aA
Premjeras Saulius Skvernelis nusistebėjo, kodėl Konstitucinis Teismas (KT) būtent šiuo metu paskelbė sprendimą dėl Vyriausybės įgaliojimų suteikimo aplinkybių. Vyriausybės vadovas teigė KT sprendimą gerbiąs, tačiau neįžvelgė praktinių jo pasekmių jo Ministrų Kabineto darbui.

„Tai tik politinis vertinimas, ir tai yra politinis sprendimas. Jei tas klausimas svarbus, o aš manau, kad jis yra svarbus, tai tą sprendimą reikėjo priiminėti maždaug prieš pusantrų metų, kada pagal tuo metu (ir šiuo metu) galiojantį Seimo Statutą buvo šiek tiek mažiau suformuota Vyriausybė.

Seimo statutas galiojo, Vyriausybė buvo suformuota pagal galiojančius teisės aktus ir įstatymus. O dabar pripažinimas, kuris bus paskelbtas gruodžio 23 dieną, kad Seimo Statuto straipsnis prieštarauja Konstitucijai, turės būti pakeistas. Vyriausybė yra suformuota, ką ir pasakė KT, jos visi sprendimai yra legitimūs, ji yra veikianti, ir veiks legitimiai iki gruodžio 23 d. – blogiausiu atveju“, – sakė S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas kalbėjo, kad jis gerbia KT sprendimą, nors ir pripažino, kad jam jis atrodo keistas.

„Jeigu buvo labai svarbu, ir tai būtų padarę daugiau kaip prieš metus, procedūra galbūt būtų pakartota, jeigu būtų to reikėję. Arba, jei jis buvo turbūt šeštas klausimas pagal eilę, tai sprendimas turėjo būti priimtas po rinkimų. Jis nukreiptas į ateitį, ir tas sprendimas taip pat būtų logiškas. Jeigu tas Statuto straipsnis yra antikonstitucinis, tai jis turi būti pakeistas, kad kitos Vyriausybės legitimumas nebūtų kvestionuojamas“, – sakė S. Skvernelis.

Įgaliojimai suteikti netinkamai, bet gali baigti kadenciją

Kaip jau skelbta, KT penktadienį paskelbė, kad įgaliojimai Sauliaus Skvernelio Vyriausybei po prezidento rinkimų suteikti netinkamu būdu, bet ji gali baigti kadenciją.

Pasak KT pirmininko „įgaliojimai Vyriausybei gali būti suteikiamu vieninteliu būdu – Seimo pritarimu jos programai“.

„Šis KT nutarimas teisės aktų registre bus paskelbtas 2020 metų gruodžio 23 dieną. Tai reiškia, kad dabartinė Vyriausybė gali veikti iki šios datos, jei jos įgaliojimai nenutrūks anksčiau Konstitucijoje numatytais pagrindais“, - sakė D. Žalimas.

Pasak Teismo pirmininko, toks laikas būtų pakankama įsivertinti aplinkybes ir likusį Vyriausybės įgaliojimų laiką, ar dar yra būtina daryti jos programos pakeitimus, apsvarstyti programą Seime.

„Todėl atsižvelgdamas į argumentus, KT nusprendė teisės aktų registre paskelbti gruodžio 23 dieną“, - dėstė KT pirmininkas.

KT pirmininkas paaiškino, kad, jeigu KT nutarimas šioje byloje būtų paskelbtas iš karto, Vyriausybė, kuriai buvo suteikti įgaliojimai veikti iš naujo, netektų įgaliojimų toliau veikti.

„Kitaip tariant, Lietuvos Respublikoje nebūtų pagal Konstituciją įgaliojimus veikti turinčios Vyriausybės, kuriai būtų pavesta eiti pareigas bent laikinai. Būtų sutrikdytas valstybės valdymas“, - sprendimo motyvus aiškino D. Žalimas.

KT pirmininkas paaiškino, kad konstatavimas, kad Seimo protokolinis nutarimas prieštarauja Konstitucijai, „savaime nesuteikia pagrindo ginčyti šiuo protokoliniu nutarimu įgaliojimus iš naujo gavusios Vyriausybės priimtų aktų atitikties Konstitucijai“, - sakė D. Žalimas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(18 žmonių įvertino)
3.6111

Top naujienos

Įvertino rusų istoriko grasinimus apie branduolinį smūgį Lietuvai: taip Rusija ir pasiekia savo tikslą (8)

Lietuvai ir Lenkijai iki šio rudens Baltarusija smogs branduoliniais ginklais, tada šalis...

Utenos ligoninėje – kritinė situacija: teko atidėti dalį operacijų

Utenos ligoninėje trečiadienį neveikia abu įstaigos turimi medicinos įrankių dezinfekavimo...

Liudininkai apie per vakarėlį ištartus Peskovo žodžius: buvo labai nejauku (1)

Rusijos politikos ir kultūros elito atstovai buvo perspėti, jog laukti karo pabaigos neverta. Tokią...

Diskusija dėl ribojimų įkaito: Kasčiūnas Rusijos pilietę ramino pakeltu tonu

Trečiadienį posėdžiavęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas ( NSGK ) pritarė, kad...

Keturi „Žalgirio“ finalai: kiek iš jų privalu laimėti ir kuriuos konkurentus realu aplenkti? (1)

Viskas. Kauno „Žalgiriui“ (15-15) nebėra, kur trauktis: per artimiausias dvi su trupučiu...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis

Buvęs JAV karinių pajėgų Europoje vadas sukritikavo Lietuvos gynybos parengtį: ar ne per ilgai miegojote? (2)

Žmonės mėgsta apibendrinimus. Taip pat žmonės gerbia ir išklauso autoritetus. Nepamirškime ir...

Kiek Ugnei Siparei teko aukotis dėl solidaus laidų vedėjos įvaizdžio: sakė – blakstienos per ryškios, nagai per ilgi (1)

Jei pažvelgtume į žinomos žurnalistės ir laidų vedėjos Ugnės Siparės socialinius tinklus,...

Blokuodama Rusijos propagandą Lietuva iškėlė per sunkų vėzdą: sugaišo pusmetį, o nelegalios paslaugos jau vėl veikia (6)

Lietuva pirmą sykį ištraukė IP blokavimo vėzdą, plačiai taikomą Kinijoje – sugaišo pusmetį...

Tiesioginė transliacija / Delfi tema. Ar gyventojai atlaikys krizę?

Infliacija ir augančios palūkanų normos krausto gyventojų kišenes, o netrukus jas daliai...

„Maximos grupę“ valdančioje „Vilniaus prekyboje“ liko du akcininkai

„ Bertona Holdings Limited “ iš Vlado Numavičiaus įsigijo visus su „ Vilniaus prekyba “...