus.

„Jeigu pagal reitingus laimės rinkimus TS-LKD, tai jie bus ta politinė partija, kuri natūraliai pagal parlamentizmo tradicijas įgis teises formuoti valdančiąją koaliciją. Jų reikėtų klausti, ką jie matytų partneriais. (…) Jeigu būtų kitokie apsisprendimai, tada ta kita politinė partija – galbūt antroji, jeigu ji bus formuojanti koaliciją, rinksis partnerius“, – sakė S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas sunkiai įsivaizdavo TS-LKD ir LVŽS koalicijos perspektyvą.

„Manau, tikrai šiandien sunkiai įsivaizduoju tokią koaliciją, bet, grįžtant į 2016 m., tai buvo pakankamai realus dalykas. Nepavyko, dabar, pagal tą bendravimą, kurį mes turime tarpusavyje, tai turbūt net didžiausias optimistas to negali įsivaizduoti“, – sakė S. Skvernelis.

Jis pats teigė dar neturįs atsakymo, ar toliau dalyvaus politikoje.

„Kadencijoje liko labai daug laiko, (…) ir dar niekas nežino, jeigu aš apsispręsiu dalyvauti politikoje, ar ta kadencija nesitęs“, – sakė S. Skvernelis.

Premjeras suskaičiavo penkis ministrus iš savo Ministrų Kabineto, kurie tikriausiai dalyvaus Seimo rinkimuose – „valstiečiai“ sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, socialdarbietis žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariai – vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ir susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

„Galiu užtikrinti viena, kad tiek Vyriausybė, tiek atskiri ministrai, nesvarbu, ar jie dalyvaus rinkimuose, jų pagrindinis darbas bus Vyriausybėje. (…) Vyriausybės nariai minimaliai galės dalyvauti rinkiminėje kampanijoje“, – sakė S. Skvernelis.

Skvernelis: opozicija dažnai nesilaiko susitarimų

Kalbėdamas apie santykius su opozicija, premjeras sakė, kad su politiniais oponentais randami sprendimai, kai teikiami konstruktyvūs pasiūlymai.

„Bet bėda, kad per paskutinį laikotarpį tų pasiūlymų nelabai galime pasakyti. Aš jau ne kartą minėjau, kad net ir įstatymai, kurie svarstomi, ypač susiję su biudžetu, lydintieji, nesulaukė jokių alternatyvių pasiūlymų. Dar daugiau mes nematome konkrečių proveržio įstatymų, apie ką dažnai kalba, kad čia – „viskas labai blogai šalyje, nėra proveržio“. Dėl tokių įstatymų galima tartis“, – sakė S. Skvernelis.

Jis sakė nematąs problemos kalbėtis su visais.

„Tačiau tenka apgailestauti, kad dažnai tie pokalbiai, kurie yra labai svarbūs, jų nesilaikoma. Tiesiog – susitarei viena, padaroma kita“, – sakė S. Skvernelis.

Skvernelis: Narkevičiaus klausimas yra išspręstas

Santykius su prezidentūra premjeras apibrėžė naudodamas orų analogiją: „žiema, bet nematau kažkokio įšalo“.

„Yra procedūros, darbiniai klausimai, kurie sprendžiami, ir tuos klausimus reikia spręsti griežtai laikantis valdžių padalinimo principo, kas yra numatyta Konstitucijoje“, – sakė S. Skvernelis.

Į klausimą apie nesutampančias nuomones dėl galimybės susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui toliau eiti pareigas, premjeras atsakė teoriškai apibrėždamas Lietuvos valstybės valdymo modelį.

„Mes esame parlamentinė valstybė su išreikštais prezidentinės valstybės bruožais, ir tie sprendimai priklauso ne tik nuo manęs. Yra koalicija, koalicija pasitiki (ministru J. Narkevičiumi – DELFI), nematome realių priežasčių, kodėl reikėtų ministrą atstatydinti, ministro klausimas yra išspręstas“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Premjeras nemato problemos, kad Prezidentūroje užtruko Luko Savicko kandidatūros į ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas svarstymas.

„Nematau didelės problemos, svarbu, kad būtų surasti pasverti argumentai. Prezidento pozicija yra priimtina ir suprantama“, – sakė S. Skvernelis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(96 žmonės įvertino)
3.3333

Top naujienos

Po visą Lietuvą sukrėtusio nužudymo Vilniaus gimnazijoje – šoką sukėlusi teisėjos dovana žudikui (72)

Kodėl Temidei yra užrištos akys? Ne, ne todėl, kad nebūtų daromas poveikis, o greičiausiai tik...

Atvykę į Santaros klinikas grūdasi ant žvyro, o naujos stovėjimo aikštelės stovi pustuštės (91)

Šiemet prie Santaros klinikų atidaryta dar viena nauja daugiaaukštė automobilių stovėjimo...

Koronavirusas skverbiasi į Europą: dar dvi valstybės paskelbė apie užsikrėtimo atvejus Kinijoje atvejų mažėja (24)

Rumunija ir Norvegija trečiadienį pranešė apie pirmuosius užsikrėtimo naujuoju...

Pandemijos scenarijus ECB gali reikšti grįžimą prie jau išsemtų priemonių (3)

Jeigu koronaviruso protrūkis peraugs į regioninę ekonominę krizę, Europos centrinis bankas ( ECB...

The Economist

Kinija nepamiršo imperinės praeities – siekia tapti pasaulio centru

„Juostos ir kelio“ iniciatyva primena Kinijos imperinę prekybinių ryšių sistemą, teigia...

Šių metų žiema negailestingai kėsinasi į Lietuvos miškus: miškininkai net bijo pagalvoti, kas laukia pavasarį (10)

Žiemos pokštai ir šilumos rekordai neigiamai veikia Lietuvos miškus. Ir nors dabartiniu metu...

Valančiūnas buvo naudingas, bet „grizlius“ taškais užvertė Hardenas su Westbrooku (3)

Po „Visų žvaigždžių“ savaitgalio pertraukos NBA čempionate į duobę įkritusi Memfio...

Po šiltos žiemos prognozuojamas milžiniškas derlius, tik nereikia susigundyti pigiomis trąšomis

Jei gamta neiškrės netikėtumų, šiųmetis derlius iš tiesų gali būti rekordiškai didelis –...

Simptomai panašūs, o diagnozės skirtingos: pasakė, kada dėl vaiko pilvo skausmo nedelsiant lėkti į ligoninę

Puikiai pamenu pirmą savo budėjimą priėmimo skyriuje kadangi jau antrą savaitę po įstojimo...