aA
Premjeras Saulius Skvernelis prieš naujų mokslo metų pradžią susitiko su Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) pirmininku Egidijumi Milešinu. Vyriausybės vadovo teigimu, susitikime aptarti mokytojų lūkesčiai dėl padidėjusio darbo krūvio bei mokytojų atlyginimų klausimas.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Prieš rugsėjo 1-ąją susitikau su Vyriausybės socialiniu partneriu, didžiausios mokytojus vienijančios Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininku Egidijumi Milešinu. Aptarėme ir lūkesčius, ir iššūkius, ir džiaugsmus. Praėjusiais metais pasiekti susitarimai dėl 10 proc. mokytojų atlyginimų kilimo nuo rugsėjo, lyginant su praėjusiais metais, turėtų lemti vidutiniškai apie 120 eurų pakilimą bendrojo ugdymo mokytojui prieš mokesčius“, – savo feisbuko paskyroje rašo S. Skvernelis.

„Ypač džiugina istorinis žingsnis sulyginti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo specialistų atlyginimus su kitų mokytojų. Dėl to ikimokyklinio ugdymo pedagogams vidutiniškai atlyginimai turėtų augti net 445 Eur neatskaičius mokesčių, o priešmokyklinio – 300 Eur iki mokesčių“, – taip pat akcentuoja ministras pirmininkas.

S. Skvernelio teigimu, susitikime E. Milešinas taip pat išsakė mokytojų lūkesčius dėl padidėjusio krūvio, kurį sukėlė tiek karantino laikotarpis, tiek sukels darbas nuo rugsėjo papildomais saugos reikalavimais. LŠMPS pasiūlė mokytojams už šį krūvį atlyginti panašiai kaip ir medikams papildoma kompensacija reikalingoms paslaugoms. Pasak premjero, šis pasiūlymą Vyriausybėje tikrai bus rimtai apsvarstytas.

„Taip pat aptarėme profesinės sąjungos atliktą tyrimą dėl skirtumų tarp savivaldybių finansuojant ikimokyklinį ugdymą ir sutarėme, kad svarstysime, kaip teisiškai būtų galima šiuos skirtumus panaikinti. Džiaugiuosi, kad turime tokius socialinius partnerius, kurie nebijo kritikuoti ir kelti nepatogius klausimus, bet kartu ir siūlo sprendimus. Tikiuosi, kad tokią partnerystę puoselėsime ir toliau“, – rašo S. Skvernelis.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

Top naujienos

Rusijoje plinta antikarinės nuotaikos: labai tikėtina, kad situacija gali tapti nevaldoma (13)

Vladimiras Putinas iki šiol nepaskelbė, ar sieks dar vienos Rusijos prezidento kadencijos....

Ne visi vyrai tai žino, bet išsaugoti erekciją galima net ir po radikalios prostatos vėžio operacijos

Prostatos vėžys yra dažniausiai Lietuvos vyrus paliečianti onkologinė liga. Kaip sakė Lietuvos...

Po dar vienos netekties – vyriška reakcija: „Žalgiris“ ištiesė nugarą Milane

Edgaras Ulanovas sužaidė geriausias sezono rungtynes, o Kauno „Žalgiris“ (5/6) išvykoje 83:70...

Lietuvos ambasadorius Suomijoje paaiškino šalies sprendimą uždaryti sieną su Rusija (10)

Suomijos ministras pirmininkas antradienį pareiškė, kad dėl migrantų antplūdžio šalis uždarys...

Kaune nuo Panemunės tilto vos nenulėkusi girta ukrainietė neteko prabangaus visureigio (31)

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas, kuriuo nubausta Ukrainos...

Drabužių dizainerė Rimantė Rimgailaitė pristatė proginių drabužių kolekciją vyrams ir moterims atgijo ir močiučių rankomis megzti pledai

Ketvirtadienio vakarą Žemaitės verslo centre išskirtiniais šventiniais bei ekstravagantiškais...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Ar Kalėdoms mums tikrai reikia šito kalno plastmasės ir skudurų?

Aš nesakau, kad mums reikia mesti visa, ką žmogus sukūrė, ir grįžti į medžius. Nesakau, kad...

Motiejūnas pranoko Brazdeikį, turkai sugadino tobulą lyderių rezultatą

Dviejų „lietuviškų“ komandų akistatą Eurolygoje ketvirtadienį laimėjo „ Monaco “ (7/4),...

Širvintose suspindo pribloškiančio grožio Kalėdų eglutė: kviečia nusikelti į tikrų tikriausią karalystę nuotraukų galerija ir video iš įžiebimo šventės (5)

Ketvirtadienio vakarą Širvintose įžiebtas pagrindinis Kalėdų simbolis - didžiulė žaliaskarė....

Į žinomos dizainerės kolekcijos pristatymą suplūdo garsenybės: podiumu žengė Mindaugo Stasiulio mylimoji

Ketvirtadienio vakarą išskirtiniais šventiniais bei ekstravagantiškais sceniniais drabužiais...